Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXIII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXIII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 10 września 2023 08:09

XXIII Niedziela zwykła, 10 września 2023 r.

„Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością”

(Rz 13, 8)

1. Dziękuję za wszystkie ofiary duchowe i materialne złożone na rzecz naszej parafii. Dziękuję panom: Mirosławowi Gwizdale, Karolowi Radziwiłłowi i pozostałym osobom za wywiezienie śmieci z cmentarza; panu Henrykowi Sznajderowi za uporządkowanie terenu wokół kościoła.

2. Dziś rozpoczyna się XIII. Tydzień Wychowania, który przeżywamy zwłaszcza w kontekście beatyfikacji rodziny Ulmów. Rodzina to dla dziecka pierwsza szkoła i bardzo ważne miejsce edukacji.

3. Gościmy dzisiaj w naszej parafii s. Krystynę Włodarską służebniczkę NMP Niepokalanie Poczętej, która była świadkiem życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Siostrze za podzielenie się swoim świadectwem życia w bliskości świętego kapłana.

4. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie tornistrów. Zapraszamy dzieci klas pierwszych!

5. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, mających przystąpić do I Spowiedzi i Komunii świętej. Natomiast po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej w dniach 23-30 września br.

6. Ministrantów i lektorów oraz chętnych do służby liturgicznej zapraszam w najbliższą sobotę – 16 września - na godz. 10.00. Tym razem spotykamy się w sali parafialnej przy ulicy Morskiej 2.

7. Zapraszamy dzieci także do scholi dziecięcej. Próby scholi będą odbywać się w piątki o godz. 16.30 w sali Domu parafialnego przy ul. Morskiej 2 (wejście z tyłu budynku). Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci chętne do chwalenia Pana Boga śpiewem.

8. Owieczka Magda zaprasza dzieci na Msze św. o godz. 10.30. W każdą niedzielę będzie można wziąć zadanie do wykonania i w następną przynieść na Mszę św. rozwiązanie. Spośród dzieci, które podadzą poprawną odpowiedź będą losowane drobne nagrody. W tym roku Owieczka Magda przygotowała dla dzieci dodatkowe kartki gdzie przez cały rok trzeba będzie naklejać „Dzwoneczki Owieczki”. Ponadto dzieci wraz z Owieczką Magdą będą poznawać bohaterów biblijnych Nowego Testamentu i portretować ich w naszym pamiętniku.

9. Już we środę – 13 lipca – zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00. Bardzo proszę Panie z Róż Różańcowych o udekorowanie figury Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkich zapraszam do udziału w modlitwie. Podejmijmy wezwanie Matki Bożej do pokuty i wynagradzania za grzechy.

10. Taca z przyszłej, trzeciej niedzieli miesiąca jest tacą inwestycyjną.

11. Młodzież drugiego roku przygotowania do bierzmowania zapraszam na spotkanie w niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 10.30 do sali parafialnej.

12. We środę – 20 września – zapraszamy o godz. 19.00 na Wieczór uwielbienia, który poprowadzi Jakub Bartkowiak.

13. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe o artykuły, m.in.: o 100-leciu Gościa Niedzielnego, o Domowym Kościele, który jest gałęzią Ruchu oazowego Światło-Życie (obchodzi on 50-lecie istnienia), a także wywiad z abp. przemyskim Adamem Szalem – o rodzinie Ulmów i drodze do jej beatyfikacji.

14. Wczoraj przypadła rocznica śmierci ks. bp. Andrzeja Śliwińskiego – pierwszego biskupa naszej diecezji. W jego intencji oraz wszystkich naszych zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Gościom, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

«  maja 2024  »