Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Zwykła
Ogłoszenia IV Niedziela Zwykła PDF Drukuj
sobota, 27 stycznia 2024 21:24

IV Niedziela zwykła, 28 stycznia 2024 r.

„Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie”

(Refren Psalmu)

1. Dziękuję za wszystkie ofiary duchowe i materialne złożone na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję paniom Bernadecie Chojnie i Irenie Trybockiej oraz panom Andrzejowi Chojnie i Tomaszowi Rucińskiemu za wymianę mebli, oraz porządki w aneksie kuchennym domu parafialnego przy ul. Morskiej.

2. Taca inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 3 523,51 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Dobiega końca wizyta duszpasterska – kolęda. Serdecznie dziękuję za gościnę i życzliwość wszystkim, którzy przyjęli nas w ubiegłym tygodniu. Plan kolędy na najbliższy tydzień wygląda następująco:
29.01.2024 r. (poniedziałek) od godz. 15.00 – ul. Ogrodowa od Pani Obojskiej do nr 12C P. Staszczak,  Rycerska
30.01.2024 r. (wtorek) od godz. 15.00 – ul. Ogrodowa od Pani Gałka
31.01.2024 r. (środa) od godz. 15.00 – ul. Cicha, Kościuszki
01.02.2024 r. (czwartek) od 15.00 – ul. Heweliusza, Kopernika i Dmowskiego od Pani Janik
03.02.2024 r. (sobota) od 9.30 – ul. Jagiełły od Państwa Łach

4. W okresie kolędowym kancelaria nieczynna. W sprawach kancelaryjnych proszę o kontakt telefoniczny dla umówienia wizyty w możliwym terminie. Msze święte w okresie kolędowym są odprawiane w tygodniu o godz. 8.30. Bardzo dziękuję wszystkim parafianom, którzy zaprosili mnie do swoich domów. Dziękuję za wspólną modlitwę, rozmowy, materialne wsparcie i każdy gest życzliwości. Osoby, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kolędy, a chciałyby wspólnej modlitwy i błogosławieństwa ich domu proszę o kontakt telefoniczny ze mną (kom. 572-452-510) dla umówienia się na spotkanie.

5. Można się jeszcze zapisać na Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 10 lutego 2024 r. w Ośrodku Wczasowym Krakus w Stegnie. Celem jest wsparcie działań charytatywnych podejmowanych przez nasz PZC. W programie znajdą się różne atrakcje, wyśmienite menu, dobra zabawa taneczna i biesiadna oraz profesjonalny pokaz ognia. Koszt od osoby to jedynie 190 zł. Zapisy po Mszy św. w zakrystii lub pod numerami telefonów: 698 345 458 (Julia), 503 935 793 (Agnieszka). Ilość miejsc jest ograniczona!!!

6. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla osób zapisanych na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Proszę o wpłatę I raty w wysokości 1000 zł.

7. Zapraszam Panie z Róż Różańcowych ze Stegny na spotkanie w I niedzielę miesiąca lutego (4.02.) po Mszy św. o godz. 17.00 w domu parafialnym.
W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo w I czwartek po Mszy św. o godz. 8.30, natomiast w I piątek mamy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Do chorych udam się od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 17.30. Msza św. z błogosławieństwem świec (gromnic) o godz. 18.00. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na klasztory klauzurowe w naszej diecezji (siostry klaryski i karmelitanki). W ten dzień zapraszam na Mszę świętą i spotkanie dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii świętej wraz ze swymi rodzicami. W sobotę, ze względu na trwającą kolędę nie będzie nabożeństwa I sobót miesiąca. Zachęcam do indywidualnego odprawienia tego nabożeństwa.

8. Zapraszam na wyjazd pielgrzymkowy do sanktuariów Dolnego Śląska, który jest planowany w terminie 10 – 14 czerwca 2024 r. Nawiedzimy sanktuaria w Trzebnicy, Krzeszowie, Bardzie Śląskim i Wambierzycach. Będziemy mieli okazję zajrzeć do Wrocławia, Kłodzka, Świdnicy, Jeleniej Góry, Książa i Karpacza. Zwiedzimy piękne i ciekawe miejsca Dolnego Śląska. Koszt całkowity pielgrzymki wynosi 1680 zł. Cały program umieszczony jest na naszej stronie parafialnej. Zapraszamy do udziału. Mamy już zapisanych 30 osób. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.

9. Już w lutym br. nawiedzą naszą diecezję peregrynujące po Polsce relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów. Przewidziane jest specjalne czuwanie dla młodzieży przy relikwiach nowych błogosławionych. Odbędzie się ono w niedzielę 11 lutego w parafii św. Wojciecha w Elblągu w godzinach 19.00 – 22.00. Zapraszamy młodzież do wyjazdu na to czuwanie i zgłaszanie się do ks. Proboszcza. Termin zgłoszeń do niedzieli 4 lutego.

10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawe artykuły: m.in. o tym, czy ryzyko ataku Rosji na Polskę jest realne, o lekcji religii w szkole oczami katechetów świeckich, o tym, czy warto rezygnować z zadawania uczniom prac domowych oraz o prześladowaniach chrześcijan w 2023 roku. Mamy także nowy numer Małego Gościa niedzielnego, a w nim specjalny dodatek na ferie zimowe. Zachęcamy do lektury!

11. Komunikat Biskupa Elbląskiego – ks. prał. Janusz Urbańczyk – nuncjuszem apostolskim w Zimbabwe…

«  kwietnia 2024  »