Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
Ogłoszenia Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 21 maja 2023 14:10

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 21 maja 2023 r.

„Idźcie i nauczajcie wszystkie narody. Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

(Mt 28, 19a,20b)

1. Serdecznie dziękuję dzieciom i rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wspólne pielgrzymowanie do sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych za pomoc w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości oraz dar ołtarza w postaci ornatu.

2. Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Niech będzie to okazja do trwania na modlitwie o pokój na Ukrainie, o pokój i bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny, ale także o błogosławieństwo dla nas w nadchodzącym „sezonie”. Zapraszam dzieci i młodzież do bliskości z Matką Bożą.

3. Dziś po Mszy św. o 10.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania I roku formacji.

4. Dziś trzecia niedziela miesiąca – taca inwestycyjna jest przeznaczona na remont wikariatu w domu parafialnym przy ul. Morskiej.

5. W dniu dzisiejszym zapraszam uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej na kolejne spotkanie wprowadzające nas w tajemnice tego niezwykłego miejsca. Spotkanie odbędzie się w kościele po wieczornej Mszy św., czyli o godz. 18.00.

6. We wtorek, tj. 23 maja zapraszam na spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania II roku formacji. Spotkanie odbędzie się w kościele o godz. 19.00. Próby liturgii przed bierzmowaniem odbędą się w piątek 26 maja i 2 czerwca o godz. 19.00. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków w piątek 2 czerwca od godz. 17.00.

7. W piątek w katedrze św. Mikołaja w Elblągu – święcenia diakonatu, a w sobotę – święcenia prezbiteratu. Nowych diakonów oraz księży polecajmy w osobistej modlitwie. Jednocześnie przypominamy, że nasze seminarium duchowne czeka na kandydatów do kapłaństwa i podjęcia studiów z teologii. Zachęcamy! Szczegóły na stronie internetowej.

8. Jutro, tj. 22 maja, kancelaria parafialna nieczynna.

9. Zapraszam dzieci i młodzież do udziału w rekolekcjach wakacyjnych, organizowanych przez Ruch Światło – Życie Diecezji Elbląskiej: Oaza Eucharystyczna (3-4 SP) 24.06.-02.07., Oaza Dzieci Bożych (SP 5-6) 19 – 29. 08., Oaza Nowej Drogi (SP po 6-7) 13 – 29. 08., Oaza Nowego Życia 0 st. (po 8 kl. SP) 13-29. 08., Oaza Nowego Życia I st. (szkoła średnia) 13 – 29. 08. Rekolekcje odbywają się Domu Formacyjnym św. Wojciecha w Mikoszewie i stanowią ciekawą propozycję połączenia wakacyjnego wypoczynku z formacją chrześcijańską. Zainteresowanych proszę o kontakt ze mną.

10. W dniach 9-10 czerwca odbędzie się 10 Piesza Pielgrzymka do bł. Doroty z Mątów Wielkich. Pielgrzymka wyruszy z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku 9 czerwca po Mszy św. o godz. 6.30 i dotrze do sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich 10 czerwca w godzinach popołudniowych. Więcej informacji na plakacie wywieszonym w kruchcie bocznej. Zapisy u ks. Krzysztofa Ławrukajtisa – proboszcza parafii MBNP w Gdańsku Brętowie (tel. 694 451 008). Organizatorzy serdecznie zapraszają.

11. Od października 2023 r. w Wydziale Teologii UWM w Olsztynie ruszają studia w zakresie muzyki sakralnej. Mają one za cel przygotowanie wykwalifikowanych organistów. Możliwe jest łączenie tych studiów ze studiami dla nauczycieli religii. Chodzi tu o pełne studia magisterskie na kierunku: teologia. Więcej szczegółów w Internecie.

12. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: m.in.: o jaki wpływ na przeżywanie wiary ma sztuka, o przepisie na odnowę życia parafialnego, o nowej stolicy polskiej piłki nożnej oraz o tym, jak zapobiegać rakowi jelita grubego. Jest także nowy numer Małego Gościa niedzielnego, a w nim dodatek z patronami roku 2023 oraz artykuły m.in. o prośbie z nieba, o cudach św. Jana Pawła II o nowym hiperaucie i o przemocy w sieci. Zachęcamy do lektury!

13. W ubiegłą niedzielę – 14 maja – odszedł do wieczności w wieku niespełna 49 lat śp. + ks. Grzegorz Nazar, kapłan greckokatolicki, pochodzący ze Stegny, proboszcz parafii w Gorlicach, ceniony duszpasterz młodzieży, zaangażowany od początku wojny w pomoc dla Ukrainy. W ubiegły piątek odbyły się uroczystości pogrzebowe w parafii greckokatolickiej w Cyganku, a następnie na naszym parafialnym cmentarzu w Stegnie. Pragnę podziękować miejscowej Policji, druhom ze stegieńskiej OSP oraz wszystkim osobom, które pomogły w sprawnym parkowaniu aut uczestników pogrzebu. Niech miłosierny Bóg przyjmie śp. + ks. Grzegorza do swego królestwa. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2023

«  września 2023  »
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930