Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXVI Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXVI Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 01 października 2023 08:12

XXVI Niedziela zwykła, 1 października 2023 r.

„Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną”

(Aklamacja)

1. Składam serdeczne podziękowania ks. Grzegorzowi Wąsowskiemu oraz ojcom kapucynom, którzy zastępowali mnie podczas pielgrzymki do Ziemi Świętej. Dziękuję bardzo serdecznie panu Henrykowi Sznajderowi i pani Agnieszce Chyrek za opiekę nad kościołem i plebanią w tym czasie. Dzięki tej pomocy możliwe było nasze pielgrzymowanie do świętych miejsc naszej wiary. Chrześcijanie żyjący w Ziemi Świętej przesyłają wszystkim Parafianom serdeczne pozdrowienia i proszą z całego serca, aby ich nie zostawiać samych, aby przybywać w pielgrzymkach do Ziemi Świętej, dając im wsparcie duchowe i materialne utrzymanie.

2. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 10.30 do sali parafialnej.

3. Dziś przy drzwiach kościoła zbieramy ofiary do puszek, przeznaczone na potrzeby Caritas diecezji elbląskiej.

4. Jutro na początku nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30 odbędzie się poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na nabożeństwo różańcowe i Mszę świętą. Po niej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

5. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca ze swymi nabożeństwami. W I piątek udam się do chorych z Komunią św. od godziny 9.00. Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 17.00. W I sobotę miesiąca zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 17.30.

6. W najbliższą sobotę – 7 października – odbędzie się w naszej parafii Dzień Wspólnoty Domowników Boga z naszej diecezji (godz. 10.00 – 15.00). Nasza wspólnota Domowników NSPJ będzie gościć pozostałe wspólnoty działające w parafiach. W związku z tym nie będzie zbiórki ministranckiej. W jej miejsce zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza na Mszę świętą z asystą o godz. 13.00.

7. Sobota 7 października to także wspomnienie Matki Bożej, Królowej Różańca Świętego, w którym tradycyjnie spotykały się Róże Różańcowe. Jednak ze względu na Dzień Wspólnoty Domowników Boga spotkanie Róż Różańcowych odbędzie się w niedzielę po Mszy świętej o godz. 17.00 w domu katechetycznym. Dziękuję przy tej okazji wszystkim Różom Różańcowym za codzienne modlitewne wsparcie, jakie podejmują także dla dobra całej naszej parafii.

8. Rada ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski opublikowała 21 września br. „Vademecum Wyborcze Katolika”. Tekst dokumentu znajduje się na stronie episkopat.pl oraz na naszej stronie internetowej; jest także wywieszony w bocznej kruchcie. Zachęcam do zapoznania się z tym dokumentem.

9. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie pierwszym dniem miesiąca października – miesiąca modlitwy różańcowej. Maryja wzywa nas wszystkich do odmawiania Różańca. Daje nam go jako skuteczny oręż w walce ze złem, jako lekarstwo na różne nasze dolegliwości osobiste, rodzinne i narodowe. Podejmijmy z wiarą to wezwanie. Módlmy się zwłaszcza o światło i mądrość Ducha Świętego dla uczestników synodu biskupów w Rzymie. Nabożeństwo różańcowe w tygodniu codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Dla dzieci mamy wyzwanie różańcowe w postaci plansz z naklejkami, które będą kolekcjonować przez cały miesiąc. Hasło tegorocznej modlitwy różańcowej brzmi: Prośmy o pokój! Każdego dnia dzieci będą otrzymywać nową naklejkę z  tajemnicą różańca lub osobą, którą Maryja prosiła o odmawianie tej modlitwy. Najwytrwalsze dzieci zostaną nagrodzone.

10. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe o teksty: o roli aniołów w życiu Pan Jezusa i świętych, o konfrontacyjnej polityce dominujących partii oraz o tym, że parafia ma przyszłość. Jest także Gość niedzielny Extra w cenie po 14 zł, w którym można przeczytać o znaczeniu objawień w Kościele, o pierwszym w historii ukazaniu się Matki Bożej, o prawdziwej historii różańca i wiele innych. Zachęcamy do lektury!

11. Więcej informacji na stronie www.parafiastegna.pl

Wszystkim Gościom i Parafianom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wszelkich potrzebnych łask w rozpoczynającym się tygodniu!

«  maja 2024  »