Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia I Niedziela Adwentu
Ogłoszenia I Niedziela Adwentu PDF Drukuj
niedziela, 03 grudnia 2023 09:18

I Niedziela Adwentu, 3 grudnia 2023 r.

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
(hasło roku duszpasterskiego)

1. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Adwent to czas, w którym mamy uwrażliwiać nasze serca na Chrystusa Pana, który powróci na końcu czasów, a także przygotować się na świętowanie Jego pierwszego przyjścia na ziemię, czyli na Święta Bożego Narodzenia. Zapraszam do podjęcia adwentowych postanowień. Jednym z nich niech będzie udział w Roratach, które będą odprawiane o godz. 7.00. Zabieramy ze sobą na te Msze święte lampiony lub świece, aby wraz z Maryją oczekiwać na Jezusa.  Ofiary zbierane podczas Rorat będą przeznaczone na dekoracje żłóbka.

2. Dzieci zachęcam do zrobienia lampionów na Roraty. Każde dziecko, które przyniesie jutro swój lampion na Roraty, otrzyma od nas kalendarz adwentowy. W tym roku tematem Rorat będzie budowa stajenki wraz ze św. Franciszkiem z Asyżu, który jako pierwszy zbudował bożonarodzeniową stajenkę w Greccio w 1223 roku (800 lat temu).

3. Dziękuję serdecznie paniom Oldze Duszyńskiej i Karolinie Fidut Schull za przygotowanie dekoracji adwentowej. Dziękuję także panom Wiesławowi Misiaszkowi, Mirosławowi Gwizdale i Karolowi Radziwiłłowi za prace na cmentarzu.

4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 8.30 zostały poświęcone: wieniec adwentowy, świece „Caritas” i opłatki, które będą rozprowadzane do wszystkich rodzin naszej wspólnoty parafialnej. Osoby, które w poprzednich latach roznosiły opłatki proszę o podjęcie się tego zadania również w tym roku i o zgłaszanie się do zakrystii po opłatki oraz List Proboszcza  do Parafian. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – są one do nabycia od dzisiejszej niedzieli w kościele w kwocie: duże – po 24 zł, małe po 12 zł.

5. Ministrantem miesiąca listopada został Mateusz Dziewirz. Gratulujemy i zachęcamy wszystkich ministrantów do szlachetnej rywalizacji zwłaszcza w czasie Adwentu.

6. W przyszłą sobotę odbędzie się turniej piłkarzykowy Liturgicznej Służby Ołtarza. Będzie to turniej, do którego zapraszamy ministrantów wraz ze swymi ojcami. Rywalizację rozpoczniemy o godz. 16.00 w sali domu parafialnego.

7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 do sali parafialnej.

8. W najbliższy piątek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu msze święte rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Tego dnia zapraszam także na „Godzinę łaski dla całego świata” (od 12.00 do 13.00). W czasie jednego z objawień Matka Boża obiecała zesłać wiele łask dla duszy i ciała tym, którzy będą praktykować tę Godzinę i tym, którzy będą polecani w modlitwach. Skorzystajmy z tego zaproszenia Maryi. Tego dnia zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00. Podczas wieczornej Mszy św. zostaną poświęcone Cudowne Medaliki dla dzieci

9. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii planujemy na III Niedzielę Adwentu i dni następujące po niej, czyli 17-19 grudnia. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi ks. Karol Waga, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

10. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

11. Mamy zaplanowane Misje parafialne w terminie 18-25 lutego 2024 r.! Trzeba dobrze przygotować do nich naszą parafię, dlatego też proszę o podjęcie modlitwy i postu w intencji misji. Jest do tego okazja w czasie Adwentu. Z tą myślą zostały przygotowane losy z zadaniami adwentowymi dla dorosłych (białe) i dla dzieci (brązowe). Zachęcam do wylosowania dla siebie postanowienia adwentowego i ofiarowania go w intencji misji parafialnych.

12. Zespół Caritas naszej parafii organizuje Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 10 lutego 2024 r. w Ośrodku Wczasowym Krakus w Stegnie. Celem jest wsparcie działań charytatywnych podejmowanych przez nasz PZC. W programie znajdą się różne atrakcje, wyśmienite menu, dobra zabawa taneczna i biesiadna oraz profesjonalny pokaz ognia. Koszt od osoby to jedynie 190 zł. Zapisy po Mszy św. w zakrystii lub pod numerami telefonów: 698 345 458 (Julia), 503 935 793 (Agnieszka). Ilość miejsc jest ograniczona!!!

13. W przyszłą niedzielę Wójt Gminy Stegna Ewa Dąbska i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Łukasz Niedźwiedzki zapraszają na Jarmark Bożonarodzeniowy na parkingu przy Urzędzie Gminy od godz. 10.00 do 15.00.

14. W sobotę 13 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele Wieczór kolędowy w wykonaniu ELENI. Bilety do nabycia w biurze GOK-u. Zachęcam do skorzystania.

15. Dziś w Gościu Niedzielnym rozpoczynamy cykl adwentowy pt.: „Projekt: Odbuduj się”, którego przewodnikiem będzie św. Franciszek z Asyżu. Ponadto mamy w sprzedaży pierwszy numer popularnonaukowego dwumiesięcznika pt.: „Historia Kościoła” (cena 12 zł). W pierwszym numerze znajdziemy artykuły o historyczności Jezusa Chrystusa, o apokryfach, inkwizycji i wiele innych ciekawych treści. Dwumiesięcznik będzie do nabycia przez kilka najbliższych tygodni.

16. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności  śp. + Jan Chojnacki (l. 66) ze Stegny. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

«  maja 2024  »