Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 08 kwietnia 2023 20:19

Ogłoszenia parafialne
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 9 kwietnia 2023 r.

„W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!”.
(Refren Psalmu)

1. Dziękuję za wszystkie ofiary duchowe i materialne złożone na potrzeby parafii. Dziękuję za ofiary przeznaczone na zakup kwiatów, paschału i kadzidła oraz dekoracji do Grobu Pańskiego. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone w Wielką Sobotę podczas poświęcenia pokarmów. Dziękuję Paniom Oldze Duszyńskiej i Karolinie Fidut – Schull za projekt i realizację Grobu Pańskiego oraz Panom: Leszkowi Rutkowskiemu, Tomaszowi Rucińskiemu, Janowi Wróblowi, Dawidowi Kentzerowi i Karolowi Radziwiłłowi, którzy zaangażowali się w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Organiście oraz wszystkim osobom wykonującym posługę liturgiczną za zaangażowanie w liturgię Triduum Paschalnego. Dziękuję naszym Strażakom z OSP Stegna za pomoc w liturgii Wigilii Paschalnej i procesji rezurekcyjnej. Szczególne podziękowania należą się panu Łukaszowi Chojnie za troskę o liturgię parafialną i wystrój kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli moje zaproszenie do adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i Grobie Pańskim.

2. Dzisiaj Msze św. odprawiane jeszcze będą o godz. 10.30 i 12.00. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Jutro Msze św. jak w każdą niedzielę - o godz. 8.30, 10.30 i 17.00. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W Poniedziałek Wielkanocny taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

4. Za tydzień — druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Zapraszam do modlitwy o godz. 15.00, aby wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego i odprawić Godzinę Miłosierdzia. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej. Przez najbliższy tydzień po Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia z racji nowenny.

5. W najbliższy czwartek 13 kwietnia Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 odbędą się spotkania dla I i II roku przygotowania do sakramentu bierzmowania.

7. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach Drogi krzyżowej, przynoszą w przyszłą niedzielę podpisane plansze.

8. Dziś w Gościu Niedzielnym (numer poszerzony) szczególnie polecamy artykuły o spotkaniach ze Zmartwychwstałym, o tym, z czego spowiadają się święci, o Narodowym Marszu Papieskim i o pielgrzymach pilnie oczekiwanych w ojczyźnie Jezusa. Zachęcamy do lektury!

Drodzy Goście, Kochani Parafianie! Chrystus zmartwychwstał – prawdziwie zmartwychwstał! Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech przynosi pokój w czasie wojennych niepokojów, niech stanie się źródłem radości w naszym codziennym życiu. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie osobiste, rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w radości serca świętować dzień zwycięstwa życia nad śmiercią. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzę błogosławionych Świąt Wielkanocnych!

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2023

«  września 2023  »
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930