Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Ogłoszenia Uroczystość Zesłania Ducha Świętego PDF Drukuj
niedziela, 28 maja 2023 10:15

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 28 maja 2023 r.

Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych

i zapal w nich ogień swojej miłości”.

(Aklamacja)

1. Serdecznie dziękuję Radzie Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Wspólnotom parafialnym oraz osobom indywidualnym za pamięć, modlitwę i życzenia z okazji rocznicy moich święceń kapłańskich, imienin i rocznicy urodzin. Serdecznie dziękuję panu Henrykowi Sznajderowi i Karolowi Radziwiłłowi za oczyszczenie basenu znajdującego się w ogrodzie na zapleczu plebanii. Chciałbym prosić o pomoc w koszeniu trawy na cmentarzu i terenie parafialnym.

2. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, która patronuje parafii w Jantarze.

3. Diecezja elbląska ma siedmiu nowych księży, którzy wczoraj w katedrze św. Mikołaja przyjęli święcenia z rąk ks. biskupa Jacka Jezierskiego. Zachęcamy młodych mężczyzn, zwłaszcza tegorocznych maturzystów, do podjęcia studiów teologicznych i drogi przygotowania do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Szczegóły w internecie.

4. Kończymy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, a dziś o 16.30. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwie majowym przynoszą na koniec miesiąca lub w następną niedzielę plansze z „Grotą Maryi”. Wszystkie dzieci, które systematycznie uczestniczyły w nabożeństwie otrzymają nagrody. Sponsorzy mile widziani.

5. Od 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, czyli nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które patronuje naszej parafii. Odprawiamy je codziennie o g. 17.30, a w niedziele o 16.30. Litanię do Serca Jezusowego odmawiajmy także w naszych domach i rodzinach. Zachęcam gorąco do odpowiedzi na miłość Pana Jezusa.

6. Ostatnie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania I roku formacji odbędzie się w niedzielę 11 czerwca po Mszy św. o godz. 10.30 i będzie to skrutynium, czyli indywidualna rozmowa z ks. Proboszczem i animatorami na temat osobistego zaangażowania w ciągu roku i jego owoców w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7. Taca inwestycyjna w ubiegłą niedzielę przeznaczona na remont wikariatu wyniosła 4803 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca ze swymi nabożeństwami. I czwartek jest jednocześnie świętem Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W I piątek udam się do chorych z Komunią św. od godziny 9.00. Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 17.00. W I sobotę miesiąca zapraszam nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 17.30.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się obrzęd przyjęcia nowych aspirantów do służby liturgicznej.

10. We wtorek 6 czerwca, w rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Elblągu, na Mszy św. o godz. 18.00 ks. biskup dr Wojciech Skibicki udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Próba liturgii przed bierzmowaniem odbędzie się w piątek 2 czerwca o godz. 19.00. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków w piątek 2 czerwca od godz. 17.00.

11. Zapraszam dzieci i młodzież do udziału w rekolekcjach wakacyjnych, organizowanych przez Ruch Światło – Życie Diecezji Elbląskiej: Oaza Eucharystyczna (3-4 SP) 24.06.-02.07., Oaza Dzieci Bożych (SP 5-6) 19 – 29. 08., Oaza Nowej Drogi (SP po 6-7) 13 – 29. 08., Oaza Nowego Życia 0 st. (po 8 kl. SP) 13-29. 08., Oaza Nowego Życia I st. (szkoła średnia) 13 – 29. 08. Rekolekcje odbywają się Domu Formacyjnym św. Wojciecha w Mikoszewie i stanowią ciekawą propozycję połączenia wakacyjnego wypoczynku z formacją chrześcijańską. Zainteresowanych proszę o kontakt ze mną.

12. Szybkimi krokami zbliża się nasza uroczystość odpustowa, która w tym roku przypada 16 czerwca. Tradycyjnie chcemy przeprowadzić loterię fantową z myślą o dzieciach. Prosimy o podzielenie się zabawkami, książkami, grami, kredkami i innymi rzeczami, które mogą być atrakcją dla dzieci. Fanty na loterię proszę przynosić na plebanię. Ponadto w tym roku chcemy zaproponować dorosłym konkurs kulinarny na „Najsmaczniejsze pierogi z sercem”. Regulamin konkursu zostanie niebawem umieszczony w internecie, a od przyszłej niedzieli będzie dostępny w formie ulotek.

13. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: m.in.: o Duchu Świętym i Jego darach, o tym, jaki wpływ na życie kobiety ma macierzyństwo, o czytelnictwie wśród Polaków i o ucieczce w transseksualizm. Zachęcamy do lektury!

Kalendarz 2023

«  kwietnia 2023  »