Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXVII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXVII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 08 października 2023 08:07

XXVII Niedziela zwykła, 8 października 2023 r.

„O nic się już nie martwcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem”

(Flp 4, 6)

1. Dziękuję za wszystkie ofiary duchowe i materialne złożone na rzecz naszej parafii. Dziękuję osobom, które wykonały prace w parafii dla naszego wspólnego dobra. Dziękuję wspólnocie Domowników NSPJ za przygotowanie wczorajszego Diecezjalnego Dnia Wspólnoty dla wszystkich wspólnot Domowników Boga z naszej diecezji.

2. Nasza parafia otrzymała z Rządowego Funduszu Polski Ład dotację na remont zakrystii i renowację części empory chóru w wysokości 382 200,00 PLN. Dziękujemy za przyznanie nam dotacji.

3. Zapraszamy na spotkanie Róż Różańcowych, które odbędzie się dziś po Mszy świętej o godz. 17.00 w domu katechetycznym. Dziękuję przy tej okazji wszystkim Różom Różańcowym za codzienne modlitewne wsparcie, jakie podejmują także dla dobra całej naszej parafii.

4. W piątek – 13 października – zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, wyjątkowo o godz. 17.30 (przed Mszą św.). Bardzo proszę Panie z Róż Różańcowych o udekorowanie figury Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkich zapraszam do udziału w modlitwie. Podejmijmy wezwanie Matki Bożej do pokuty i wynagradzania za grzechy.

5. W niedzielę – 15 X – obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Naszą modlitwą, współczuciem i życzliwością otaczamy rodziców, którzy przeżywają ból i traumę po stracie swojego dziecka.

6. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na spotkanie w niedzielę 15 października po Mszy św. o godz. 10.30 do sali parafialnej.

7. Tytuł Ministranta miesiąca września wywalczyli ex-aequo Krzysztof Skalski i Jakub Kentzer. Gratulujemy i zachęcamy wszystkich ministrantów i lektorów do gorliwej służby przy ołtarzu. Zapraszamy też do dołączenia do grona ministrantów. Najbliższa zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w sobotę o godz. 10.00,

8. W sobotę (14 października) obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzymy błogosławieństwa Bożego i satysfakcji z pracy pedagogicznej i wychowawczej.

9. Trwa pielęgnacja drzew na cmentarzu. Proszę o zachowanie ostrożności podczas prac.

10. Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca, a więc taca z tej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje w naszej parafii, a konkretnie na opłacenie pielęgnacji drzew na cmentarzu, której koszt wyniesie około 37.000 zł.

11. Za tydzień w niedzielę – Dzień Papieski, któremu towarzyszy hasło „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Dzieło Nowego Tysiąclecia, a więc na stypendia dla utalentowanej i niezamożnej młodzieży, zwłaszcza z małych miejscowości. To także dzień wyborów do polskiego parlamentu. W związku z tym wydarzeniem zapraszam do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.00. Pół godziny cichej adoracji, następnie Litania do św. Jana Pawła II i Różaniec. Prośmy św. Jana Pawła II, by wypraszał wszystkim głosującym dar światła, mądrości i odpowiedzialności za Ojczyznę.

12. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Maryja wzywa nas wszystkich do odmawiania Różańca. Nabożeństwo różańcowe w tygodniu codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Dla dzieci mamy wyzwanie różańcowe w postaci plansz z naklejkami, które będą kolekcjonować przez cały miesiąc. Hasło tegorocznej modlitwy różańcowej brzmi: Prośmy o pokój! Każdego dnia dzieci będą otrzymywać nową naklejkę z  tajemnicą różańca lub osobą, którą Maryja prosiła o odmawianie tej modlitwy. Najwytrwalsze dzieci zostaną nagrodzone.

13. W sobotę 28 października zapraszamy dzieci i młodzież na Bal Wszystkich Świętych organizowany przez nasz Parafialny Zespół Caritas we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stegnie. Rozpoczniemy go krótką modlitwą w kościele o godz. 10.30, potem przemaszerujemy przez Stegnę do GOK-u i tam będzie zabawa do godz. 14.00. Wejściówkę stanowi strój wybranego świętego. Przyda się także wiedza na jego temat, aby brać udział w konkursach i zdobywać nagrody. Zachęcamy do przygotowania strojów na Bal.

14. Mamy zaplanowane Misje parafialne w terminie 18-25 lutego 2024 r.! Trzeba dobrze przygotować do nich naszą parafię, dlatego też proszę o podjęcie modlitwy i postu w intencji misji.

15. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc pamięci i szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. W tych dniach pracownicy Zieleni Nowodworskiej rozpoczną oklejanie pomników, w przypadku których istnieją zaległości w opłatach. Dziękuję wszystkim, które podejmują stałą troskę duchową i materialną o groby swoich bliskich.

16. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe o teksty: o rozpoczętej 4 października w Rzymie centralnej fazie synodu o synodalności; o najmłodszym polskim profesorze medycyny i jego odkryciu jednej z przyczyn udaru mózgu; o czym powinien pamiętać katolik przystępujący do wyborów parlamentarnych. Jest także Gość niedzielny Extra w cenie po 14 zł, poświęcony w całości Matce Bożej. Zachęcamy do lektury!

17. Więcej informacji na stronie www.parafiastegna.pl

Wszystkim Gościom i Parafianom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wszelkich potrzebnych łask w rozpoczynającym się tygodniu!

«  maja 2024  »