Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Adwentu
sobota, 16 grudnia 2023 22:24

III Niedziela Adwentu GAUDETE

17 grudnia 2023 r.

„Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was”.

(1 Tes 5, 16-18)

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Potrwają one do wtorku. Tegoroczne rekolekcje prowadzi ks. Karol Waga, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Program rekolekcji jest umieszczony na plakatach oraz na naszych komunikatorach internetowych. Są także przygotowane ulotki z programem rekolekcji przy wyjściu z kościoła; można je zabrać ze sobą. Zachęcam do takiego zorganizowania zajęć, aby móc uczestniczyć w całości rekolekcji. Spowiedź rekolekcyjna jest przewidziana przede wszystkim w ostatnim dniu rekolekcji – na ten dzień zaproszeni są księża goście.

2. Od dzisiaj rozpoczyna się druga część w liturgii Adwentu. Dni tego okresu są poświęcone bezpośredniemu przygotowaniu do Bożego Narodzenia, mają charakter maryjny. Nadal zapraszamy na Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie, którą odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 7.00.

3. Serdecznie dziękuję osobom, które podjęły się rozprowadzania opłatków w naszej parafii. Składam także serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone przy tej okazji; są one przeznaczone na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. Dziękuję panom Wiesławowi Misiaszkowi, Mirosławowi Gwizdale, Pawłowi Skrzypczakowi, Karolowi Radziwiłłowi i Mateuszowi Dziewirzowi za wywiezienie śmieci z cmentarza.

4. Świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – są do nabycia po Mszy św. w kwocie po 12 zł.

5. Dzisiejsza niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca, a zatem taca jest w całości przeznaczona na cele inwestycyjne, w tym wypadku na wkład własny do dotacji na remont zakrystii i renowację empory chóru. Wysokość wkładu własnego wynosi 7800 PLN.

6. Planujemy pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 23 – 30 września 2024 r. Zainteresowanych zapraszam na krótkie spotkanie w kościele dziś po wieczornej Mszy św.

7. Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół w Stegnie prowadzi zbiórkę żywności na bożonarodzeniowe paczki świąteczne. Dziękuję właścicielom i zarządcom sklepów: „Czwórka” i „Lewiatan” za możliwość przeprowadzenia zbiórki żywności w dniu wczorajszym. Podobnie dziś przed każdą Mszą Świętą w bocznym wejściu do kościoła można złożyć artykuły żywnościowe o przedłużonym terminie ważności. Jednocześnie prosimy mieszkańców naszej parafii o informację o rodzinach i osobach samotnych, które potrzebują pomocy. Informacje można zgłaszać do Pani Marzeny Zaremby, opiekuna Szkolnego Koła Caritas. Dziękujemy młodzieży z SKC oraz Pani Marzenie Zarembie za zaangażowanie dla dobra potrzebujących.

8. W sobotę (23 grudnia) przypada 74. rocznica urodzin ks. biskupa Jacka Jezierskiego. Najdostojniejszego Jubilata otoczmy naszą serdeczną pamięcią i modlitwą.

9. Za tydzień IV Niedziela Adwentu, która wyjątkowo jest jednocześnie dniem Wigilii Bożego Narodzenia. W związku z tym zmieniony jest porządek Mszy świętych. Msze z niedzieli będą odprawione o godz. 8.30, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o g. 17.00, bo jest to czas zasiadania do wigilijnego stołu. Zachęcamy, by pomimo niedzieli zachować zgodnie z polską tradycją charakter postny tego dnia.

10. Pasterka w naszym kościele zostanie odprawiona w nocy z niedzieli na poniedziałek o godz. 23.00. Pasterka nie jest Mszą świętą niedzielną, ale należy już do uroczystości Bożego Narodzenia, dlatego, aby zadośćuczynić obowiązkowi udziału w niedzielnej Mszy świętej, trzeba przyjść na Mszę św. odprawianą w ciągu dnia.

11. Nasza parafia wspólnie z Panią Wójt Gminy Stegna, Gminnym Ośrodkiem Kultury,  Zespołem Szkół i OSP w Stegnie oraz z sołectwami znajdującymi się na terenie parafii organizuje po raz pierwszy Orszak Trzech Króli – 6 stycznia 2024 r. Formujemy orszak króla Kacpra (Stegna - kolor czerwony), orszak króla Melchiora (Rybina – kolor zielony) i orszak króla Baltazara (Stegienka Osada i Popowo – kolor niebieski). Rozpoczęcie o godz. 10.30 na parkingu przy ul. Kościuszki. Stamtąd przemarsz orszaków wraz z królami do stajenki w kościele i tutaj pokłon Pasterzy oraz Trzech Króli, następnie Msza święta, a po niej wspólne kolędowanie na parkingu przy kościele oraz poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

12. Przed nami ostatni tydzień Adwentu i ostatnia okazja do udziału w Roratach o 7.00 rano. Zachęcam dzieci do wytrwania w adwentowych postanowieniach. W piątek dzieci przynoszą na Roraty podpisane plansze, a w sobotę, czyli 23 grudnia otrzymają nagrody z okazji udziału w Roratach (sponsorzy mile widziani).

13. Na Mszy świętej roratniej w sobotę 23 grudnia o godz. 7.00 harcerze wniosą uroczyście Betlejemskie światło pokoju, które płonie w grocie narodzenia Pana Jezusa. Zachęcam, aby przynieść ze sobą do kościoła lampion i zabrać światło pokoju do naszych domów. Niech ten znak przypomina nam, zwłaszcza podczas Wigilii, że Bóg pragnie nieustannie obdarzać pokojem nasze rodziny, nasze domy i nasze serca. Módlmy się też o pokój dla Ziemi Świętej.

14. Po Świętach rozpocznie się czas wizyty duszpasterskiej – kolędy.  W tym roku rozpoczniemy kolędę od dnia 29 grudnia, od godz. 15.00. Tego dnia planowane są odwiedziny duszpasterskie u parafian w Popowie, a 30 grudnia (sobota) od godz. 9.30 w Stegience Osadzie.

15. Dziś w Gościu Niedzielnym bardzo przydatny dodatek specjalny na dobre przeżycie ostatniego tygodnia Adwentu oraz artykuły religijne, społeczne i gospodarcze warte przeczytania. A w Małym Gościu niedzielnym znajdziemy stajenkę do złożenia. Zachęcamy do lektury!

«  maja 2024  »