Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XV Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XV Niedziela Zwykła PDF Drukuj
sobota, 15 lipca 2023 18:50

XV Niedziela zwykła, 16 lipca 2023 r.

„Na żyznej ziemi ziarno wyda plony”

(Refren Psalmu)

1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00, Msza św. w sobotę o godz. 19.00 (Msza z niedzieli); Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie – godzinę przed Mszą św., czyli od 17.00 do 18.00, a w soboty od g. 18.00 do 19.00. Serdecznie zapraszam do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym!

2. W naszej parafii gościmy ks. dr. Jana Szczycha, kapłana archidiecezji lwowskiej, proboszcza parafii rzymskokatolickiej w Lubieniu Wielkim nieopodal Lwowa, wykładowcę liturgiki w seminariach w Tarnowie, Lwowie i Kijowie. Ks. Profesor jest proboszczem niewielkiej parafii, a wspólnie z parafianami troszczą się o utrzymanie kościoła, kaplicy dojazdowej i plebanii. Dlatego też zapraszam w dniu dzisiejszym do wsparcia naszego Gościa tradycyjnie poprzez zbiórkę do puszek po Mszach świętych.

3. Składam serdeczne podziękowania panom: Pawłowi Skrzypczakowi i Jackowi Radziwiłłowi za wykonanie prac polowych, a panu Pawłowi Królowi za skoszenie trawy wokół kościoła i na cmentarzu. Dziękuję także za wszystkie ofiary duchowe i materialne złożone na rzecz naszej parafii.

4. Dziś po mszach świętych w kruchcie bocznej można nabyć książki z Wydawnictwa Bernardinum oraz foldery i różne parafialne pamiątki. Zachęcamy do skorzystania. Również w tygodniu nasz „sklepik” będzie czynny od wtorku do czwartku w godz. 10.00 – 13.00, a w piątek i sobotę od g. 10.00 do 15.00.

5. Rozpoczynamy XLI Międzynarodowy Festiwal Organowy Stegna 2023. Pierwszy z czterech koncertów odbędzie się już w najbliższą sobotę 22 lipca o godz. 16.00. Jako pierwszy na Festiwalu wystąpi Bogdan Narloch, profesor zwyczajny Akademii Sztuki w Szczecinie. Ma on za sobą koncerty w większości krajów europejskich i nie tylko. W swoim dorobku posiada wiele nagrań płytowych, m.in. prezentując historyczne organy i muzykę organową Pomorza. Bilety będą do nabycia na godzinę przed koncertem w przedsionku kościoła. Cały program Festiwalu jest wywieszony na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej organizatorów. Zapraszamy do udziału w koncercie.

6. W najbliższą niedzielę – 23 lipca – z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Będzie to także okazja do finansowego wsparcia akcji Miva Polska, czyli zakupu środków transportu dla polskich misjonarek i misjonarzy.

7. Dziś w Gościu Niedzielnym polecamy: reportaż z podróży na Ukrainę kard. Konrada Krajewskiego, artykuły na temat fali zamieszek, która przetoczyła się przez Francję oraz wywiad z ks. dr. Marcinem Pinkiewiczem, postulatorem procesu beatyfikacyjnego elbląskiej lekarki Aleksandry Gabrysiak. Zachęcamy do lektury! Ponadto przy wyjściu z kościoła  są do nabycia za dobrowolną ofiarę foldery, dotyczące naszego kościoła parafialnego.

8. Wszystkie istotne informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiastegna.pl

Wszystkim Gościom, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

Poprawiony: niedziela, 16 lipca 2023 06:40

«  maja 2024  »