Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Wielkiego Postu
niedziela, 25 lutego 2024 09:08

II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2024 r.

„Tam się przemienił wobec nich”

(Mk 9, 3b)

1. Dziś kończymy MISJE PARAFIALNE. Dziękujemy Panu Bogu za ten piękny, wyjątkowy czas łaski, w którym mogliśmy uczestniczyć! Dziękujemy Księdzu Rafałowi Jarosiewiczowi i Misjonarzom ze Wspólnoty „Zanurzeni w Miłości”, którzy poprowadzili nas na naszą „Górę Tabor”, abyśmy mogli spotkać i wyznać Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana, i doświadczyć odnowienia w Duchu Świętym. Dziękuję za wszystkie dary przyniesione na stół rekolekcyjny. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Państwu Szczepkowskim, którzy ugościli w swoim Ośrodku naszych Misjonarzy; dziękuję całej obsłudze Krakusa za troskę o naszych Gości. Serdecznie dziękuję wszystkim Wam, którzy wzięliście udział w Misjach i skorzystaliście z tego szczególnego czasu łaski. I mam dla Was dwie dobre wiadomości – pierwsza jest taka, że ta przygoda się nie kończy! Wszystkich, którzy chcą kontynuować to doświadczenie i wzrastać w Bogu zapraszam na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpoczniemy już w najbliższą środę o godz. 19.00 w kościele. SOW to cykl 11 spotkań, które stanowią kontynuację i pogłębienie naszych misji. Owocem pierwszego SOW, które było organizowane 2 lata temu jest wspólnota Domowników NSPJ, która istnieje w naszej parafii. Osoby, które chcą uczestniczyć w Seminarium proszę o zapisanie się przy wyjściu z kościoła (jest potrzeba zorientowania się co do ilości osób ze względu na zamówienie podręczników). Jeśli masz wątpliwości, czy dasz radę, to pytaj Ducha Świętego, co zrobić. Druga dobra wiadomość jest taka, że umówiłem się z naszymi Misjonarzami na renowację misji parafialnych na rok 2026! Jeszcze raz wielkie dzięki Misjonarzom i wszystkim Wam, ale przede wszystkim Panu Bogu za ten czas łaski!

2. Pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu niech będą nabożeństwa tego okresu: Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątek dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o 17.30. Zapraszam szczególnie na to nabożeństwo dzieci i młodzież przygotowujące się sakramentów Eucharystii i Bierzmowania. Ofiary zebrane podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej przeznaczone są na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.

3. Gorzkie Żale będziemy odprawiać w tym roku bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.30. Niech rozważanie Męki Pana Jezusa, którą Chrystus poniósł za każdego człowieka na ziemi, będzie dla nas okazją do wypraszania pokoju dla Ukrainy i Ziemi Świętej.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

5. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na inwestycje w naszej parafii 4255 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. Dziś obchodzimy Niedzielę ad gentes – dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami, ale zbiórkę ofiar do puszek zrobimy za tydzień – w III Niedzielę Wielkiego Postu.

7. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i sobotę miesiąca ze swymi nabożeństwami. W I piątek udam się do chorych z Komunią św. od godziny 9.00. Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 16.30. W I sobotę miesiąca zapraszam nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o g. 17.30.

8. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Rady Parafialnej ds. Ekonomicznych zapraszam na spotkanie w poniedziałek 4 marca na godz. 19.00 na plebanii.

9. Zapraszam Panie z Róż Różańcowych ze Stegny na spotkanie w I niedzielę miesiąca marca (3.03.) po Mszy św. o godz. 17.00 w domu parafialnym.

10. W niedzielę 10 marca po Mszy wieczornej zapraszam na spotkanie osoby, które zapisały się na wyjazd pielgrzymkowy do sanktuariów Dolnego Śląska. Proszę o wpłatę 700 zł. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Można się zapisać w zakrystii.

11. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, po co Panu Bogu nasza wytrwałość w modlitwie oraz o roli braci zakonnych we wspólnocie Kościoła. A w przyszłą niedzielę będziemy mogli nabyć drugi numer bogato ilustrowanego magazynu „Historia Kościoła” (cena – 12 zł). Najbliższy numer podejmuje temat celibatu w Kościele. Będziemy mogli przeczytać kolejny odcinek rozmowy o inkwizycji oraz o średniowiecznej debacie dotyczącej sakramentu pokuty i pojednania. Zachęcamy do lektury!

12. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. + Jacek Winiarski, zamieszkały w ostatnich latach w Stegnie. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona jutro o godz. 10.00. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Poprawiony: poniedziałek, 26 lutego 2024 15:52

«  kwietnia 2024  »