Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu
Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu PDF Drukuj
niedziela, 24 grudnia 2023 12:29

IV Niedziela Adwentu, 24 grudnia 2023 r., Wigilia Bożego Narodzenia

„Dzisiaj poznacie, że Pan przyjdzie, aby nas zbawić, a rano ujrzycie Jego chwałę”

(Antyfona mszalna)

1. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w rekolekcjach adwentowych i skorzystali z sakramentu pokuty. Bardzo dziękuję za wszystkie wyśmienite kulinaria przyniesione na stół rekolekcyjny.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom Rorat, a zwłaszcza dzieciom, które gorliwie przez cały Adwent budowały wraz ze św. Franciszkiem stajenkę dla Bożego Dzieciątka. Dziękuję rodzicom i dziadkom tych dzieci za troskę o rozwój ich wiary. Dziękuję bardzo osobom, które wzięły na siebie różne zadania związane z organizacją Rorat dla dzieci; szczególne podziękowania dla pań: Bernadety Chojny, Krystyny Lesikiewicz i Alicji Pomorskiej oraz panów: Stanisława Maszk, Henryka Sznajdera, Pawła Króla i Wiesława Misiaszka. Dziękuję za wsparcie finansowe nagród dla dzieci, które zostały rozdane w dniu wczorajszym. W tym roku zostało nagrodzonych 38 dzieci!

3. Dziś jest jeszcze możliwość skorzystania ze spowiedzi na każdej Mszy świętej. Dziś mamy następujący porządek Mszy świętych: 8.30, 10.30 i dodatkowa Msza św. o 12.00. Nie ma Mszy św. o 17.00, bo jest to czas zasiadania do wigilijnego stołu. Zachęcamy, by pomimo niedzieli zachować zgodnie z polską tradycją charakter postny Wigilii.

4. Pasterka w naszym kościele zostanie odprawiona o godz. 23.00. Pasterka nie jest Mszą świętą niedzielną, ale rozpoczyna już uroczystości Bożego Narodzenia, dlatego, aby zadośćuczynić obowiązkowi udziału w niedzielnej Mszy świętej, trzeba przyjść na Mszę św. odprawianą w ciągu dnia. Ponieważ Msza pasterska należy już do 25 grudnia, dlatego uczestnicząc we Mszy św. w dniu jutrzejszym można przyjąć po raz drugi Komunię świętą. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia i domy samotnej matki w naszej diecezji.

5. Są jeszcze do nabycia Świece Caritas w kwocie po 12 zł.

6. Zostało zakończone roznoszenie opłatków do domów parafian. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w tę służbę. Bardzo dziękuję też za ofiary na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. Zostało zebrane 15 270 zł. Opłatki są jeszcze do nabycia w zakrystii.

7. Dziękuję panom Wiesławowi Misiaszkowi, Mirosławowi Gwizdale, Pawłowi Skrzypczakowi i Karolowi Radziwiłłowi za wywiezienie śmieci z cmentarza.

8. Taca z niedzieli inwestycyjnej wyniosła 4001,- PLN. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na inwestycje w naszej parafii.

9. Po Świętach rozpocznie się czas wizyty duszpasterskiej – kolędy.  W tym roku rozpoczniemy kolędę od dnia 29 grudnia, od godz. 15.00. Tego dnia planowane są odwiedziny duszpasterskie u parafian w Popowie, a 30 grudnia (sobota) od godz. 9.30 w Stegience Osadzie.

10. Nasza parafia wspólnie z Panią Wójt Gminy Stegna, Gminnym Ośrodkiem Kultury,  Zespołem Szkół i OSP w Stegnie oraz z sołectwami znajdującymi się na terenie parafii organizuje po raz pierwszy Orszak Trzech Króli – 6 stycznia 2024 r. Formujemy orszak króla Kacpra (Stegna - kolor czerwony), orszak króla Melchiora (Rybina – kolor zielony) i orszak króla Baltazara (Stegienka Osada i Popowo – kolor niebieski). Rozpoczęcie o godz. 10.30 na parkingu przy ul. Kościuszki. Stamtąd przemarsz orszaków wraz z królami do stajenki w kościele i tutaj pokłon Pasterzy oraz Trzech Króli, następnie Msza święta, a po niej wspólne kolędowanie na parkingu przy kościele oraz poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

11. W ostatnich dniach został już uruchomiony internetowy program do obsługi naszego cmentarza. Wystarczy wpisać w Internecie „cmentarz parafialny w Stegnie” i znajdziemy go w systemie obsługi „Grobonet”. Nie są czynne jeszcze wszystkie funkcje programu takie jak np. płatności. Nie ma jeszcze wpisanych takich danych jak terminy opłat, ale będziemy to systematycznie uzupełniać. Dziękuję przy tej okazji pani Magdalenie Stupkiewicz, która poświęciła wiele dni na robienie zdjęć i opracowanie danych wszystkich grobów.

12. Wraz z Parafialnym Zespołem Caritas chcę Was zachęcić do systematycznej pomocy wybranej rodzinie chrześcijańskiej w Syrii lub innym kraju Bliskiego Wschodu, gdzie chrześcijanie borykają się z coraz większymi trudnościami, brakiem pracy, a co za tym idzie - środków na utrzymanie. Będziemy to robić w ramach programu Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. W związku z tym w przyszłą niedzielę, która jest Niedzielą Świętej Rodziny będziemy zbierać ofiary do puszek po Mszach świętych na ten cel.

13. Zespół Caritas naszej parafii organizuje Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 10 lutego 2024 r. w Ośrodku Wczasowym Krakus w Stegnie. Celem jest wsparcie działań charytatywnych podejmowanych przez nasz PZC. W programie znajdą się różne atrakcje, wyśmienite menu, dobra zabawa taneczna i biesiadna oraz profesjonalny pokaz ognia. Koszt od osoby to jedynie 190 zł. Zapisy po Mszy św. w zakrystii lub pod numerami telefonów: 698 345 458 (Julia), 503 935 793 (Agnieszka). Ilość miejsc jest ograniczona!!!

14. W sobotę 13 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele Wieczór kolędowy w wykonaniu ELENI. Bilety do nabycia w biurze GOK-u. Zachęcam do skorzystania.

15. Najnowszy numer Gościa niedzielnego jest poszerzonym świąteczno – noworocznym wydaniem tygodnika. Polecamy w nim szczególnie wywiad z ks. kard. Konradem Krajewskim o posłudze jałmużnika papieskiego oraz podsumowanie roku 2023 w Kościele, w Polsce i na świecie. Do Gościa dołączony jest audiobook ks. prof. Józefa Naumowicza pt.: Narodziny Bożego Narodzenia. Dowiemy się z niego, czy pierwsi chrześcijanie świętowali Boże Narodzenie, jakie są korzenie różnych obrzędów i tradycji bożonarodzeniowych i dlaczego to święto obchodzimy 25 grudnia. Podwójny numer GN kosztuje 15 zł. Zachęcamy do lektury!

«  maja 2024  »