Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XIX Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XIX Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 13 sierpnia 2023 07:28

XIX Niedziela zwykła, 13 sierpnia 2023 r.

„Piotr na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął:
Panie, ratuj mnie!”

(Mt 14, 30)

1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00, Msza św. w sobotę o godz. 19.00 (Msza z niedzieli); Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie – godzinę przed Mszą św., czyli od 17.00 do 18.00, a w soboty od g. 18.00 do 19.00. Spowiedź w tygodniu pół godziny przed Mszą św. Serdecznie zapraszam do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym!

2. Pragnę serdecznie podziękować panom: Leszkowi Rutkowskiemu i Mirosławowi Gwizdale za wywóz śmieci z cmentarza. Dziękuję też za wszystkie ofiary duchowe i materialne złożone na potrzeby naszej parafii.

3. Dziś po mszach świętych w kruchcie bocznej można nabyć książki z Wydawnictwa Bernardinum oraz foldery i różne parafialne pamiątki. Zachęcamy do skorzystania. Również w tygodniu nasz „sklepik” będzie czynny od środy do czwartku w godz. 10.00 – 13.00, a w piątek i sobotę od g. 10.00 do 15.00. W uroczystość Wniebowzięcia NMP po każdej Mszy św. Oprócz tego w uroczystość Wniebowzięcia NMP będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę książki przygotowane przez s. Alicję ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii z okazji 100-lecia istnienia tej wspólnoty zakonnej. Siostra przyjeżdża do nas już od kilku lat z dziećmi i młodzieżą na wakacje. Zachęcam do wsparcia działań tego Zgromadzenia przez nabycie książek.

4. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne oraz na Fundusz Nauki i Studiów Diecezji Elbląskiej.

5. Dziś wieczorem zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00 (po ostatniej Mszy świętej). Podejmijmy wezwanie Matki Bożej do pokuty i wynagradzania za grzechy. Proszę zabrać ze sobą świece.

6. Wczoraj w naszym kościele dobiegł końca XLI Międzynarodowy Festiwal Organowy Stegna 2023. Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować organizatorom festiwalu: Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Stegnie oraz Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, a także prowadzącemu od lat festiwalowe koncerty panu Janowi Brzozeckiemu z Elbląga. Dziękuję Paniom Krystynie Lesikiewicz i Magdalenie Stupkiewicz za pomoc w sprawach organizacyjnych i promocyjnych. Dziękuję również Panu Stanisławowi Maszk, naszemu organiście, za wystrojenie naszego instrumentu i dbałość o niego w ciągu całego roku.

7. We wtorek przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną w naszej polskiej tradycji uroczystością Matki Bożej Zielnej. Jest to tzw. święto nakazane, tzn., że każdy katolik ma obowiązek udziału we Mszy św. tego dnia. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Zachęcamy do przygotowania zielnych bukietów ze zbóż, ziół i kwiatów. Zostaną one poświęcone na zakończenie Mszy świętej. Dzień 15 sierpnia to także święto Wojska Polskiego.

8. W uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia, zapraszamy na Wieczór uwielbienia Pana Jezusa wraz z Maryją Wniebowziętą, który rozpocznie się o godz. 20.00. Poprowadzi go, jak zwykle, Jakub Bartkowiak.

9. W najbliższy czwartek, 17 sierpnia, swoje imieniny obchodzi nasz biskup diecezjalny – ks. bp dr Jacek Jezierski. Drogiemu Solenizantowi życzymy światła i mądrości Ducha Świętego w kierowaniu Diecezją, a wszystkich prosimy o modlitwę.

10. W dniach 6-10 września odbędzie się IX. Żuławska Pielgrzymka Piesza od Ujścia Wisły do Gietrzwałdu. Więcej informacji na ten temat na plakacie wywieszonym w kruchcie i na stronie diecezji lub bezpośrednio u ks. Marka Witkowskiego (organizatora pielgrzymki): tel.: 733 872 988; E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  .

11. Dziś w Gościu Niedzielnym polecamy szczególnie podsumowanie Światowych Dni Młodzieży, rozmowę z ekspertem na temat inflacji oraz wspomnienie zmarłej przed kilkoma dniami Matki Elviry, założycielki wspólnot Cenacolo dla osób uzależnionych. Zachęcamy do lektury! Ponadto przy wyjściu z kościoła  są do nabycia za dobrowolną ofiarę foldery, dotyczące naszego kościoła parafialnego.

12. Zapowiedzi:
W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Jakub Bruzda, kawaler, zamieszkały w Stegnie, par. tutejsza i Monika Skowrońska, panna, zamieszkała w Suchaczu, par. Łęcze. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia tego związku, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

13. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności, zaopatrzone sakramentami świętymi, śp. + Alicja Guzowska zd. Gondek (61 l.) i śp. + Helena Kogut z Rybiny (75 l.) . Pogrzeb śp. + Heleny Kogut odbędzie się we środę o g. 12.30. Niech Pan przyjmie je do swojej chwały. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

14. Wszystkie istotne informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiastegna.pl

Wszystkim Gościom, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

«  maja 2024  »