Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXI Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXI Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 27 sierpnia 2023 08:04

XXI Niedziela zwykła, 27 sierpnia 2023 r.

„Jezus zapytał ich: A wy za kogo Mnie uważacie?”

(Mt 16, 15)

1. Dzisiejsza niedziela jest przedostatnią niedzielą wakacyjną. W związku z tym od przyszłej niedzieli wraca porządek „w ciągu roku”, czyli Msze święte będą o godz. 8.30, 10.30 i 17.00, ale w najbliższą niedzielę wyjątkowo z jedną dodatkową Mszą św. o godz. 19.00. Msze święte w tygodniu są o godz. 18.00, Msza św. w sobotę wraca na godz. 18.00, ale we wrześniu pozostaje Mszą św. z niedzieli. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie do końca tego tygodnia – godzinę przed Mszą św. Serdecznie zapraszam do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym. Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszą świętą. Wszystkie istotne informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiastegna.pl

2. Dziękuję za ofiary pieniężne złożone ostatnio do puszek na Fundusz ministrancki. Zebraliśmy na ten cel 2204,40 zł.

3. Dziś ostatni dzień funkcjonowania naszego wakacyjnego sklepiku; po mszach świętych w kruchcie bocznej można nabyć książki oraz foldery i różne parafialne pamiątki. Zachęcamy do skorzystania. Dziś zachęcam do kupna książek „antykwarycznych”, ale bardzo dobrych w cenie po 5, 10 i 15 zł.

4. We czwartek (31 sierpnia) przypada 43. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”. W piątek (1 września) w 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej modlimy się o pokój na świecie. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia ustanowiony przez papieża Franciszka.

5. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i sobotę miesiąca ze swymi nabożeństwami. W I piątek udam się do chorych z Komunią św. od godziny 9.00. Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 17.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież, aby rozpoczęły nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i Komunię świętą w 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca. W I sobotę miesiąca zapraszam nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 17.30.

6. Msza św. dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek 4 września o godz. 8.00. Spowiedź od 7.30. Poświęcenie tornistrów odbędzie w niedzielę - 10 września na Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy dzieci klas pierwszych i starszych!

7. W dniach 6-10 września odbędzie się IX. Żuławska Pielgrzymka Piesza od Ujścia Wisły do Gietrzwałdu. Więcej informacji na ten temat na plakacie wywieszonym w kruchcie i na stronie diecezji lub bezpośrednio u ks. Marka Witkowskiego (organizatora pielgrzymki): tel.: 733 872 988; E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

8. Śpiewaków, chórzystów, członków parafialnych scholi i zespołów zachęcamy do udziału w XIII. Warsztatach Muzyki Liturgicznej w Pasłęku. Odbędą się one w dniach 23-24 września. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej diecezji.

9. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe o artykuły, m.in. o filmie fabularnym pt. „Raport Pileckiego” ukazującym postać sławnego rotmistrza; o uzależnieniu alkoholowym i znaczeniu duchowości w procesie wyprowadzania ludzi z uzależnień; a także o tym jak chronić dzieci przed niebezpieczeństwami internetu. Jest ponadto nowy numer Małego Gościa niedzielnego, a w nim m.in. artykuł o pięknej rodzinie Ulmów z Markowej, która zostanie beatyfikowana 10 września br. Zachęcamy do lektury! Ponadto przy wyjściu z kościoła  są do nabycia za dobrowolną ofiarę foldery, dotyczące naszego kościoła parafialnego.

Wszystkim Gościom, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

«  maja 2024  »