Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXXII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 12 listopada 2023 09:07

XXXII Niedziela zwykła, 12 listopada 2023 r.

„Oto pan młody idzie, wyjdźcie mu na spotkanie!”.

(Mt 25, 6)

1. W dniu dzisiejszym prowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach XV Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tym razem jesteśmy zaproszeni do wsparcia chrześcijan w krajach Bliskiego Wschodu, szczególnie w Ziemi Świętej, Libanie i Syrii, ale także Iraku, Iranie i innych krajach, gdzie sytuacja chrześcijan często pogorszyła się w ostatnich latach.

2. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 10.30 do sali parafialnej.

3. Dzieci, które przychodziły na nabożeństwa różańcowe i oddały swoje plansze, otrzymają nagrody za udział w nabożeństwach. Wszystkim dzieciom gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za troskę o rozwój duchowy swoich pociech.

4. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na wspólną modlitwę różańcową z racji 13 dnia miesiąca.

5. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które są odprawiane codziennie oprócz niedziel po Mszy świętej o godz. 18.00.

6. Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca, a zatem taca jest w całości przeznaczona na cele inwestycyjne, w tym wypadku na spłatę kosztów redukcji i sanitarnego cięcia drzew na naszym cmentarzu.

7. Ponieważ z powodu pielęgnacji drzew na cmentarzu nie można było wszędzie wygrabić liści, dlatego też zapraszam na najbliższy czwartek na godz. 9.00, żeby dokończyć prace porządkowe na cmentarzu i wokół kościoła.

8. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic Sp. z o.o. w porozumieniu z diecezjami przeprowadzą w Polsce zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. W naszej parafii zbiórka będzie miała miejsce na parkingu kościelnym w dniu 16 - 17 listopada br. do godz. 11.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie ks. Leona Juchniewicza, kapłana diecezji elbląskiej, który od wielu lat pracuje w Ekwadorze. Ulotki informujące o akcji i rodzajach zbieranego sprzętu są do wzięcia na stoliku w bocznej kruchcie. Bardzo proszę o dostarczanie zużytego, ale kompletnego sprzętu, tzn. ze wszystkimi podzespołami, ponieważ dopiero wtedy stanowią one wartość w recyklingu i mogą przynosić dochód służący wsparciu misjonarzy.

9. Dnia 17 listopada będzie obchodzony Dzień Seniora w Stegnie. Z tego tytułu wspólnie z Przewodniczącą Koła Emerytów zapraszamy na Mszę św. w intencji naszych drogich Seniorów na godzinę 13.00 w kościele parafialnym.

10. Mamy zaplanowane Misje parafialne w terminie 18-25 lutego 2024 r.! Trzeba dobrze przygotować do nich naszą parafię, dlatego też proszę o podjęcie modlitwy i postu w intencji misji.

11. Jest już przygotowany kalendarz na rok 2024, służący do zamawiania intencji mszalnych. Zapraszam w tym celu do kancelarii parafialnej lub zakrystii.

12. W zakrystii można rozpocząć lub odnowić prenumeratę miesięcznika „Różaniec” oraz innych czasopism katolickich. Zachęcam do troski o własną chrześcijańską formację poprzez lekturę prasy katolickiej.

13. Organizujemy wyjazd na zwiedzanie Zamku w Malborku – 25 listopada (w ramach akcji darmowy listopad). Mamy już zgłoszonych 55 osób, więc zamówiliśmy drugi autokar. Jest zatem jeszcze 35 wolnych miejsc. Koszt wyjazdu – 35 zł. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 9.00, a powrót około godz. 15.00.

14. Dziś w Gościu Niedzielnym przeczytamy podsumowanie zakończonej I części Synodu Biskupów o synodalności, o Patronach Polski i o tym, jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę, o rozpoczynającej się debacie o kształcie nowej UE, a także poznamy historię walki z cukrzycą. Zachęcamy do lektury!

«  maja 2024  »