Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXIV Niedziela Zwykła

XXXIV Niedziela zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

26 listopada 2023 r.

„Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”

(Mt 25, 40)

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Przez tę uroczystość Kościół pragnie pokazać ostateczne zwycięstwo Królestwa Bożego, Królestwa miłości i prawdy, sprawiedliwości, wolności  i pokoju, które jest pośród nas jeszcze w sposób niedoskonały, ale wypełni się na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość to także patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim osobom zaangażowanym w te grupy dziękuję za służbę na rzecz naszej parafii. Po każdej Mszy św. odmawiamy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dziękuję za wszystkie dary duchowe i materialne złożone na rzecz naszej parafii. Dziękuję pani Annie Garbowskiej za pomoc w organizacji wczorajszego wyjazdu na zwiedzanie Zamku w Malborku. Było nas prawie 90 osób. Dziękuję panom: Leszkowi Rutkowskiemu i Mirosławowi Gwizdale za wywóz śmieci z cmentarza. Dziękuję także za ofiary złożone na inwestycje w naszej parafii – w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 3566 zł.

3. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 10.30 do sali parafialnej.

4. Zapraszam członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych na spotkanie na plebanii w poniedziałek o godz. 19.00.

5. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek 28 listopada o godz. 19.00 w Sali domu parafialnego przy ul. Morskiej.

6. Zapraszam do udziału w ostatnich nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które są odprawiane codziennie oprócz niedziel po Mszy świętej o godz. 18.00 do końca miesiąca.

7. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i sobotę miesiąca ze swymi nabożeństwami. W I piątek udam się do chorych z Komunią św. od godziny 9.00. Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 17.30. W I sobotę miesiąca zapraszam nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 17.30.

8. Mamy zaplanowane Misje parafialne w terminie 18-25 lutego 2024 r.! Trzeba dobrze przygotować do nich naszą parafię, dlatego też proszę o podjęcie modlitwy i postu w intencji misji.

9. Zespół Caritas naszej parafii organizuje Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 10 lutego 2024 r. w Ośrodku Wczasowym Krakus w Stegnie. Celem jest wsparcie działań charytatywnych podejmowanych przez nasz PZC. W programie znajdą się różne atrakcje, wyśmienite menu, dobra zabawa taneczna i biesiadna oraz profesjonalny pokaz ognia. Koszt od osoby to jedynie 190 zł. Zapisy po Mszy św. w zakrystii lub pod numerami telefonów: 698 345 458 (Julia), 503 935 793 (Agnieszka). Ilość miejsc jest ograniczona!!!

10. Za tydzień, I Niedzielą Adwentu, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone: wieniec adwentowy i opłatki, które będą rozprowadzane do wszystkich rodzin naszej wspólnoty parafialnej. Osoby, które w poprzednich latach roznosiły opłatki, proszę o podjęcie się tego zadania również w tym roku i o zgłaszanie się do mnie. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.

11. Świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – będą do nabycia od przyszłej niedzieli w kościele w kwocie: duże – po 24 zł, małe po 12 zł.

12. Dzieci zachęcam do zrobienia lampionów na Roraty. Każde dziecko, które przyniesie swój lampion na Roraty w następny poniedziałek 4 grudnia o godz. 7.00, otrzyma od nas kalendarz adwentowy.

13. Dziś w Gościu Niedzielnym kalendarz na rok 2024 z pięknymi reprodukcjami obrazów ukazujących apostołów; w najnowszym numerze przeczytamy m.in. o Kaplicy Sykstyńskiej, którą można zwiedzić w Warszawie (!) oraz o chrześcijanach mieszkających w Strefie Gazy i ich bardzo trudnej sytuacji. Mamy jeszcze egzemplarze Małego Gościa niedzielnego. Zachęcamy do lektury! Ponadto od przyszłej niedzieli redakcja Gościa niedzielnego rozpoczyna wydawanie popularnonaukowego dwumiesięcznika pt.: „Historia Kościoła” (cena 12 zł). Pierwszy numer będzie poświęcony historyczności Jezusa. Znajdziemy w nim ponadto fakty i mity o inkwizycji oraz inne artykuły.

14. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności  śp. + Arkadiusz Gołębiowski (l. 51) ze Stegny. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

«  maja 2024  »