Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia III Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
niedziela, 12 marca 2023 10:04

III Niedziela Wielkiego Postu, 12 marca 2023 r.
„Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie”.
(Refren Psalmu)

1. Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z publikacjami dotyczącymi metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły.

2. Jutro 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Posługę Ojca Świętego powierzajmy opiece Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa.

3. Zapraszamy na nabożeństwa tego okresu: Drogę Krzyżową, która jest odprawiana w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych oraz Gorzkie Żale, które odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Ofiary zbierane podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej są przeznaczone na dekoracje i kwiaty Grobu Pańskiego.

4. Wczoraj rozpoczęliśmy Nowennę przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Będziemy ją odmawiać po Mszy św. (w niedzielę po Mszy św. o 8.30). Zachęcam do wspólnej modlitwy i zawierzenia siebie, swoich rodzin i całego Kościoła temu potężnemu Orędownikowi.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania I roku formacji odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 i Gorzkich Żalach. Uczestnicy II roku formacji spotkają się w przyszłą niedzielę o tej samej porze.

6. Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Spotkanie odbędzie się na plebanii.

7. Taca z przyszłej, trzeciej niedzieli marca jest tacą inwestycyjną. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy na rzecz misji 1435 zł. Bóg zapłać za dar serca! Dziękuję również za ofiary na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego składane podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej.

8. Koło Przyjaciół Radia Maryja  zaprasza na modlitwę różańcową po Mszy świętej w poniedziałek 13 marca br.

9. Szkolne Koło Caritas organizuje zbiórkę żywności dla ubogich i potrzebujących w sobotę 18 marca od godz. 8.00 do 12.00 w sklepach: „Lewiatan” i „Czwórka”. Zachęcamy do dzielenia się z potrzebującymi i już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim darczyńcom.

10. Młodzież zapraszam do udziału w XXI Diecezjalnym Czuwaniu Młodych, które odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu 17/18 marca (g. 20.00 – 00.30). Temat czuwania brzmi: Prawda wyzwala. Chętnych proszę o zgłoszenie się do mnie do 14 marca.

11. Służbę Liturgiczną Ołtarza zapraszam na dzień skupienia w najbliższą sobotę w godz. 10.00 – 13.00. Poprowadzi go ks. Karol Waga, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.
W najbliższą środę - 15 marca – o godz. 19.00 zapraszam na Wieczór uwielbienia, który poprowadzi Jakub Bartkowiak wraz z uczestnikami warsztatów uwielbienia.

12. Od niedzieli 26 marca rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne, których myślą przewodnią są słowa „Pan mój i Bóg mój”. Poprowadzi je ks. Piotr Kanarek z naszej diecezji, obecnie doktorant na KUL-u św. Jana Pawła II. Program jest wyłożony przy wyjściu z kościoła. Rekolekcje to nie tylko okazja do spowiedzi wielkopostnej, ale najpierw jest to czas słuchania słowa Bożego, bo z tego słuchania rodzi się wiara i nawrócenie, które przejawia się m.in. w dobrej, głębokiej spowiedzi.

13. 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, która jest jednocześnie Dniem Świętości Życia. Chciałbym w związku z tym ponownie zaproponować Wam podjęcie modlitewnego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jeśli ktoś potrzebuje dowiedzieć się więcej na temat Duchowej Adopcji, to foldery informacyjne są wyłożone na stoliku w bocznej kruchcie. Jeśli ktoś jest już zdecydowany i chciałby podjąć się tego dzieła, to w tym samym miejscu znajdzie również deklaracje Duchowej Adopcji. Trzeba je wypełnić i przynieść w dniu 25 marca na Mszę św., podczas której odbędzie się obrzęd złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji.

14. Również 25 marca o godz. 19.00 zapraszam na „Wieczór pasyjny” w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu wraz z zaproszonymi gośćmi. Artyści wykonają „Stabat Mater” G.B. Pergolesiego i „Ave Maria” Gomeza Wiliama. Wstęp wolny. Zapraszamy!

15. W kruchcie bocznej można wziąć ulotki - informatory dotyczące portalu OPOKA, działającego już od ponad 20 lat w ramach Fundacji Opoka  - instytucji powołanej przez Konferencję Episkopatu Polski.

16. Dziś w Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy blok tekstów podsumowujących pontyfikat papieża Franciszka oraz artykuły o polskich strażakach pracujących w Turcji po trzęsieniu ziemi i o tym, czy Kościołowi w Niemczech grozi schizma. Zachęcamy do lektury!

17. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. + Edward Dudzewicz, pochodzący z Jantaru. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00. Powierzajmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Poprawiony: niedziela, 12 marca 2023 10:05

«  kwietnia 2024  »