Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Wielkanocna
Ogłoszenia III Niedziela Wielkanocna PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 22 kwietnia 2023 19:22

Ogłoszenia parafialne
III Niedziela Wielkanocy, 23 kwietnia 2023 r.

„Twoje słowo jest lampą dla moich kroków
i światłem na mojej ścieżce”.

(Psalm 119, 105)

 

1. Dzisiaj Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Obchodzimy dziś Narodowy dzień czytania Pisma Świętego. Sięgnijmy po nie w naszych domach. Przy wyjściu z kościoła przygotowane zostały małe zwoje ze Słowem Bożym. Zachęcamy do wylosowania dla siebie Słowa, aby je przeczytać i modlić się nim w najbliższym tygodniu.


2. Dziś dzień imienin ks. bp. Wojciecha Skibickiego, któremu życzymy błogosławieństwa Bożego i światła Ducha Świętego, otaczając Jego osobę naszą modlitwą. Z racji Niedzieli Wielkanocnej liturgiczny obchód uroczystości św. Wojciecha biskupa i męczennika – patrona naszej diecezji został przeniesiony na jutro.

3. Dobiega końca trzydniowy Kurs ISKRA dla Kandydatów do bierzmowania. Pragnę wyrazić moją ogromną wdzięczność Ekipie prowadzącej te rekolekcje, a także rodzicom kandydatów, którzy zatroszczyli się o zaplecze kursu. Dziękuję Dyrekcji Szkoły Podstawowej za możliwość skorzystania z Sali gimnastycznej. Ufam, że ten czas rekolekcji przyniesienie dobre owoce w życiu naszej młodzieży.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam na spotkanie pielgrzymów wyruszających do Ziemi Świętej. Proszę też o wpłatę II raty w wysokości 1800 zł do końca kwietnia.

5. We wtorek – 25 kwietnia – obchodzimy święto św. Marka, ewangelisty. Jest to dzień odpustu w parafii w Kątach Rybackich. Msza św. odpustowa o godz. 18.00.

6. Wspólnota parafialna dla swego rozwoju w wierze i wiernego naśladowania Pana Jezusa potrzebuje posługi charytatywnej. Jest moim pragnieniem, aby został utworzony Parafialny Zespół Caritas. Osoby zainteresowane posługą Caritas zapraszam jutro na spotkanie w sali parafialnej o godz. 19.00. Naszymi gośćmi będą: ks. dr Wojciech Borowski, dyrektor Caritas Diecezji Elbląskiej, który opowie o możliwościach i sposobach działania oraz pani Alina Niedzielska, która w ramach Caritas już od lat prowadzi świetlicę środowiskową w Sztutowie. Zapraszam.

7. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszam na spotkanie we środę o godz. 16.30 w kościele. Pierwsza próba liturgii dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w piątek o godz. 16.00.

8. Spotkanie dla ojców ministrantów i lektorów odbędzie się w niedzielę 30 kwietnia po Mszy św. o godz. 10.30 w sali parafialnej.

9. Już dziś chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych na wykład ks. dra Zbigniewa Kulesza, pt.: Konsekwencje postaw rodzicielskich w wychowaniu dziecka. Wykład odbędzie się w niedzielę 7 maja po wieczornej Mszy św. w naszym kościele. Ks. dr Zbigniew Kulesz jest psychologiem i psychoterapeutą, a także egzorcystą w naszej diecezji.

10. Dziś w Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy świadectwa o tym, jak słowo Boże kształtuje serca ludzi oraz artykuły o powstaniu w getcie warszawskim, o kwestii importu ukraińskiego zboża i o genezie zbrodni katyńskiej.  Zachęcamy do lektury!

Poprawiony: sobota, 22 kwietnia 2023 19:23
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2023

«  września 2023  »
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930