Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Zwykła
niedziela, 21 stycznia 2024 09:17

III Niedziela zwykła, Niedziela Słowa Bożego

21 stycznia 2024 r.

„Naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami”

(Refren Psalmu)

1. Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę Niedzielą Słowa Bożego. W odpowiedzi na tę inicjatywę: spróbujmy dziś w naszych domach i rodzinach przed obiadem przeczytać wybrany krótki fragment Ewangelii, a potem na znak szacunku i czci ucałować księgę Pisma Świętego.

2. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu w tym roku towarzyszą słowa: „Będziesz miłował Pana, swego Boga, … a swego bliźniego jak siebie samego” (Łk 10, 27). Zachęcamy do modlitwy o jedność chrześcijan. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej diecezji elbląskiej.

3. Dziękuję za wszystkie ofiary duchowe i materialne złożone na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję panom: Leszkowi Rutkowskiemu, Mirosławowi Gwizdale, Pawłowi Skrzypczakowi i Andrzejowi Pilipowiczowi za wywiezienie śmieci z cmentarza.

4. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na inwestycje w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. Serdecznie dziękuję za gościnę i życzliwość w ramach trwającej wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Program kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:
22.01.2024 r. (poniedziałek) od godz. 15.00 – ul. Sikorskiego od Państwa Stołkowskich
23.01.2024 r. (wtorek) od godz. 15.00 – ul. Dębowa od Państwa Podsiadło, Bukowa, Wojska Polskiego
24.01.2024 r. (środa) od godz. 15.00 – ul. Grunwaldzka od Państwa Bruzda do Państwa Bątruk, Północna, Wrzosowa, Nowa
25.01.2024 r. (czwartek) od 15.00 – ul. Grunwaldzka od Państwa Gębala
26.01.2024 r. (piątek) od 15.00 – ul. Bursztynowa, Zacisze i Jaśminowa
27.01.2024 r. (sobota) od 9.30 – Rybina od Państwa Załuga do Państwa Radziwiłł

6. W okresie kolędowym kancelaria będzie nieczynna. W sprawach kancelaryjnych proszę o kontakt telefoniczny dla umówienia wizyty w możliwym terminie. Msze święte w okresie kolędowym będą odprawiane w tygodniu o godz. 8.30. Na kolędę przygotowujemy na stole krzyż, świece, Pismo święte, kropidło i wodę święconą, którą można wziąć z kościoła do własnego naczynia z pojemnika wystawionego pod amboną. Proszę, aby mieszkańcy poszczególnych miejscowości i ulic zorganizowali dojazd księdza wraz z ministrantami na wizytę kolędową.

7. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się w sali parafialnej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

8. Osoby, które zapisały się na Bal, prosimy o wpłatę wpisowego dziś po Mszach świętych. Można się jeszcze zapisać na Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 10 lutego 2024 r. w Ośrodku Wczasowym Krakus w Stegnie. Celem jest wsparcie działań charytatywnych podejmowanych przez nasz PZC. W programie znajdą się różne atrakcje, wyśmienite menu, dobra zabawa taneczna i biesiadna oraz profesjonalny pokaz ognia. Koszt od osoby to jedynie 190 zł. Zapisy po Mszy św. w zakrystii lub pod numerami telefonów: 698 345 458 (Julia), 503 935 793 (Agnieszka). Ilość miejsc jest ograniczona!!!

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla osób zapisanych na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Proszę o wpłatę I raty w wysokości 1000 zł.

10. Zapraszam na wyjazd pielgrzymkowy do sanktuariów Dolnego Śląska, który jest planowany w terminie 10 – 14 czerwca 2024 r. Nawiedzimy sanktuaria w Trzebnicy, Krzeszowie, Bardzie Śląskim i Wambierzycach. Będziemy mieli okazję zajrzeć do Wrocławia, Kłodzka, Świdnicy, Jeleniej Góry, Książa i Karpacza. Zwiedzimy piękne i ciekawe miejsca Dolnego Śląska. Koszt całkowity pielgrzymki wynosi 1680 zł. Cały program umieszczony jest na naszej stronie parafialnej. Zapraszamy do udziału. Mamy już zapisanych 30 osób. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.

11. Dziś obchodzimy Dzień Babci a jutro Dzień Dziadka. Dlatego wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i pociechy z wnuków.

12. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów do udziału w rekolekcjach powołaniowych, które odbędą się w dniach 3 – 6 lutego 2024. Szczegóły na stronie internetowej seminarium: wsdelblag.pl

13. Już w lutym br. nawiedzą naszą diecezję peregrynujące po Polsce relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów. Przewidziane jest specjalne czuwanie dla młodzieży przy relikwiach nowych błogosławionych. Odbędzie się ono w niedzielę 11 lutego w parafii św. Wojciecha w Elblągu w godzinach 19.00 – 22.00. Zapraszamy młodzież do wyjazdu na to czuwanie i zgłaszanie się do ks. Proboszcza. Termin zgłoszeń do niedzieli 4 lutego.

14. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawe artykuły: m.in. o tym, że Jan Paweł II zaliczał ekumenizm do priorytetów swego pontyfikatu; o demokracji na wirażu, o wciąż żywym człowieku sowieckim, o tym jak zapewnić opiekę schorowanym seniorom; polecamy też wywiad przeprowadzony przez redakcję Gościa z naszym ks. bp. Jackiem Jezierskim, przewodniczącym Rady ds. Ekumenizmu KEP.  Zachęcamy do lektury!

Poprawiony: niedziela, 21 stycznia 2024 09:17

«  kwietnia 2024  »