Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XX Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XX Niedziela Zwykła PDF Drukuj
sobota, 19 sierpnia 2023 18:21

XX Niedziela zwykła, 20 sierpnia 2023 r.

„Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu”

(por. Mt 4, 23)

1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00, Msza św. w sobotę o godz. 19.00 (Msza z niedzieli); Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie – godzinę przed Mszą św., czyli od 17.00 do 18.00, a w soboty od g. 18.00 do 19.00. Spowiedź w tygodniu pół godziny przed Mszą św. Serdecznie zapraszam do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym!

2. Pragnę serdecznie podziękować panom: Janowi Wróblowi, Mirosławowi Gwizdale i Grzegorzowi Rucińskiemu za wywóz śmieci z cmentarza. Dziękuję panu Henrykowi Sznajderowi za troskę o porządek przy kościele. Dziękuję też za wszystkie ofiary duchowe i materialne złożone na potrzeby naszej parafii.

3. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Piusa X – papieża, we wtorek - Najświętszą Maryję Pannę Królową, w środę – św. Różę z Limy, w czwartek – św. Bartłomieja apostoła, w piątek – św. Józefa Kalasantego. W sobotę obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej Msza św. z uroczystości będzie odprawiona o godz. 9.00. Msza św. wieczorna będzie już z formularza niedzielnego.

4. Dziękuję za ofiary pieniężne złożone ostatnio do puszek na pomoc dla Słowenii. Zebraliśmy na ten cel 4163,40 zł. Za pośrednictwem Caritas Polska zostaną one przekazane potrzebującym. Dzisiaj możemy wesprzeć naszą służbę liturgiczną, tj. ministrantów i lektorów, którzy dzielnie służą przy ołtarzu także podczas wakacji.

5. Dziś po mszach świętych w kruchcie bocznej można nabyć książki oraz foldery i różne parafialne pamiątki. Zachęcamy do skorzystania. Również w tygodniu nasz „sklepik” będzie czynny od wtorku do czwartku w godz. 10.00 – 13.00, a w piątek i sobotę od g. 10.00 do 15.00.

6. W dniach 6-10 września odbędzie się IX. Żuławska Pielgrzymka Piesza od Ujścia Wisły do Gietrzwałdu. Więcej informacji na ten temat na plakacie wywieszonym w kruchcie i na stronie diecezji lub bezpośrednio u ks. Marka Witkowskiego (organizatora pielgrzymki): tel.: 733 872 988; E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

7. Śpiewaków, chórzystów, członków parafialnych scholi i zespołów zachęcamy do udziału w XIII. Warsztatach Muzyki Liturgicznej w Pasłęku. Odbędą się one w dniach 23-24 września. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej diecezji.

8. W najbliższy piątek 25 sierpnia zapraszam na godz. 19.00 Parafialną Radę Duszpasterską oraz Parafialną Radę ds. Ekonomicznych. Spotkanie odbędzie się na plebanii.

9. Dziś w Gościu Niedzielnym polecamy szczególnie artykuł zatytułowany: „Produkt katolickopodobny” o tym, dlaczego wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym, a także o Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie – czym były i co po nich pozostanie, o zmarłej niedawno siostrze Elwirze – założycielce wspólnoty Cenacolo pomagającej narkomanom. Zachęcamy do lektury! Ponadto przy wyjściu z kościoła  są do nabycia za dobrowolną ofiarę foldery, dotyczące naszego kościoła parafialnego.

10. Zapowiedzi:
W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Jakub Bruzda, kawaler, zamieszkały w Stegnie, par. tutejsza i Monika Skowrońska, panna, zamieszkała w Suchaczu, par. Łęcze. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia tego związku, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

11. Wszystkie istotne informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiastegna.pl

Wszystkim Gościom, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

«  maja 2024  »