Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Palmowa
Ogłoszenia Niedziela Palmowa PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 02 kwietnia 2023 08:58

Ogłoszenia parafialne
Niedziela Palmowa, 2 kwietnia 2023 r.

„Hosanna Synowi Dawida! Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie! Hosanna na wysokościach!”.
(Mt 21, 9)

1. Dziś Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami wyruszy do kościoła o godz. 10.15 spod Urzędu Gminy. Po Mszy św. o g. 10.30 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na największą i najpiękniejszą palmę. Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować Bankowi Spółdzielczemu w Stegnie, Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Stegnie, właścicielom Ośrodka Wczasowego „Krakus” oraz wszystkim ofiarodawcom indywidualnym za ufundowanie nagród w X Parafialnym Konkursie Palm. Dziękuję Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej w Stegnie za zabezpieczenie trasy przejścia naszej piątkowej Drogi krzyżowej oraz dzisiejszej procesji.

2. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy nasze wielkopostne rekolekcje. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy wzięli w nich udział i skorzystali z sakramentu pokuty. Dziękuję osobom, które przyszły we czwartek na sprzątanie otoczenia kościoła i cmentarza. Dziękuję wszystkim uczestnikom piątkowej Drogi krzyżowej ulicami naszej parafii. Dziękuję Paniom z Rady Parafialnej za przyjęcie w dniu wczorajszym pielgrzymów Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Tczewa. Dziękuję także za ofiary złożone podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej, przeznaczone na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. W dniu dzisiejszym zbieramy skarbonki wielkopostne, z których ofiary zostaną przekazane dla Szkolnego Koła Caritas.

4. Dziś przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II, który jest obecny wśród nas w szczególnym znaku relikwii krwi, którymi otrzymamy błogosławieństwo na zakończenie Mszy św. Wobec kłamliwych ataków na osobę św. Jana Pawła II tym bardziej chcemy polecać jego opiece nasze rodziny i naszą Ojczyznę.

5. Ministrantem miesiąca marca został Tomasz Borzych. Gratulujemy Tomkowi, który stażem jest najmłodszy z ministrantów, a wszystkich ministrantów i lektorów zachęcam do gorliwej służby przy ołtarzu.

6. Pierwszy piątek tego miesiąca to Wielki Piątek. Do chorych udam się zatem z posługą nie w piątek, ale w najbliższy wtorek od godziny 9.00!


7. Zapraszam mężczyzn do pomocy w budowie dekoracji Grobu Pańskiego – we wtorek po Mszy świętej tj. około 18.45.


8. Dziś w Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy artykuły o Triduum Paschalnym, aby jak najlepiej przygotować się do świętowania tajemnic naszego zbawienia oraz o tym, jak wybór Jana Pawła II zmienił układ sił na świecie i dał nadzieję milionom chrześcijan żyjących w krajach komunistycznych.  Jest jeszcze kilka egzemplarzy Gościa niedzielnego Extra, przedstawiający znaki męki Jezusa Chrystusa; cena Gościa Extra to 14 zł. Zachęcamy do lektury!

9. Przed nami najważniejsze dni w Roku Liturgicznym: Wielki Tydzień i Triduum Paschalne. Zachęcam wszystkich do przeżycia tego świętego czasu w skupieniu i na modlitwie. Zapraszam z całego serca do udziału w liturgii Triduum Paschalnego, tj. od Mszy Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania, ponieważ stanowią one jedną całość. Program Wielkiego Tygodnia umieszczony jest w gablotach przy kościele oraz na stronach internetowych parafii. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę mamy tradycyjnie adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Ciemnicy i Grobie Pańskim. Zapraszam, aby każdy poświęcił trochę czasu na to, aby przyjść w ciągu dnia na adorację do kościoła. Potrzeba też około 40 osób, które zapisałyby się na godzinną adorację w ciągu dnia tak, aby Pan Jezus nie był sam. Bardzo proszę o taką ofiarę ze swego czasu. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.

10. Program Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego

Niedziela Palmowa – Msze święte o 8.30, 10.30 i 17.00. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami do kościoła o godz. 10.15 spod Urzędu Gminy. Spowiedź na każdej Mszy św.

Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa - spowiedź przed Mszą świętą od godz. 17.30

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja indywidualna do godz. 22.00. Bezpośrednio po Mszy św. - I część Gorzkich Żali.

Wielki Piątek – indywidualna adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00 do 17.30. O godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 17.30 – Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii II i III część Gorzkich Żali. Okazja do spowiedzi od godz., od 15.15 do 16.00 oraz po liturgii. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych oraz jemy raz do syta i dwa razy lekko. Post ścisły obowiązuje osoby pełnoletnie od 18 do 60 roku życia.

Wielka Sobota – indywidualna adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 19.30.
Poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 14.00; w Rybinie o godz. 12.30, w Popowie o godz. 12.45 i w Stegience o godz. 13.00.
Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi od 15.15 do 16.30.

Obchód zmartwychwstania rozpoczyna się w sobotę wieczorem o godz. 20.00 Liturgią Wigilii Paschalnej. Przynieśmy ze sobą świece, aby odnowić przyrzeczenia Chrztu świętego. Po liturgii nie ma już czuwania przy Grobie Pańskim.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła.
Następne Msze święte o godz. 10.30 i 12.00. Uwaga!!! Nie będzie Mszy św. o g. 17.00!

Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o g. 8.30, 10.30 i o 17.00.

Poprawiony: niedziela, 02 kwietnia 2023 09:03
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2023

«  września 2023  »
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930