Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXVIII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXVIII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 15 października 2023 08:04

XXVIII Niedziela zwykła, 15 października 2023 r.

„Pokój Tobie, Polsko! Ojczyzno moja!”

(św. Jan Paweł II)

1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski, któremu towarzyszy hasło „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Dzieło Nowego Tysiąclecia, a więc na stypendia dla utalentowanej i niezamożnej młodzieży, zwłaszcza z małych miejscowości. To także dzień wyborów do polskiego parlamentu. Dziękuję wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu przychodzi na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny. Zapraszam do adoracji także w najbliższym tygodniu w dni powszednie od godz. 17.00. Pół godziny cichej adoracji, następnie Litania do św. Jana Pawła II i Różaniec. Prośmy św. Jana Pawła II, by wypraszał wszystkim nowo wybranym parlamentarzystom dar światła, mądrości i odpowiedzialności za Ojczyznę.

2. Dziś obchodzimy także Dzień Dziecka Utraconego. Naszą modlitwą, współczuciem i` życzliwością otaczamy rodziców, którzy przeżywają ból i traumę po stracie swojego dziecka.

3. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 10.30 do sali parafialnej.

4. Tytuł Ministranta miesiąca września wywalczyli ex-aequo Krzysztof Skalski i Jakub Kentzer. Gratulujemy i zachęcamy wszystkich ministrantów i lektorów do gorliwej służby przy ołtarzu. Zapraszamy też do dołączenia do grona ministrantów. Najbliższa zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w sobotę o godz. 10.00,

5. Pielęgnacja drzew na cmentarzu potrwa jeszcze w najbliższych dniach. Dlatego też jesienne porządki ogłoszę dopiero w przyszłą niedzielę.

6. Ofiary zebrane na tacę podczas dzisiejszych Mszy świętych są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii, a konkretnie na opłacenie pielęgnacji drzew na cmentarzu.

7. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Maryja wzywa nas wszystkich do odmawiania Różańca. Nabożeństwo różańcowe w tygodniu codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do odpowiedzi na wezwanie Maryi.

8. W sobotę 28 października zapraszamy dzieci i młodzież na Bal Wszystkich Świętych organizowany przez nasz Parafialny Zespół Caritas we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stegnie. Rozpoczniemy go krótką modlitwą w kościele o godz. 10.30, potem przemaszerujemy przez Stegnę do GOK-u i tam będzie zabawa do godz. 14.00. Wejściówkę stanowi strój wybranego świętego. Przyda się także wiedza na jego temat, aby brać udział w konkursach i zdobywać nagrody. Zachęcamy do przygotowania strojów na Bal.

9. Za tydzień Niedziela Misyjna – dzień modlitw i pamięci o misjonarkach i misjonarzach. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na wsparcie misji. Przy okazji pragnę przekazać pozdrowienia od ks. Cezarego, któremu właśnie minął rok pobytu na Alasce.

10. Mamy zaplanowane Misje parafialne w terminie 18-25 lutego 2024 r.! Trzeba dobrze przygotować do nich naszą parafię, dlatego też proszę o podjęcie modlitwy i postu w intencji misji.

11. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, zostały przygotowane koperty z 2 kartkami – na wypominki i na Mszę św. zbiorową w dniu 2 listopada. Można je wziąć przy wyjściu z kościoła (dodatkowe kartki wypominkowe leżą na stoliku w kruchcie bocznej). Proszę o wypisanie na tych kartkach dnia tygodnia, w którym możecie uczestniczyć w modlitwie wypominkowej za polecanych przez siebie zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe składamy zakrystii bądź w kancelarii parafialnej do końca października. Organizowane są 2 formy modlitwy za zmarłych: wypominki miesięczne, czyli modlitwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad oraz Msza św. zbiorowa w Dniu Zadusznym o godz. 18.00 za polecanych zmarłych, z procesją na cmentarz

12. Dziś w Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in.: artykuły o św. Janie Pawle II, o Synodzie biskupów i kardynalskich dubiach; przeczytamy raport o stanie Kościoła w Polsce 2023 oraz komentarz do nowej odsłony wojny palestyńsko – izraelskiej. Zachęcamy do lektury!

13. Więcej informacji na stronie www.parafiastegna.pl

Wszystkim Gościom i Parafianom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wszelkich potrzebnych łask w rozpoczynającym się tygodniu!

«  maja 2024  »