Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia X Niedziela Zwykła
Ogłoszenia X Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 11 czerwca 2023 08:35

X Niedziela zwykła, 11 czerwca 2023 r.

„Miłości pragnę, nie krwawej ofiary, poznania Boga bardziej niż całopaleń.” (Oz 6, 6)

1. Pragnę wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia  uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję:

• Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej w Stegnie za zapewnienie nam bezpieczeństwa i pomoc w przebiegu procesji;

• Osobom zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy,

• Ks. Grzegorzowi Wąsowskiemu za posługę przy ołtarzu i w konfesjonale,

• Liturgicznej Służbie Ołtarza pod opieką ceremoniarza Łukasza Chojny

• Pani Magdalenie Stupkiewicz za przygotowanie śpiewników na procesję

• Dzieciom pierwszokomunijnym i wszystkim dzieciom biorącym udział w procesji oraz ich rodzicom,

• Pani Katechetce za przygotowanie dzieci i opiekę nad nimi w czasie procesji

• Panu Organiście za prowadzenie śpiewu

• Paniom z Róż Różańcowych za przygotowanie feretronów i sztandaru maryjnego,

• Wszystkim osobom, które zadbały o kościół oraz otoczenie kościoła, plebanii i cmentarz,

• Dziękuję tym, którzy udekorowali swoje domy na trasie procesji, i wszystkim, którzy wzięli udział w tej pięknej uroczystości.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie dzieci, młodzież i dorosłych o 17.30 (w niedzielę o 16.30) na nabożeństwo czerwcowe i procesję eucharystyczną wokół kościoła. Dajmy świadectwo naszej wiary w żywą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

3. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach majowych otrzymają dziś nagrody: Są to Michalina i Tomasz Borzych, Mateusz Burczy (komplet 31 dni), Lena Bortkiewicz, Agnieszka Pomorska (30), Zosia i Wojtek Buczyńscy (28);  Marianna Kogut, Maciej Chyrek (26), Martyna Kogut (24); Marysia Dolińska, Antosia Kogut, Wojtek Garbowski (22), Julia Dybiec (20), Natalia Dolińska, Franek Szafran (17), Natalia Kamrowska (16), Igor Dybiec (15), Zuzanna Dolińska, Antek Szafran (11), Maciej Swajda (10). Wszystkim uczestnikom nabożeństw majowych serdecznie gratulujemy i życzymy niestającej gorliwości.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się ostatnie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania I roku formacji i będzie to skrutynium, czyli indywidualna rozmowa z ks. Proboszczem i animatorami na temat osobistego zaangażowania w ciągu roku i jego owoców w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. We wtorek – 13 czerwca – zapraszam na połączone nabożeństwo czerwcowe i  fatimskie o godz. 17.30, a po nich Mszę świętą. Bardzo proszę Panie z Róż Różańcowych o udekorowanie figury Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkich zapraszam do udziału w modlitwie. Podejmijmy wezwanie Matki Bożej do pokuty i wynagradzania za grzechy.

6. W sobotę 17 czerwca wybieramy się: ojcowie ministrantów wraz ze swymi synami na kajaki. Zbiórka przy kościele o godz. 10.00. Zabieramy ze sobą prowiant na ognisko. Powrót około godziny 15.00.

7. Spotkanie dla pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej (23-30.09.2023.) odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 18.00 (po Mszy św. wieczornej).

8. Szybkimi krokami zbliża się nasza uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, która w tym roku przypada 16 czerwca.

Program Triduum uroczystości 14 – 16.06. (codziennie od godz. 17.30):

Środa – uwielbienie Serca Jezusa

- Msza św. z uroczystym zakończeniem I roku formacji wspólnoty Domowników Boga oraz Wieczór uwielbienia prowadzony przez Jakuba Bartkowiaka

Czwartek – przebłaganie Serca Jezusa

- nauka pokutna, okazja do spowiedzi, Msza św. i procesja na zakończenie Oktawy Bożego Ciała

Piątek  - dziękczynienie Sercu Jezusa

- uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Dr. Jacka Jezierskiego, Biskupa Elbląskiego

Wręczenie legitymacji nowym członkom Parafialnego Zespołu Caritas

Festyn Parafialny (od godz. 19.30)

Rozstrzygnięcie konkursu na „Najsmaczniejsze pierogi z sercem”

Dmuchańce

Drabinka wspinaczkowa

Konkursy dla młodszych i starszych dzieci

Loteria fantowa

Stoiska pełne pysznego jedzenia

Dobra zabawa muzyczna

Dochód z festynu jest przeznaczony na zakup 2 mikrofonów pojemnościowych dla naszej Scholi dziecięcej.

Tradycyjnie chcemy przeprowadzić loterię fantową z myślą o dzieciach. Prosimy o podzielenie się zabawkami, książkami, grami, kredkami i innymi rzeczami, które mogą być atrakcją dla dzieci. Fanty na loterię proszę przynosić na plebanię. Ponadto w tym roku chcemy zaproponować dorosłym konkurs kulinarny na „Najsmaczniejsze pierogi z sercem”. Regulamin konkursu został umieszczony w Internecie. Najprościej powiedziawszy – trzeba zrobić przynajmniej 20 pierogów (nie na słodko). Jury będzie oceniało smak, wygląd i kreatywność. Najlepsze prace zostaną nagrodzone!

9. Dziś w Gościu Niedzielnym polecam bardzo ciekawy wywiad z panią prof. Chantal Delsol, francuską filozof na temat końca cywilizacji chrześcijańskiej. Ponadto przeczytamy o kształtowaniu relacji polsko – ukraińskich w kontekście 80 rocznicy ludobójstwa ludności polskiej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej oraz o tym, jak zadbać o własną pamięć. Zachęcamy do lektury!

10.W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności – śp. Aniela Muszyńska w wieku 101 lat i śp. Michał Swajda w wieku 37 lat. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Poprawiony: poniedziałek, 12 czerwca 2023 08:53

«  maja 2024  »