Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia II Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
niedziela, 05 marca 2023 09:46

II Niedziela Wielkiego Postu, 5 marca 2023 r.

„Okaż swą łaskę ufającym Tobie”.
(Refren Psalmu)

1. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Zebraliśmy na ten cel kwotę 3245 zł. A dziś niedziela ad gentes – dzień modlitwy i solidarności z misjonarkami i misjonarzami na całym świecie. Przy drzwiach kościoła składamy do puszek ofiary na rzecz misji. Bóg zapłać za okazane misjonarzom serce i życzliwość!

2. Zapraszamy na nabożeństwa tego okresu: Drogę Krzyżową, która jest odprawiana w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych oraz Gorzkie Żale, które odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Niech udział w tych nabożeństwach będzie dla nas okazją do modlitwy o pokój i odnowę naszej wiary. Ofiary zebrane podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej przeznaczone są na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania II roku formacji odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 i Gorzkich Żalach. Uczestnicy I roku formacji spotkają się w przyszłą niedzielę o tej samej porze.

4. Ministrantem miesiąca lutego został Bohdan Hołdych. Zwycięzcy gratulujemy i zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do służby przy ołtarzu. Najbliższa zbiórka odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy także „starych ministrantów”, czyli dorosłych mężczyzn, którzy byli ministrantami i lektorami do powrotu do służby liturgicznej.

5. W najbliższą niedzielę 12 marca zapraszam na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Spotkanie odbędzie się po Mszy św. wieczornej na plebanii.

6. Młodzież zapraszam do udziału w XXI Diecezjalnym Czuwaniu Młodych, które odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu 17/18 marca (g. 20.00 – 00.30). Temat czuwania brzmi: Prawda wyzwala. Chętnych proszę o zgłoszenie się do mnie do 14 marca.

7. Od najbliższej soboty 11 marca rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Będziemy ją odmawiać po Mszy św. (w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:30)

8. Zelatorów i Członków stowarzyszenia „Żywy Różaniec” oraz Czcicieli Matki Bożej, zapraszamy na Diecezjalny Wielkopostny Dzień Skupienia, który odbędzie się 18 marca 2023 r. (sobota) w parafii pw. Trójcy Świętej w Elblągu ul. Kielecka 16 (Zatorze). Początek spotkania o godz. 10.00.

9. Dziś w Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy rozmowę o tym, jak rozumieć karę Boską, a także wielkopostną katechezę o uczynku miłosierdzia: „nieumiejętnych pouczać”. W dzisiejszym numerze Gościa przeczytamy również o sytuacji Kościoła we Francji, gdzie prawie 10 proc. nowoochrzczonych stanowią muzułmanie oraz o raporcie C40 – czyli planach ograniczeń w jedzeniu mięsa, kupowaniu ubrań i samochodów. Zachęcamy do lektury! Warto nadmienić, że według corocznie przeprowadzanego rankingu przez Polskie Badania Czytelnictwa „Gość niedzielny” uplasował się na II miejscu wśród tygodników opinii w Polsce w roku 2022. Gratulujemy!

10. W najbliższą środę przypada Dzień Kobiet. Piękniejszej części naszej parafii dziękujemy za dar kobiecości, za tworzenie klimatu bliskości, serdeczności i przyjaźni, i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi, najpiękniejszej z kobiet na Ziemi.

Poprawiony: sobota, 11 marca 2023 12:33

«  kwietnia 2024  »