Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Wielkanocna
Ogłoszenia V Niedziela Wielkanocna PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 07 maja 2023 05:49

Ogłoszenia parafialne
V Niedziela Wielkanocy, 7 maja 2023 r.

„Okaż swą łaskę ufającym Tobie”.
(Refren Psalmu)

1. Dziś gościmy w naszej parafii ks. kan. dr. Zbigniewa Kulesza, doświadczonego duszpasterza, egzorcystę diecezjalnego, psychologa i psychoterapeutę, który przez całą niedzielę będzie głosił słowo Boże, a po Mszy świętej wieczornej, tj. o godz. 18.00 wygłosi wykład zatytułowany: Konsekwencje postaw rodzicielskich w wychowaniu dziecka. Bardzo polecam i serdecznie zapraszam.


2. Rozpoczął się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. W tym roku przypada 165 rocznica objawień Matki Bożej w Lourdes. Dlatego podczas nabożeństw majowych dzieci będą otrzymywać obrazki ze świętymi i błogosławionymi, którzy szczególną czcią otaczali Matkę Bożą. Najlepsi z uczestników nabożeństw otrzymają nagrody.

3. Dzisiaj po Mszy św. o 10.30 odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania I i II roku formacji.

4. W tym tygodniu próby dla dzieci pierwszokomunijnych odbędą się w poniedziałek, wtorek i piątek o godz. 16.00. W sobotę o godz. 9.30 zapraszam na nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci i ich rodzin. We czwartek zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych od godz. 9.00 i 16.00 na sprzątanie kościoła i otoczenia kościelnego. Uroczystość I Komunii świętej odbędzie się w najbliższą niedzielę na dodatkowej Mszy św. o godz. 12.00. Zachęcam do duchowego przygotowania się całej rodziny do wydarzenia I Komunii św. dzieci, a wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji tych rodzin.

5. We wtorek zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych na specjalnie dla nich przygotowane nabożeństwo o godz. 19.00.

6. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Zapraszamy już od godz. 17.30. Rozpoczniemy je śpiewem litanii loretańskiej, po niej będziemy sprawowali Mszę świętą ku czci Matki Bożej z Fatimy, a następnie nabożeństwo różańcowe z procesją, zakończone błogosławieństwem. Panie z II Róży Różańcowej proszę o udekorowanie figury Matki Bożej Fatimskiej.

7. W następny poniedziałek, tj. 15 maja zapraszam na spotkanie rodziców dzieci rocznicowych. Spotkanie odbędzie się w kościele po Mszy św., o godz. 19.00. Rocznicę I Komunii św. będziemy przeżywali w niedzielę 21 maja na Mszy św. o godz. 10.30.

8. Także w następny poniedziałek – 15 maja o godz. 19.00 – odbędzie się spotkanie nowopowstałego Parafialnego Zespołu Caritas. Osoby, które nie były na pierwszym spotkaniu, a chciałyby się włączyć w prace Caritas, również zapraszamy.

9. Ministrantem miesiąca kwietnia został Jakub Kentzer. Gratulujemy i życzymy zarówno zwycięzcy jak i pozostałym ministrantom gorliwości i wytrwałości w służbie Bożej. Zachęcamy także pozostałych chłopców do wstąpienia w szeregi liturgicznej służby ołtarza.

10. Od 7 czerwca do 10 lipca br. trwać będzie rekrutacja kandydatów na studia w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej. Przebiegać będzie ona dwuetapowo. Etap pierwszy: rozmowa wstępna z rektorem lub innym przełożonym seminarium; etap drugi: dostarczenie wymaganych dokumentów oraz rekrutacja internetowa na Wydział Teologii UWM w Olsztynie. Wykaz potrzebnych dokumentów znaleźć można na stronie internetowej seminarium. W każdej chwili można też umówić się na wstępne spotkanie i rozmowę. Oprócz kierunku kapłańskiego w Olsztynie można także podjąć studia teologiczne, które przygotowują do pracy przyszłych nauczycieli religii.

11. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o głębokim duchowym przeżyciu Pierwszej Komunii Świętej w rodzinie;  o dwóch wyjątkowych polskich sanktuariach na Jasnej Górze w Częstochowie i na Skałce w Krakowie; o czosnku niedźwiedzim, a także o tym, jak uchronić się przed kleszczami. Zachęcamy do lektury!

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2024

«  sierpnia 2024  »
powtśrczpisoni
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031