Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XIV Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XIV Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 09 lipca 2023 09:10

XIV Niedziela zwykła, 9 lipca 2023 r.
„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,
a Ja was pokrzepię.”
(Mt 11, 28)

1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00, Msza św. w sobotę o godz. 19.00 (Msza z niedzieli); Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie – godzinę przed Mszą św., czyli od 17.00 do 18.00, a w soboty od g. 18.00 do 19.00. Serdecznie zapraszam do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym!

2. Dziś po mszach świętych w kruchcie bocznej można nabyć książki z Wydawnictwa Bernardinum oraz foldery i różne parafialne pamiątki. Zachęcamy do skorzystania. Również w tygodniu nasz „sklepik” będzie czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00 – 13.00, a w piątek i sobotę od g. 10.00 do 15.00.

3. Piękno naszej zabytkowej świątyni będzie miało możliwość ukazać się szerszemu gronu odbiorców dzięki transmisji Mszy świętej w TVP Polonia w dzisiejszą niedzielę o godz. 13.00. Zapraszamy do udziału na żywo lub na kanale TVP Polonia. Pragnę jednocześnie bardzo serdecznie podziękować tym Wszystkim, którzy pomogli sprzątnąć i udekorować nasz kościół oraz jego otoczenie na dzisiejsze wydarzenie. Dziękuję Panu Grzegorzowi Zielke za wykonanie postumentu przy krzyżu misyjnym. Niech Bóg wynagradza tym wszystkim osobom żywą i wytrwałą wiarą oraz potrzebnymi łaskami.

4. Już we czwartek – 13 lipca – zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00. Bardzo proszę Panie z Róż Różańcowych o udekorowanie figury Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkich zapraszam do udziału w modlitwie. Podejmijmy wezwanie Matki Bożej do pokuty i wynagradzania za grzechy.

5. W naszej parafii gościmy ks. dr. Jana Szczycha, kapłana archidiecezji lwowskiej, proboszcza parafii rzymskokatolickiej w Lubieniu Wielkim nieopodal Lwowa, wykładowcę liturgiki w seminariach w Tarnowie, Lwowie i Kijowie. Ks. Profesor jest proboszczem niewielkiej parafii, a wspólnie z parafianami troszczą się o utrzymanie kościoła, kaplicy dojazdowej i plebanii. Dlatego też zapraszam w przyszłą niedzielę do wsparcia naszego Gościa tradycyjnie poprzez zbiórkę do puszek po Mszach świętych.

6. W sobotę 15 lipca o godz. 12.00 rektor sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Lubieszewie ks. dr Arkadiusz Dekański zaprasza do udziału w uroczystościach odpustowych. Tego dnia zapraszamy osoby, które należą do Bractwa Szkaplerznego oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej do Lubieszewa na odpust i festyn z wieloma atrakcjami dla  dzieci, młodzieży i dorosłych.

7. XLI Międzynarodowy Festiwal Organowy Stegna 2023 rozpocznie się dopiero w sobotę 22 lipca. Cały program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń w kruchcie bocznej. Już teraz zapraszamy do udziału w koncertach.

8. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o niezałatwionej jak dotąd sprawie ofiar „Rzezi Wołyńskiej”, o niebawem beatyfikowanej rodzinie Ulmów z Markowej i o wakacyjnym resecie. Zachęcamy do lektury!

9. Wszystkie istotne informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiastegna.pl

Wszystkim Gościom, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

«  maja 2024  »