Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XVI Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XVI Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 23 lipca 2023 08:44

XVI Niedziela zwykła, 23 lipca 2023 r.

„Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
Że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom”

(werset Alleluja)

1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00, Msza św. w sobotę o godz. 19.00 (Msza z niedzieli); Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie – godzinę przed Mszą św., czyli od 17.00 do 18.00, a w soboty od g. 18.00 do 19.00. Serdecznie zapraszam do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym!

2. W dniu dzisiejszym, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Będzie to także okazja do finansowego wsparcia akcji Miva Polska, czyli zakupu środków transportu dla polskich misjonarek i misjonarzy.

3. Dziś po mszach świętych w kruchcie bocznej można nabyć książki z Wydawnictwa Bernardinum oraz foldery i różne parafialne pamiątki. Zachęcamy do skorzystania. Również w tygodniu nasz „sklepik” będzie czynny od wtorku do czwartku w godz. 10.00 – 13.00, a w piątek i sobotę od g. 10.00 do 15.00.

4. Rozpoczęliśmy XLI Międzynarodowy Festiwal Organowy Stegna 2023. Pierwszy z czterech koncertów odbył się już w ubiegłą sobotę. Jako pierwszy na Festiwalu wystąpił Bogdan Narloch, profesor zwyczajny Akademii Sztuki w Szczecinie. Drugi koncert, w najbliższą sobotę, da Diego Cannizzaro, pochodzący z Palermo na Sycylii. Aktywny jako organista, pianista i klawesynista, był zapraszany na różne międzynarodowe festiwale muzyczne, występując w wielu krajach Europy i świata. Prowadzi badania muzykologiczne i popularyzatorskie. Jest prezesem ośrodka studiów organowych oraz organistą tytularnym katedry w Cefalù. Bilety będą do nabycia na godzinę przed koncertem w przedsionku kościoła. Cały program Festiwalu jest wywieszony na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej organizatorów. Zapraszamy do udziału w koncercie.

5. W tym tygodniu (27 lipca) wyrusza na trasę XXXI. Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszej codziennej modlitwie.

6. We środę Kościół wspomina rodziców Najświętszej Maryi Panny – świętych Annę i Joachima. Dom Pomocy Społecznej MORS, w którym mieści się kaplica pod wezwaniem św. Anny zaprasza do wspólnego świętowania odpustu. Rozpoczniemy uroczystą Mszą świętą o godz. 10.00, a po niej zapraszamy na drugą część świętowania przed Domem od ulicy Morskiej.

7. W czasie, gdy często wskazuje się jedynie negatywne postawy księży, potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek odkrywania jasnych wzorców życia kapłańskiego. Można do nich zaliczyć zmarłego przed 15 laty ks. Kazimierza Orkusza. Pochodził on archidiecezji lwowskiej i osiągnął ponad 100 lat życia. Przeżył zesłanie I wojnę światową, rewolucję bolszewicką, wojnę 1920 r. Ponadto II wojnę światową z całym dramatyzmem jej przebiegu na terenach dzisiejszej Ukrainy. Tę niezwykłą postać ukaże w przyszłą sobotę i niedzielę ks. Zbigniew Drzał. Wydał on biografię ks. Kazimierza zatytułowaną „O Opatrzności Bożej w moim życiu – jak pokonywać kryzysy”. Publikacja stanowi   cegiełkę w cenie 40 zł na rzecz budowy przedszkola przy parafii w Gdańsku Letnicy. Każdy Darczyńca otrzyma różaniec do Siedmiu Boleści NMP wraz z rozważaniami. Zachęcamy do wsparcia.

8. Dziś w Gościu Niedzielnym polecamy ciekawe artykuły: o św. Szarbelu – libańskim zakonniku i mistyku, który cieszy się coraz większym kultem w Polsce; o pięknie krajobrazu Żuław, które nazywane są też Małą Holandią; a także przepis na dobry koktajl, na bazie owoców lub warzyw. Zachęcamy do lektury! Ponadto przy wyjściu z kościoła  są do nabycia za dobrowolną ofiarę foldery, dotyczące naszego kościoła parafialnego.

9. Wszystkie istotne informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiastegna.pl

10. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności, zaopatrzony sakramentami świętymi, nasz parafianin: śp. + Grzegorz Diwan. Jego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12.00 w naszym kościele. Niech Pan przyjmie go do swojej chwały. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Wszystkim Gościom, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

«  maja 2024  »