Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Chrztu Pańskiego
niedziela, 07 stycznia 2024 09:12

Niedziela Chrztu Pańskiego

7 stycznia 2024 r.

„Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie”.
(Mk 1, 11)

1. Dziś w liturgii przeżywamy Święto Chrztu Pana Jezusa, które kończy okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna czas zwykły w liturgii, który trwać będzie do Środy Popielcowej, przypadającej w tym roku 14 lutego.

2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim organizatorom I Orszaku Trzech Króli w Stegnie. Dziękuję Pani wójt Gminy Stegna Ewie Dąbskiej oraz panu zastępcy wójta Tomaszowi Gajewskiemu, panu Łukaszowi Niedźwiedzkiemu dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury, pani Renacie Cichosz dyrektor Zespołu Szkół, dziękuję sołtysom pani Bożenie Podziewskiej Cymerys oraz panom Michałowi Ligockiemu i Stanisławowi Trojnarowi wraz ze swymi sołectwami, dziękuję Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczenie przejścia Orszaku, dziękuję prowadzącym Orszak i wszystkim aktorom; dziękuję dzieciom, młodzieży i dorosłym występującym na orszakowej scenie, dziękuję naszej Szkole, sołectwom i Ośrodkowi Wczasowemu Krakus za przygotowanie poczęstunku na zakończenie Orszaku. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób mieli udział w organizacji Orszaku. Dziękuję wszystkim uczestnikom Orszaku.

3. Dziękuję za ofiary zebrane do puszek w ubiegłą niedzielę  na pomoc rodzinom chrześcijańskim w ramach programu Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. Zebraliśmy na ten cel 2600 zł.

4. Spotkania opłatkowe odbędą się w sali parafialnej w następujących terminach: dla ministrantów i lektorów wraz z rodzicami – dziś po Mszy św. o godz. 10.30, dla członkiń Żywego Różańca i Nieustającego Różańca – dziś po Mszy św. wieczornej; dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w przyszłą niedzielę 14 stycznia o godz. 9.00, a dla dzieci ze Scholi wraz z rodzicami – także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 10.30. Zapraszamy.

5. Zespół Caritas naszej parafii organizuje Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 10 lutego 2024 r. w Ośrodku Wczasowym Krakus w Stegnie. Celem jest wsparcie działań charytatywnych podejmowanych przez nasz PZC. W programie znajdą się różne atrakcje, wyśmienite menu, dobra zabawa taneczna i biesiadna oraz profesjonalny pokaz ognia. Koszt od osoby to jedynie 190 zł. Zapisy po Mszy św. w zakrystii lub pod numerami telefonów: 698 345 458 (Julia), 503 935 793 (Agnieszka). Ilość miejsc jest ograniczona!!!

6. W sobotę 13 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele Wieczór kolędowy w wykonaniu ELENI.

7. Program kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:
08.01.2024 r. (poniedziałek) od godz. 15.00 – ul. Słoneczna od P. Szafran, Dworcowa, Kwiatowa
09.01.2024 r. (wtorek) od godz. 15.00 – ul. Gdańska od Junoszyna do P. Osowskich, Krótka
10.01.2024 r. (środa) od godz. 15.00 – ul. Gdańska od P. Zasławskiej do P. Czapiewskiego
11.01.2024 r. (czwartek) od 15.00 – ul. Gdańska od P. Łasińskich do P. Zielke
12.01.2024 r. (piątek) od 15.00 – ul. Gdańska od Sztutowa do Państwa Mańkowskich

8. W okresie kolędowym kancelaria będzie nieczynna. W sprawach kancelaryjnych proszę o kontakt telefoniczny dla umówienia wizyty w możliwym terminie.

9. Mamy już program pielgrzymki do sanktuariów Dolnego Śląska, która jest planowana w terminie 10 – 14 czerwca 2024 r. Nawiedzimy sanktuaria w Trzebnicy, Krzeszowie, Bardzie Śląskim i Wambierzycach. Będziemy mieli okazję zajrzeć do Wrocławia, Kłodzka, Świdnicy, Jeleniej Góry, Książa i Karpacza. Zwiedzimy piękne i ciekawe miejsca Dolnego Śląska. Koszt całkowity pielgrzymki wynosi 1680 zł. Cały program umieszczony jest na naszej stronie parafialnej. Zapraszamy do udziału. Mamy już zapisanych 21 osób. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.

10. W sobotę po Mszy świętej o g. 8.30 Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na wspólną modlitwę różańcową z racji 13 dnia miesiąca.

11. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o lekcjach religii w szkole, które są normą w wielu krajach Europy; o rzymskiej bazylice Santa Maria Maggiore – pierwszej europejskiej świątyni poświęconej Matce Bożej; a w dodatku diecezjalnym kalendarium najważniejszych wydarzeń minionego roku w diecezji elbląskiej. Zachęcamy do lektury!

«  kwietnia 2024  »