Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXV Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXV Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 24 września 2023 06:07

XXV Niedziela zwykła, 24 września 2023 r.

„Bo myśli moje nie są myślami waszymi,
ani wasze drogi moimi drogami – mówi Pan.”

(Iz 55, 8)

1. Dziękuję za wszystkie ofiary duchowe i materialne złożone na rzecz naszej parafii. Dziękuję panom: Leszkowi Rutkowskiemu, Mirosławowi Gwizdale i Karolowi Radziwiłłowi za wywiezienie śmieci z cmentarza, Pawłowi Królowi i Jakubowi Królowi za skoszenie trawy wokół kościoła.

2. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na inwestycje w parafii kwotę 5924,- zł.  Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.

3. Wczoraj wyruszyła nasza parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Dziś Ksiądz Proboszcz sprawuje dziś Mszę św. w intencji wszystkich Parafian nad Jeziorem Galilejskim w Tabga w kościele Prymatu św. Piotra. Pielgrzymi obiecują powierzać Wasze intencje i modlić się za całą Parafię, a Was proszą o modlitwę za nich, by mogli dobrze i owocnie tę pielgrzymkę przeżyć.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nie będzie czynna z racji pielgrzymki parafialnej do Ziemi Świętej. Nie będzie także zbiórki ministranckiej 30 września.

5. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na spotkanie w niedzielę 1 października po Mszy św. o godz. 10.30 do sali parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na działalność diecezjalnej Caritas.

7. Rada ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski opublikowała 21 września br. „Vademecum Wyborcze Katolika”. Tekst dokumentu znajduje się na stronie episkopat.pl oraz na naszej stronie internetowej; jest także wywieszony w bocznej kruchcie. Zachęcam do zapoznania się z tym dokumentem.

8. Następna niedziela jest jednocześnie pierwszym dniem miesiąca października – miesiąca modlitwy różańcowej. Maryja wzywa nas wszystkich do odmawiania Różańca. Daje nam go jako skuteczny oręż w walce ze złem, jako lekarstwo na różne nasze dolegliwości osobiste, rodzinne i narodowe. Podejmijmy z wiarą to wezwanie. Nabożeństwo różańcowe w tygodniu codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Dla dzieci mamy wyzwanie różańcowe w postaci plansz z naklejkami, które będą kolekcjonować przez cały miesiąc. Hasło tegorocznej modlitwy różańcowej brzmi: Prośmy o pokój! Każdego dnia dzieci będą otrzymywać nową naklejkę z  tajemnicą różańca lub osobą, którą Maryja prosiła o odmawianie tej modlitwy. Najwytrwalsze dzieci zostaną nagrodzone.

9. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe o teksty: o tym, co Kościołowi mówi fakt dużego spadku powołań, o 70 rocznicy pokazowego procesu biskupa Kaczmarka i o tym, że da się prowadzić w Polsce inwestycje bez pomocy funduszu odbudowy. Jest także nowy numer Małego Gościa niedzielnego, a w nim o pierwszej ogólnopolskiej Pierwszej Sobocie dla Dzieci w Zakopanem, o przyrodzie w Biblii, o kosmicznych odkryciach i technicznych nowinkach. Zachęcamy do lektury!

10. Więcej informacji na stronie www.parafiastegna.pl

11. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka śp. + Genowefa Kawecka w wieku 86 lat. Niech Bóg przyjmie ją do swego królestwa. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Wszystkim Gościom, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

«  maja 2024  »