Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXIV Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXIV Niedziela Zwykła PDF Drukuj
sobota, 16 września 2023 20:30

XXIV Niedziela zwykła, 17 września 2023 r.

„Pan ulitował się nad owym sługą, uwolnił go i dług mu darował”

(Mt 18, 27)

1. Dziękuję za wszystkie ofiary duchowe i materialne złożone na rzecz naszej parafii. Dziękuję panom: Pawłowi Skrzypczakowi i Jackowi Radziwiłłowi za wykonanie prac polowych, Leszkowi Rutkowskiemu i Mirosławowi Gwizdale za wywiezienie śmieci z cmentarza, panu Henrykowi Sznajderowi za uporządkowanie terenu wokół kościoła.

2. Dziś przypada 84. rocznica napaści Rosji sowieckiej na Polskę (17 września 1939 r.). Dziś także obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

3. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 10.30 do sali parafialnej.

4. Dzisiejsza niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca, a zatem tradycyjnie taca z dnia dzisiejszego jest przeznaczona na inwestycje w parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. Indeksy dla dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania są do odebrania w zakrystii po Mszy św.

6. Ministrantów i lektorów oraz chętnych do służby liturgicznej zapraszam w najbliższą sobotę – 23 września - na godz. 10.00. Spotykamy się w kościele.

7. Zapraszamy dzieci także do scholi dziecięcej. Próby scholi będą odbywać się w piątki o godz. 16.30 w sali Domu parafialnego przy ul. Morskiej 2 (wejście z tyłu budynku). Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci chętne do chwalenia Pana Boga śpiewem.

8. We środę – 20 września – zapraszamy o godz. 19.00 na Wieczór uwielbienia, który poprowadzi Jakub Bartkowiak. Jest to zwyczajowo czas spotkania wspólnoty Domowników Najświętszego Serca Pana Jezusa, która działa w naszej parafii i zaprasza do wspólnej modlitwy i formacji duchowej.

9. Śpiewaków, chórzystów zachęcamy do udziału w XIII. Warsztatach Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę (23-24 IX) w Pasłęku. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

10. W najbliższą sobotę wyrusza nasza parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Będziemy powierzać tam Wasze intencje i modlić się za całą Parafię, a Was prosimy o modlitwę za nas, byśmy mogli dobrze i owocnie tę pielgrzymkę przeżyć.

11. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe o teksty: m.in. wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem, o tym, jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej oraz bezpłatny dodatek dotyczący zbliżającego się Synodu.

12. Więcej informacji na stronie www.parafiastegna.pl

Wszystkim Gościom, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

«  maja 2024  »