Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 25 czerwca 2023 09:03

XII Niedziela zwykła, 25 czerwca 2023 r.

„Świadectwo o Mnie da Duch Prawdy
I wy także świadczyć będziecie.”

(werset Alleluja)

1. Od dzisiejszej niedzieli zmieniamy porządek Mszy świętych niedzielnych na wakacyjny, tzn. Msza św. w sobotę jest o g. 19.00 i jest to już liturgia niedzielna, a w samą niedzielę mamy 5 Mszy świętych: o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Od poniedziałku do piątku Msza św. jak zwykle, czyli o g. 18.00. W te wakacje, tak jak rok temu, wprowadzamy codzienną adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie – godzinę przed Mszą św., czyli od 17.00 do 18.00, a w soboty od g. 18.00 do 19.00. Serdecznie zapraszam do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym!

2. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Michała Wociala, salezjanina pochodzącego z Elbląga, który pracuje w Żytomierzu na Ukrainie. Jest odpowiedzialnym za Salezjańskie Liceum „Wseswit”, w którym kształci się obecnie 150 uczniów, w tym 15 niepełnosprawnych. Jest to największa szkoła na Ukrainie prowadzona przez Kościół rzymskokatolicki. Po Mszach świętych będzie można wesprzeć pracę ks. Michała ofiarami złożonymi do puszek.

3. Podczas parafialnego festynu zebraliśmy na potrzeby parafii 4063 zł. Serdecznie dziękuję za to wsparcie, które jest przeznaczone na sfinansowanie zakupu mikrofonów pojemnościowych dla naszej scholi dziecięcej.

4. Ministrantem roku został po raz drugi Piotr Król, który, chociaż nie zwyciężył w rywalizacji o tytuł ministranta miesiąca, to jednak okazał się najbardziej systematyczny i solidny, czym zapewnił sobie zwycięstwo w „klasyfikacji generalnej”. Gratulujemy!!!

5. We czwartek obchodzimy uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na tzw. Świętopietrze i wsparcie działań Ojca Świętego Franciszka oraz Stolicy Apostolskiej.

6. Po raz 31. wyruszy na szlak Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę, a po raz 14. Pielgrzymka Rowerowa z Elbląga do tronu Jasnogórskiej Pani. Zachęcamy do udziału w pielgrzymowaniu. Szczegóły w internecie.

7. W ubiegłym tygodniu na cmentarzu została przeprowadzona wycinka dużego około stuletniego dębu, którego waga wynosiła ponad 15 ton. Drzewo było w bardzo złym stanie. Badania sondą Stolarczyka wykazały przegnicie korzeni, liczne ubytki w systemie korzeniowym oraz zaawansowany rozkład wewnętrznej części pnia. Drzewo stanowiło poważne zagrożenie zarówno dla pomników jak i torów ŻDK oraz pobliskich zabudowań. Dziękuję firmie alpinistycznej Kowalik z Kielna za przeprowadzenie prac.

8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć siostry ze Zgromadzenia św. Katarzyny, które w miejscowości Siemki koło Kętrzyna prowadzą dom dla uzależnionych dziewcząt, pomagając im wyjść z uzależnienia. Siostry zapoznają nas z działalnością tego domu, a po Mszach świętych będą nas prosić o finansowe wsparcie ich działalności. Adres domu: www.wspolnotarazemlatwiej.pl

9. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o Bogu Ojcu, z okazji Dnia Ojca, o kolejnym kryzysie w Unii Europejskiej, spowodowanym paktem migracyjnym, a także o możliwości pozyskania dotacji na termomodernizację domu w ramach programu: Ciepły dom – ciepły kościół. Zachęcamy do lektury!

10.Zapowiedzi: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: 1) Anna Pomorska, panna, zamieszkała w Stegnie i Bartłomiej Rąbalski, kawaler, zamieszkały w Elblągu, a także 2) Aleksandra Wieleba i Karol Strzałkowski oboje pochodzący ze Stegny. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

11. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności w wieku 66 lat śp. + Grażyna Michniewicz, pochodząca ze Stegny. Jej pogrzeb odbył się wczoraj. Niech Bóg przyjmie ją do swojej chwały. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

12. Wszystkie istotne informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiastegna.pl

Wszystkim Gościom, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

«  maja 2024  »