Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Wielkanocna
Ogłoszenia IV Niedziela Wielkanocna PDF Drukuj
niedziela, 30 kwietnia 2023 08:42

IV Niedziela Wielkanocy, 30 kwietnia 2023 r.

„Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego”.
(Refren Psalmu)

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i pracy apostolskiej w Kościele. Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpoczyna rekrutację kandydatów na studia. Tegorocznym maturzystom i wszystkich pragnących podjąć studia teologiczne, a zwłaszcza drogę przygotowania do kapłaństwa w Elbląskim Seminarium Duchownym mówimy: Odwagi! Nie lękajcie się! Szczegółowe informacje w internecie.

2. W ubiegły poniedziałek odbyło się spotkanie założycielskie Parafialnego Zespołu Caritas. Na spotkanie przyszło niewiele osób, ale chętnych do działania, a więc zaczynamy. Szefową Zespołu została pani Renata Afeltowicz. Zapraszamy do włączenia się do prac parafialnej Caritas. Wiadomo, że im więcej osób zaangażowanych, tym więcej można zrobić przy mniejszym wysiłku poszczególnych osób.

3. Spotkanie dla ojców ministrantów i lektorów odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 10.30 w sali parafialnej.

4. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. W tym roku przypada 165 rocznica objawień Matki Bożej w Lourdes. Dlatego podczas nabożeństw majowych dzieci będą otrzymywać obrazki ze świętymi i błogosławionymi, którzy szczególną czcią otaczali Matkę Bożą. Najlepsi z uczestników nabożeństw otrzymają nagrody.

5. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca ze swymi nabożeństwami. W I piątek udam się do chorych z Komunią św. od godziny 9.00. Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 17.00. W I sobotę miesiąca zapraszam nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 17.30.

6. W tym tygodniu próba dla dzieci pierwszokomunijnych – we czwartek o godz. 16.00.

7. W przyszłą niedzielę – 7 maja – po Mszy św. o 10.30 odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania I i II roku formacji.

8. W przyszłą niedzielę zapraszam wszystkich zainteresowanych na wykład ks. dra Zbigniewa Kulesza, pt.: Konsekwencje postaw rodzicielskich w wychowaniu dziecka. Wykład odbędzie się po wieczornej Mszy św., tj. o godz. 18.00 w naszym kościele. Ks. dr Zbigniew Kulesz jest psychologiem i psychoterapeutą, a także egzorcystą w naszej diecezji.

9. Dziś w Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa wiernych w ich intencji, o „Małej drodze” św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu, o problemach z tożsamością u nastolatków oraz o Kursie Iskra, który odbył się w naszej parafii. Zachęcamy do lektury!

10. Wszystkie istotne informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiastegna.pl oraz na jej fejsbukowym profilu.

Wszystkim Gościom, życzymy pięknej pogody, dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »