Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
niedziela, 26 marca 2023 09:33

V Niedziela Wielkiego Postu, 26 marca 2023 r.

„Bóg Zbawicielem, pełnym miłosierdzia”.
(Refren Psalmu)

1. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dziękuję kilkunastu osobom, które przy tej okazji podjęły się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życzę wytrwałości w modlitwie i błogosławionych owoców tej duchowej ofiary. Również wczoraj przeżyliśmy piękny „Wieczór pasyjny”, który wprowadził nas w rozważanie tajemnicy serca Matki Bożej Bolesnej. Dziękuję pani Magdalenie Poronin i panu Janowi Brzozeckiemu za pomysł i przygotowanie wydarzenia, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i jego pracownikom za nagłośnienie koncertu, paniom Bernadecie Chojnie, Annie Misiaszek i Annie Osowskiej za opiekę nad gośćmi.

2. Dziś V. Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby uroczyście odsłonić je i ukazać w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.

3. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne, których myślą przewodnią są słowa „Pan mój i Bóg mój”. Prowadzi je ks. Piotr Kanarek z naszej diecezji, obecnie doktorant na KUL-u św. Jana Pawła II. Program jest umieszczony na plakatach i na naszych stronach internetowych. Rekolekcje to najpierw czas słuchania słowa Bożego, które rodzi w nas wiarę i pragnienie nawrócenia. Dajmy się przemieniać słowu Bożemu. Zachęcam też do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie proponowana każdego dnia rekolekcji. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zatroszczyły się o stół rekolekcyjny.

4. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na inwestycje w parafii kwotę 3497,- zł.  Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. W najbliższy piątek – 31 marca – odbędzie się Droga krzyżowa ulicami Stegny. Rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Proszę o zabranie ze sobą zniczy oraz pomoc w niesieniu krzyża. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Drodze krzyżowej. W związku z tym nie będzie nabożeństwa o godz. 16.30 i 17.30.

6. Za tydzień — Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami wyruszy do kościoła o godz. 10.15 spod Urzędu Gminy.

7. W przyszłą niedzielę przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Wobec cynicznych ataków na osobę św. Jana Pawła II tym bardziej chcemy polecać jego opiece nasze rodziny i naszą Ojczyznę.

8. Gratuluję panu Kamilowi Karasiowi oraz Tomkowi Borzychowi, którzy zostali dziś wprowadzeni do posługi lektora i ministranta w zgromadzeniu liturgicznym. Niech Chrystus Pan umacnia i błogosławi przez tę służbę wykonywaną przy Ołtarzu. Nieustannie zachęcamy chłopców do wstąpienia w szeregi ministrantów.

9. W Niedzielę Palmową przynosimy skarbonki wielkopostne, z których ofiary zostaną przekazane dla Szkolnego Koła Caritas.

10. Już za tydzień rozstrzygnięcie KONKURSU na największą i najpiękniejszą palmę. Zapraszam dzieci i młodzież wraz z rodzinami do udziału w konkursie, którego rozstrzygnięcie nastąpi w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 10.30. Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w ufundowaniu nagród.

11. W związku z inflacją i znacznym podwyższeniem kosztów usług Rada Parafialna ds. Ekonomicznych na swym ostatnim spotkaniu zaopiniowała jednogłośnie pozytywnie decyzję o podniesieniu opłat za miejsce na cmentarzu parafialnym do 700 zł za 20 lat. Decyzja wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

12. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

13. Dziękuję wszystkim osobom, które przyszły w ubiegły czwartek do porządkowania terenu wokół kościoła. Niestety, było nas zaledwie kilka osób. Potrzeba więc kontynuowania prac porządkowych, głównie na cmentarzu. W związku z tym zapraszam wszystkich chętnych do grabienia i porządkowania terenu przy kościele i na cmentarzu w najbliższy czwartek na godz. 9.00.

14. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca – zapraszam na godz. 17.30 na nabożeństwo w kościele.

15. Dziś w Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy artykuły o zamordowaniu przez otrucie ks. Franciszka Blachnickiego i czy jest on męczennikiem Kościoła; o rodzinach dzieci z zespołem Downa – jak doświadczają i uczą się wzajemnej miłości; a także o tym czy trzeba bać się sztucznej inteligencji. Jest ponadto nowy numer Gościa niedzielnego Extra, przedstawiający znaki męki Jezusa Chrystusa; cena Gościa Extra to 14 zł. Zachęcamy do lektury!

16. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie – śp. Zofia Sitko w wieku 72 lat i śp. Krzysztof Chojna w wieku 63 lat. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2023 19:49

«  kwietnia 2024  »