Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXIII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXXIII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 19 listopada 2023 09:15

XXXIII Niedziela zwykła, 19 listopada 2023 r.

„Dobrze, sługo dobry i wierny! […] wejdź do radości twego pana!”.

(Mt 25, 21)

1. Dziś Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka.

2. Składam serdecznie podziękowania wszystkim osobom, które, przy pięknej jesiennej pogodzie przyszły do prac porządkowych w parafii w ubiegły czwartek. Wykonaliśmy wiele, ale pozostał do ogarnięcia jeszcze teren zielony na cmentarzu. Poczekamy jednak na odpowiednią pogodę, gdyż ten tydzień nie zapowiada się najlepiej.

3. Pragnę ponadto podziękować w imieniu Parafialnego Zespołu Caritas i własnym wszystkim sponsorom Balu Wszystkich Świętych; a byli nimi: Bank Spółdzielczy w Stegnie, Stowarzyszenie Centrum Usług Przyplażowych z siedzibą w Stegnie oraz Sklep Filip. Dziękuję także za pomoc i zaangażowanie wolontariuszkom ze Szkolnego Koła Caritas z naszej Szkoły Podstawowej, Świetlicy środowiskowej w Sztutowie pod kierunkiem p. Aliny Niedzielskiej oraz wszystkim Rodzicom za wypieki, słodycze i zaangażowanie.

4. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie kwotę 1940 zł. Dziękuję za ten dar serca dla naszych sióstr i braci. Dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną przeznaczoną po pokrycie kosztów redukcji i sanitarnego cięcia drzew na naszym cmentarzu. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam za tydzień na spotkanie po Mszy św. o godz. 10.30 do sali parafialnej.

6. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek 28 listopada o godz. 19.00 w Sali domu parafialnego przy ul. Morskiej.

7. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które są odprawiane codziennie oprócz niedziel po Mszy świętej o godz. 18.00.

8. Mamy zaplanowane Misje parafialne w terminie 18-25 lutego 2024 r.! Trzeba dobrze przygotować do nich naszą parafię, dlatego też proszę o podjęcie modlitwy i postu w intencji misji.

9. Jest już przygotowany kalendarz na rok 2024, służący do zamawiania intencji mszalnych. Zapraszam w tym celu do kancelarii parafialnej lub zakrystii.

10. W zakrystii można rozpocząć lub odnowić prenumeratę miesięcznika „Różaniec” oraz innych czasopism katolickich. Zachęcam do troski o własną chrześcijańską formację poprzez lekturę prasy katolickiej.

11. Organizujemy wyjazd na zwiedzanie Zamku w Malborku – w najbliższą sobotę 25 listopada (w ramach akcji darmowy listopad). Mamy już zgłoszonych 80 osób, więc zamówiliśmy drugi autokar. Jest zatem jeszcze 10 wolnych miejsc. Koszt wyjazdu – 35 zł. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 9.00, a powrót około godz. 15.00.

12. Zespół Caritas naszej parafii organizuje Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 10 lutego 2024 r. w Ośrodku Wczasowym Krakus w Stegnie. Celem jest wsparcie działań charytatywnych podejmowanych przez nasz PZC. W programie znajdą się różne atrakcje, wyśmienite menu, dobra zabawa taneczna i biesiadna oraz profesjonalny Fireshow. Koszt od osoby to jedynie 190 zł. Zapisy po Mszy św. w zakrystii lub pod numerami telefonów: 698 345 458 (Julia), 503 935 793 (Agnieszka). Ilość miejsc jest ograniczona!!!

13. Dziś w Gościu Niedzielnym przeczytamy o ambulatorium, prysznicach, pralni, fryzjerach, czyli o tym, jak Watykan pomaga ubogim i bezdomnym oraz o tym,  dlaczego Kościół przyjął łacinę jako język liturgiczny, chociaż Pan Jezus nim się nie posługiwał? Mamy też nowy numer Małego Gościa niedzielnego, a w nim fosforyzująca nalepka (Gwiazda betlejemska) do przyklejenia na stajenkę, która ukaże się w świątecznym numerze MGN. A ponadto ciekawe artykuły – o harcerzach, którzy przynoszą Betlejemskie Światło Pokoju, o szkole i uczniach, których patronem jest św. Mikołaj oraz o drapieżnikach żyjących na pustynie Negew w Izraelu. Zachęcamy do lektury! Ponadto redakcja Gościa niedzielnego rozpoczyna wydawanie popularnonaukowego dwumiesięcznika pt.: „Historia Kościoła” (cena 12 zł). Pierwszy numer będzie poświęcony historyczności Jezusa. Znajdziemy w nim ponadto fakty i mity o inkwizycji oraz inne artykuły.

14. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka śp. + Józefa Krupska (l. 89) ze Stegny. Jej pogrzeb odbył się w ubiegły piątek. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

«  maja 2024  »