Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
niedziela, 19 marca 2023 10:40

IV Niedziela Wielkiego Postu, Laetare, 19 marca 2023 r.

„Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego”.
(Refren Psalmu)

1. Dziś niedziela Laetare – niedziela radości. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP z racji dzisiejszej niedzieli jest przeniesiona na jutro.

3. Od niedzieli 26 marca rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne, których myślą przewodnią są słowa „Pan mój i Bóg mój”. Poprowadzi je ks. Piotr Kanarek z naszej diecezji, obecnie doktorant na KUL-u św. Jana Pawła II. Program jest wyłożony przy wyjściu z kościoła. Rekolekcje to nie tylko okazja do spowiedzi wielkopostnej, ale najpierw jest to czas słuchania słowa Bożego, bo z tego słuchania rodzi się wiara i nawrócenie, które przejawia się m.in. w dobrej, głębokiej spowiedzi.

4. 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, która jest jednocześnie Dniem Świętości Życia. Chciałbym w związku z tym ponownie zaproponować Wam podjęcie modlitewnego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jeśli ktoś potrzebuje dowiedzieć się więcej na temat Duchowej Adopcji, to foldery informacyjne są wyłożone na stoliku w bocznej kruchcie. Jeśli ktoś jest już zdecydowany i chciałby podjąć się tego dzieła, to w tym samym miejscu znajdzie również deklaracje Duchowej Adopcji. Trzeba je wypełnić i przynieść w dniu 25 marca na Mszę św., podczas której odbędzie się obrzęd złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji.

5. Również 25 marca o godz. 19.00 zapraszam na „Wieczór pasyjny” w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu wraz z zaproszonymi gośćmi. Artyści wykonają „Stabat Mater” G.B. Pergolesiego i „Ave Maria” Gomeza Wiliama. Wstęp wolny. Zapraszamy!

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania II roku formacji odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 i Gorzkich Żalach.

7. Taca z dzisiejszej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. Zapraszamy na nabożeństwa tego okresu: Drogę Krzyżową, która jest odprawiana w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych oraz Gorzkie Żale, które odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Ofiary zbierane podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej są przeznaczone na dekoracje i kwiaty Grobu Pańskiego.

9. Dziękuję za wszystkie dary złożone wczoraj podczas zbiórki żywności organizowanej przez Szkolne Koło Caritas. Dziękuję pani Marzenie Zarembie i wolontariuszom Caritas za służbę na rzecz ubogich. Dziękuję także za ofiary złożone podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej, przeznaczone na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. Wczoraj nasza Służba Liturgiczna Ołtarza przeżywała swój dzień skupienia. Dziękuję ks. Karolowi Wadze, wicerektorowi Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu za poprowadzenie tego skupienia. Było ono przygotowaniem do odnowienia przyrzeczeń ministranckich, które dziś zostały ponowione. Dziękujemy ministrantom i lektorom za służbę przy Ołtarzu i zachęcamy chłopców do wstąpienia w szeregi ministrantów.

11. Już niedługo Niedziela Palmowa, a wraz z nią KONKURS na największą i najpiękniejszą palmę. Zapraszam dzieci i młodzież wraz z rodzinami do udziału w konkursie, którego rozstrzygnięcie nastąpi w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 10.30. Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w ufundowaniu nagród.

12. W związku z potrzebą wykonania wiosennych porządków zapraszam wszystkich chętnych do grabienia i porządkowania terenu przy kościele i na cmentarzu w najbliższy czwartek na godz. 9.00.

13. Dziś w Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy artykuły o medialnym ataku na osobę Jana Pawła II; o tym, jak pomóc przeżyć żałobę dzieciom, które utraciły brata lub siostrę; a także o tym, jak trenować pamięć i jaka jest najlepsza dieta dla ludzkiego mózgu. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim wywiad z krajowym duszpasterzem SLO, druga część wielkopostnej miarki i inne ciekawe sprawy. Zachęcamy do lektury!

«  kwietnia 2024  »