Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XIII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XIII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
sobota, 01 lipca 2023 19:28

XIII Niedziela zwykła, 2 lipca 2023 r.

„Na wieki będę sławił łaski Pana”
(refren Psalmu)

1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00, Msza św. w sobotę o godz. 19.00 (Msza z niedzieli); Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie – godzinę przed Mszą św., czyli od 17.00 do 18.00, a w soboty od g. 18.00 do 19.00. Serdecznie zapraszam do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym!

2. Dziś w naszej parafii gościmy siostry ze Zgromadzenia św. Katarzyny, które w miejscowości Siemki koło Kętrzyna prowadzą dom dla uzależnionych dziewcząt, pomagając im wyjść z uzależnienia. Siostry zapoznają nas z działalnością tego domu, a po Mszach świętych będą nas prosić o finansowe wsparcie ich działalności. Adres domu: www.wspolnotarazemlatwiej.pl

3. Dziś po mszach świętych w kruchcie bocznej można nabyć książki z Wydawnictwa Bernardinum oraz foldery i różne parafialne pamiątki. Zachęcamy do skorzystania. Również w tygodniu nasz „sklepik” będzie czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00 – 13.00, a w piątek i sobotę od g. 10.00 do 15.00.

4. W najbliższą środę po Mszy świętej tj. o godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór uwielbienia – piękny czas trwania przed Najświętszym Sakramentem, modlitwy pieśnią i słowem Bożym, który poprowadzi Jakub Bartkowiak.

5. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek udam się do chorych z Komunią świętą od godz. 9.00. Możliwość spowiedzi tego dnia od godziny 17.00.

6. W przyszłą niedzielę będzie w naszym kościele dodatkowa Msza święta o godz. 13.00. Będzie ona transmitowana przez TVP Polonia. To wielkie wyróżnienie dla naszej parafii. W związku z tym trzeba się dobrze przygotować; zapraszam więc moich parafian we czwartek na godz. 9.00 na porządkowanie terenu wokół kościoła.

7. XLI Międzynarodowy Festiwal Organowy Stegna 2023 rozpocznie się dopiero w sobotę 22 lipca. Cały program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń w kruchcie bocznej. Już teraz zapraszamy do udziału w koncertach.

8. W kruchcie bocznej zostało powieszone lustro, żeby można było poprawić sobie makijaż lub włosy przed wejściem na spotkanie z Panem Jezusem

9. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o tym, jak katolickie organizacje pomagają tysiącom kobiet – chodzi tu o domy samotnej matki, hospicja perinatalne, ośrodki pomocy osobom z niepełnosprawnościami oraz inne placówki. To wielkie dobro, którego sobie nawet nie uświadamiamy. Drugi artykuł - o wizycie biskupa Rottenburga-Stuttgartu w Elblągu i związanej z nią uroczystości przekazania oraz powrotu zabytkowego dzwonu do Straszewa k. Sztumu (dzwon został zrabowany przez hitlerowców w czasie II wojny światowej). Ponadto są jeszcze dodatkowe egzemplarze Małego Gościa Niedzielnego z mapą ciekawych muzeów do odwiedzenia. Zachęcamy do lektury!

10. Zapowiedzi: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: 1) Anna Pomorska, panna, zamieszkała w Stegnie i Bartłomiej Rąbalski, kawaler, zamieszkały w Elblągu, a także 2) Aleksandra Wieleba i Karol Strzałkowski oboje pochodzący ze Stegny. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

11 Wszystkie istotne informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiastegna.pl

Wszystkim Gościom, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

Poprawiony: poniedziałek, 03 lipca 2023 19:38

«  maja 2024  »