Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia I Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia I Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
sobota, 17 lutego 2024 22:31

I Niedziela Wielkiego Postu, 18 lutego 2024 r.

„Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
(Mk 1, 15)

1. Składam serdeczne podziękowania dla panów Macieja Piecyka i Macieja Seremaka za usunięcie resztek starego ogrodzenia z cmentarza. Dziękuję także panom: Mirosławowi Gwizdale, Pawłowi Skrzypczakowi, Andrzejowi Pilipowiczowi i Mateuszowi Dziewirzowi za wywiezienie śmieci z cmentarza.

2. Dziś rozpoczynamy MISJE PARAFIALNE. Witamy w naszej parafii ks. Rafała Jarosiewicza wraz ze współpracownikami i życzymy mocy Ducha Świętego w prowadzeniu nas na drogach wiary i nawrócenia. Codzienne spotkania będą o godz. 9.00 i 19.00. Program misji jest umieszczony na stronie parafialnej; można go także wziąć przy wyjściu z kościoła. Bardzo proszę, aby zadbać o taką organizację czasu w tym tygodniu, by móc uczestniczyć w całości misji.

3. Pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu niech będą nabożeństwa tego okresu: Droga Krzyżowa będzie odprawiana w najbliższy piątek dla dzieci jak zwykle o godz. 16.30, natomiast dorosłych i młodzież zapraszamy na godz. 19.00 na spotkanie misyjne. Zapraszam szczególnie na to nabożeństwo dzieci i młodzież przygotowujące się sakramentów Eucharystii i Bierzmowania. Ofiary zebrane podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej przeznaczone są na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.

4. Gorzkie Żale będziemy odprawiać w tym roku bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.30. Niech rozważanie Męki Pana Jezusa, którą Chrystus poniósł za każdego człowieka na ziemi będzie dla nas okazją do wypraszania pokoju dla Ukrainy i Ziemi Świętej.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30.

6. Dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną. We Środę Popielcową zebraliśmy na pomoc Ukrainie 1516 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7. Za tydzień obchodzimy Niedzielę ad gentes – dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami, ale zbiórkę ofiar do puszek zrobimy za dwa tygodnie – w III Niedzielę Wielkiego Postu.

8. Zapraszam na wyjazd pielgrzymkowy do sanktuariów Dolnego Śląska, który jest planowany w terminie 10 – 14 czerwca 2024 r. Nawiedzimy sanktuaria w Trzebnicy, Krzeszowie, Bardzie Śląskim i Wambierzycach. Będziemy mieli okazję zajrzeć do Wrocławia, Kłodzka, Świdnicy, Jeleniej Góry, Książa i Karpacza. Zwiedzimy piękne i ciekawe miejsca Dolnego Śląska. Koszt całkowity pielgrzymki wynosi 1680 zł. Cały program umieszczony jest na naszej stronie parafialnej. Zapraszamy do udziału. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.

9. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym rozpoczynamy wielkopostną szkołę modlitwy, w której nauczycielem jest sam Jezus, a podstawą – przypowieści o modlitwie. Ponadto mamy jeszcze nowy numer Gościa niedzielnego Extra poświęcony w całości tematom związanym z Wielkim Postem (cena – 14 zł.) oraz nowy numer Małego Gościa niedzielnego. Zachęcamy do lektury!

«  kwietnia 2024  »