Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Świętej Rodziny
Ogłoszenia Niedziela Świętej Rodziny PDF Drukuj
niedziela, 31 grudnia 2023 09:14

Niedziela Świętej Rodziny, 31 grudnia 2023 r.

„Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu”

(Refren Psalmu)

1. Dziękuję za wszystkie ofiary duchowe i materialne złożone na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję panom Wiesławowi Misiaszkowi, Mirosławowi Gwizdale, Pawłowi Skrzypczakowi, Mateuszowi Dziewirzowi i Karolowi Radziwiłłowi za wywiezienie śmieci z cmentarza.

2. Dziś niedziela Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień starego roku – wspomnienie św. Sylwestra. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Zapraszamy do udziału.

3. Jutro Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte według porządku niedzielnego.

4. Wraz z Parafialnym Zespołem Caritas chcę Was zachęcić do systematycznej pomocy wybranej rodzinie chrześcijańskiej w Syrii lub innym kraju Bliskiego Wschodu, gdzie chrześcijanie borykają się z coraz większymi trudnościami, brakiem pracy, a co za tym idzie - środków na utrzymanie. Będziemy to robić w ramach programu Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. W związku z tym dziś po Mszach świętych osoby z Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierały ofiary na ten cel.

5. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy świętych nieco zmieniony ze względu na Orszak. Podczas każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła. Msze święte o g. 8.30 i 17.00 pozostają bez zmian, natomiast Msza św. o 10.30 zostanie odprawiona po dojściu Orszaku do kościoła. Formujemy orszak króla Kacpra (Stegna - kolor czerwony), orszak króla Melchiora (Rybina – kolor zielony) i orszak króla Baltazara (Stegienka Osada i Popowo – kolor niebieski). Rozpoczęcie o godz. 10.30 na parkingu przy ul. Kościuszki. Stamtąd przemarsz orszaków wraz z królami do stajenki w kościele i tutaj pokłon Pasterzy oraz Trzech Króli, następnie Msza święta, a po niej wspólne kolędowanie na parkingu przy kościele oraz poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Zapraszamy do udziału w Orszaku. Jest to ważne świadectwo wyznania naszej wiary w Chrystusa.

6. Zespół Caritas naszej parafii organizuje Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 10 lutego 2024 r. w Ośrodku Wczasowym Krakus w Stegnie. Celem jest wsparcie działań charytatywnych podejmowanych przez nasz PZC. W programie znajdą się różne atrakcje, wyśmienite menu, dobra zabawa taneczna i biesiadna oraz profesjonalny pokaz ognia. Koszt od osoby to jedynie 190 zł. Zapisy po Mszy św. w zakrystii lub pod numerami telefonów: 698 345 458 (Julia), 503 935 793 (Agnieszka). Ilość miejsc jest ograniczona!!!

7. Spotkania opłatkowe odbędą się w sali parafialnej w następujących terminach: dla ministrantów i lektorów wraz z rodzicami – w niedzielę 7 stycznia po Mszy św. o godz. 10.30, dla członkiń Żywego Różańca i Nieustającego Różańca – w niedzielę 7 stycznia po Mszy św. wieczornej; dla dzieci ze Scholi wraz z rodzicami – w niedzielę 14 stycznia po Mszy św. o g. 10.30. Zapraszamy.

8. W sobotę 13 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele Wieczór kolędowy w wykonaniu ELENI. Bilety do nabycia w biurze GOK-u. Zachęcam do skorzystania.

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo w I czwartek po Mszy św. o godz. 8.30, natomiast w I piątek udam się do chorych od godz. 9.00. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. W sobotę, ze względu na uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie nabożeństwa I sobót miesiąca. Zachęcam do indywidualnego odprawienia tego nabożeństwa.

10. W pierwszym tygodniu Nowego Roku program kolędy przedstawia się następująco:
02.01.2023 r. (wtorek) od godz. 15.00 – ul. Żuławska od P. Trybockiej, Bałtycka, Elbląska
03.01.2023 r. (środa) od godz. 15.00 – ul. Cisewo, Okólna, Mennonitów, Sportowa
04.01.2023 r. (czwartek) od godz. 15.00 – ul. Zielna od P. Rutkowskiego, Zielona, Długosza, Boczna, Wąska, Leśna
05.01.2023 r. (I piątek miesiąca) od 09.00 – kolęda u chorych odwiedzanych w I piątki miesiąca
W okresie kolędowym kancelaria będzie nieczynna. W sprawach kancelaryjnych proszę o kontakt telefoniczny dla umówienia wizyty w możliwym terminie.

11. Mamy już program pielgrzymki do sanktuariów Dolnego Śląska, która jest planowana w terminie 10 – 14 czerwca 2024 r. Nawiedzimy sanktuaria w Trzebnicy, Krzeszowie, Bardo Śląskim i Wambierzycach. Będziemy mieli okazję zajrzeć do Wrocławia, Kłodzka, Świdnicy, Jeleniej Góry, Książa i Karpacza. Zwiedzimy piękne i ciekawe miejsca Dolnego Śląska. Koszt całkowity pielgrzymki wynosi 1680 zł. Cały program umieszczony jest na naszej stronie parafialnej. Zapraszamy do udziału. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.

12. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. + Alina Dalecka, pochodząca z Kątów Rybackich; w ostatnich latach mieszkała u swojego syna w Stegnie. Pogrzeb odbędzie się w parafii Kąty Rybackie. Niech Pan przyjmie ją do swojego Królestwa. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

«  maja 2024  »