Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XVII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XVII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 30 lipca 2023 08:07

XVII Niedziela zwykła, 30 lipca 2023 r.

„Wiemy, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra”
(Rz 8, 28)

1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00, Msza św. w sobotę o godz. 19.00 (Msza z niedzieli); Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie – godzinę przed Mszą św., czyli od 17.00 do 18.00, a w soboty od g. 18.00 do 19.00. Spowiedź w tygodniu pół godziny przed Mszą św. Serdecznie zapraszam do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym!

2. Pragnę serdecznie podziękować panom: Leszkowi Rutkowskiemu, Mirosławowi Gwizdale i Tomaszowi Rucińskiemu za wywóz śmieci z cmentarza.

3. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Zbigniewa Drzała, proboszcza parafii w Gdańsku Letnicy, który przedstawia nam niezwykle ciekawą postać ks. Kazimierza Orkusza. Ks. Zbigniew wydał biografię ks. Kazimierza zatytułowaną „O Opatrzności Bożej w moim życiu – jak pokonywać kryzysy”. Publikacja stanowi cegiełkę w cenie 40 zł na rzecz budowy przedszkola przy parafii w Gdańsku Letnicy. Każdy Darczyńca otrzyma różaniec do Siedmiu Boleści NMP wraz z rozważaniami. Zachęcamy do wsparcia.

4. Dziś po mszach świętych w kruchcie bocznej można nabyć książki z Wydawnictwa Bernardinum oraz foldery i różne parafialne pamiątki. Zachęcamy do skorzystania. Również w tygodniu nasz „sklepik” będzie czynny od wtorku do czwartku w godz. 10.00 – 13.00, a w piątek i sobotę od g. 10.00 do 15.00.

5. Trwa XLI Międzynarodowy Festiwal Organowy Stegna 2023. Wczoraj mieliśmy okazję wysłuchać drugiego koncertu w wykonaniu Diego Cannizzaro, pochodzącego z Palermo na Sycylii. W najbliższą sobotę z koncertem wystąpi Harald Gokus, niemiecki organista koncertowy. Nasz gość prowadzi działalność muzyczną i pedagogiczną, będąc odpowiedzialnym za zaawansowane szkolenia muzyków kościelnych w archidiecezji Paderborn. W 2016  roku został okrzyknięty „Gwiazdą roku” i uhonorowany za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Bilety będą do nabycia na godzinę przed koncertem w przedsionku kościoła. Cały program Festiwalu jest wywieszony na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej organizatorów. Zapraszamy do udziału w koncercie.

6. W tym tygodniu wyruszyła na trasę XXXI. Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Informujemy jednocześnie, że w dniach 6-10 września odbędzie się IX. Żuławska Pielgrzymka Piesza od Ujścia Wisły do Gietrzwałdu. Więcej informacji na ten temat na stronie diecezji lub bezpośrednio u ks. Marka Witkowskiego (organizatora pielgrzymki): tel.: 733 872 988; E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  .

7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca ze swymi nabożeństwami. W I piątek udam się do chorych z Komunią św. od godziny 9.00. Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 17.00. W I sobotę miesiąca zapraszam nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 18.30. W piątek wspominamy św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów, natomiast w niedzielę obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

8. Rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym możemy podjąć abstynencję, ofiarowując ją zwłaszcza za zniewolonych i udręczonych chorobą alkoholową.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Św. Katarzyny. Opowiedzą one pokrótce historię 16 współsióstr - Sług Bożych, które zginęły w czasie II Wojny Światowej, a których proces beatyfikacyjny powoli dobiega końca. Po zakończonej Eucharystii będzie można wesprzeć Siostry ofiarami, które będą zbierały do puszek oraz nabyć dewocjonalia na kramiku, który przygotowały. Będzie można napisać również intencję, w której Siostry przez wstawiennictwo Sług Bożych będą ,,omadlać" w swoim klasztorze w Braniewie. Wszelkie ofiary przeznaczone zostaną na działalność i funkcjonowanie klasztoru w Braniewie.

10. Dziś w Gościu Niedzielnym polecamy ciekawe artykuły: konfrontacji między TVN i TVP, o głosie Kościoła w Polsce wobec referendum ws. migrantów oraz o przygotowaniach do ŚDM w Lizbonie. Zachęcamy do lektury! Ponadto przy wyjściu z kościoła  są do nabycia za dobrowolną ofiarę foldery, dotyczące naszego kościoła parafialnego.

11. Wszystkie istotne informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiastegna.pl

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności, zaopatrzeni sakramentami świętymi, śp. + Jerzy Osowski ze Stegny i śp. + Józef Kogut z Rybiny. Niech Pan przyjmie ich do swojej chwały. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Wszystkim Gościom, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

Poprawiony: piątek, 04 sierpnia 2023 09:35

«  maja 2024  »