Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Miłosierdzia Bożego
Ogłoszenia Niedziela Miłosierdzia Bożego PDF Drukuj
niedziela, 16 kwietnia 2023 11:22

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 16 kwietnia 2023 r.

„Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny!”.
(Refren Psalmu)

1. Dzisiejsza niedziela, zwana jest także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Zapraszam do modlitwy o godz. 15.00, aby wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego i odprawić Godzinę Miłosierdzia. W dniu dzisiejszym zbieramy ofiary do puszek na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej.

2. Chrześcijanom Kościołów wschodnich, a zwłaszcza naszym Siostrom i Braciom z Ukrainy obchodzącym dziś Święta Wielkanocne życzymy radości i pokoju, które płyną ze zwycięstwa Chrystusa. On zmartwychwstał prawdziwie, alleluja!

3. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędą się spotkania dla I i II roku przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4. Podczas najbliższego weekendu odbędzie się Kurs ISKRA dla kandydatów do bierzmowania I roku formacji. W związku z tym zapraszam rodziców tych kandydatów na spotkanie organizacyjne jutro, tj. w poniedziałek 17 kwietnia o godz. 18.45 do sali parafialnej przy ul. Morskiej 2.

5. Zachęcamy do udziału w diecezjalnych uroczystościach ku czci św. Wojciecha, które odbędą się w najbliższą sobotę w Świętych Gaju. Msza św. przy ołtarzu polowym o godz. 14.00.

6. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach Drogi krzyżowej, przynoszą dziś po Mszy św. do zakrystii swoje podpisane plansze.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam na spotkanie pielgrzymów wyruszających do Ziemi Świętej. Proszę też o wpłatę II raty w wysokości 1800 zł. do końca kwietnia.

8. Dziś w Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy artykuły o trzech sposobach czynienia miłosierdzia, o tym, skąd się bierze niewiara i jak o Bogu rozmawiać z niewierzącymi oraz wywiad z Patrykiem Galewskim, jednym z bohaterów filmu „Johnny” o ks. Janie Kaczkowskim. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim opowiadania o mamach, o kwiatach na polskich łąkach, artykuł z cyklu: „kim zostają ministranci” oraz różne ciekawostki. Zachęcamy do lektury!

9. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. + Janina Bieniek – Mierzwa (l. 98), mama ks. prałata Marka Mierzwy, naszego dziekana i proboszcza parafii w Jantarze. Niech Pan przyjmie ją do swojej chwały. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

«  kwietnia 2024  »