Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXI Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXXI Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 05 listopada 2023 09:32

XXXI Niedziela zwykła, 5 listopada 2023 r.

„Boże mój Boże szukam Ciebie i pragnie Ciebie moja dusza”.

(Ps 63, 2)

1. Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania liturgii uroczystości Wszystkich Świętych: Ceremoniarzowi p. Łukaszowi Chojnie, Panom Szafarzom i całej Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Organiście, Panom nagłośnieniowcom i Panom dbającym o wywóz śmieci z cmentarza. Dziękuję Panom Mariuszowi Kogutowi i Pawłowi Skrzypczakowi za użyczenie przyczep na zbiórkę odpadów cmentarnych.

2. Odpust zupełny dla zmarłych, pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św., wyrzeczenie się grzechu, modlitwa w intencjach papieża), możemy zyskiwać za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych jeszcze do środy 8 listopada. Zapraszam także w dni powszednie na wypominki. Naszych zmarłych będziemy powierzać Bożemu miłosierdziu na zakończenie Mszy świętej.

3. W dniu dzisiejszym będziemy gościć w naszej parafii Zespół Muzyczny NADZIEJA, który w czasie listopadowej zadumy i modlitwy zaprasza na godz. 18.00 na „Zaduszki Muzyczne”. Wstęp wolny.

4. Ministrantem  października został Piotr Król. Gratulujemy i zachęcamy wszystkich ministrantów do szlachetnego współzawodnictwa w służbie przy ołtarzu.

5. W sobotę 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcam do wywieszenia polskich flag  na naszych domach. W tym dniu Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 10.00! Będzie także odprawiona Msza św. wieczorem o godz. 18.00 jako Msza św. z niedzieli.

6. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na spotkanie  w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 do sali parafialnej.

7. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach XV Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tym razem jesteśmy zaproszeni do wsparcia chrześcijan w krajach Bliskiego Wschodu, szczególnie w Ziemi Świętej, Libanie i Syrii, ale także Iraku, Iranie i innych krajach, gdzie sytuacja chrześcijan często pogorszyła się w ostatnich latach.

8. Dziś jest ostatni dzień zbierania podpisanych plansz z nabożeństw różańcowych dla wyłonienia i nagrodzenia zwycięzców. Wszystkie dzieci, które przychodziły na Różaniec i oddadzą swoje plansze, otrzymają drobne upominki.

9. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic Sp. z o.o. w porozumieniu z diecezjami przeprowadzą w Polsce zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. W naszej parafii zbiórka będzie miała miejsce na parkingu kościelnym w dniu 16 - 17 listopada br. do godz. 11.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie ks. Leona Juchniewicza, kapłana diecezji elbląskiej, który od wielu lat pracuje w Ekwadorze. Ulotki informujące o akcji i rodzajach zbieranego sprzętu są do wzięcia na stoliku w bocznej kruchcie. Bardzo proszę o dostarczanie zużytego, ale kompletnego sprzętu, tzn. ze wszystkimi podzespołami, ponieważ dopiero wtedy stanowią one wartość w recyklingu i mogą przynosić dochód służący wsparciu misjonarzy.

10. Dnia 17 listopada będzie obchodzony Dzień Seniora w Stegnie. Z tego tytułu wspólnie z Przewodniczącą Koła Emerytów zapraszamy na Mszę św. w intencji naszych drogich Seniorów na godzinę 13.00 w kościele parafialnym.

11. Mamy zaplanowane Misje parafialne w terminie 18-25 lutego 2024 r.! Trzeba dobrze przygotować do nich naszą parafię, dlatego też proszę o podjęcie modlitwy i postu w intencji misji.

12. W zakrystii można rozpocząć lub odnowić prenumeratę miesięcznika „Różaniec” oraz innych czasopism katolickich. Zachęcam do troski o własną chrześcijańską formację poprzez lekturę prasy katolickiej.

13. Możliwość zorganizowania wyjazdu na zwiedzanie Zamku w Malborku – 25 listopada (w ramach akcji darmowy listopad).

14. Dziś w Gościu Niedzielnym przeczytamy o niezwykłej kobiecie, jaką była zmarła przed tygodniem dr Wanda Półtawska, przyjaciółka św. Jana Pawła II, niezwykła miłośniczka życia. Przeczytamy także o tym, jak pomóc osobom umierającym oraz o tym, od czego zależy wrażliwość na ból. Zachęcamy do lektury!

15. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. + Katarzyna Nazar (74 l.), mieszkanka Stegny, należąca do wspólnoty Kościoła greckokatolickiego, mama zmarłego w maju śp. ks. Grzegorza Nazara. Niech Pan przyjmie ją do swojej chwały. Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie.

«  maja 2024  »