Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia III Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
niedziela, 03 marca 2024 09:16

III Niedziela Wielkiego Postu, 3 marca 2024 r.

„Kiedy zaś [Jezus] przebywał w Jerozolimie w czasie Paschy, w dniu świątecznym, wielu uwierzyło w Jego imię, widząc znaki, które czynił”

(J 2, 23)

1. Misje parafialne zakończyły się tydzień temu, ale owoce tego czasu dopiero zaczynamy widzieć. Osoby, które doświadczyły szczególnej łaski w postaci uzdrowienia, uwolnienia, przemiany serca, uzdrowienia relacji czy innych, proszę, aby napisały o tym i złożyły w kopercie w następną niedzielę na tacę. Będę wdzięczny za podzielenie się świadectwem działania Pana Boga.

2. Wszystkich, którzy chcą kontynuować doświadczenie MISJI PARAFIALNYCH i wzrastać w Bogu zapraszam na Seminarium Odnowy Wiary. Można jeszcze dołączyć. Spotykamy się we środę o godz. 19.00 w kościele. SOW to cykl 11 spotkań, które stanowią kontynuację i pogłębienie naszych misji. Osoby, które chcą uczestniczyć w Seminarium, proszę o zapisanie się zakrystii po Mszy świętej lub po prostu przyjście we środę na spotkanie. Jeśli masz wątpliwości, czy dasz radę, to pytaj Ducha Świętego, co zrobić.

3. Serdecznie dziękuję panom: Wiesławowi Misiaszkowi, Leszkowi Rutkowskiemu, Mirosławowi Gwizdale, Pawłowi Skrzypczakowi i Mateuszowi Dziewirzowi za troskę o porządek na cmentarzu.

4. Pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu niech będą nabożeństwa tego okresu: Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątek dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o 17.30. Zapraszam szczególnie na to nabożeństwo dzieci i młodzież przygotowujące się sakramentów Eucharystii i Bierzmowania. Ofiary zebrane podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej przeznaczone są na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.

5. Gorzkie Żale będziemy odprawiać w tym roku bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.30. Niech rozważanie Męki Pana Jezusa, którą Chrystus poniósł za każdego człowieka na ziemi, będzie dla nas okazją do wypraszania pokoju dla Ukrainy i Ziemi Świętej.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się zarówno dziś jak i w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

7. Ministrantem miesiąca lutego został Tomasz Borzych. Gratulujemy i zapraszamy chętnych chłopców do służenia przy ołtarzu. W najbliższą sobotę nie będzie zbiórki ministranckiej. Następne spotkanie dla kandydatów i ministrantów w sobotę 16 marca o godz.10.00.

8. Tydzień temu obchodziliśmy Niedzielę ad gentes – dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami, a dziś - zgodnie z zapowiedzią – zbieramy ofiary do puszek po Mszy świętej na pomoc misjonarzom.

9. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek. Msza święta z nabożeństwem eucharystycznym w intencji powołań o godz. 18.00.

10. Zapraszam Panie z Róż Różańcowych ze Stegny na spotkanie dziś  po Mszy św. o godz. 17.00 w domu parafialnym.

11. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Rady Parafialnej ds. Ekonomicznych zapraszam na spotkanie jutro na godz. 19.00 na plebanii.

12. Od następnej niedzieli 10 marca rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Będziemy ją odmawiać po Mszy św. (w niedzielę po Mszy św. o 17.00)

13. W niedzielę 10 marca po Mszy wieczornej zapraszam na spotkanie osoby, które zapisały się na wyjazd pielgrzymkowy do sanktuariów Dolnego Śląska. Proszę o wpłatę 700 zł. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Można się zapisać w zakrystii.

14. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym przeczytamy o dobrej spowiedzi i o lekturach do skreślenia w ramach nowej reformy w polskiej edukacji. A w dodatku elbląsko – warmińskim wywiad z moim ciężko chorym przyjacielem – ks. Andrzejem Preussem, którego możemy wesprzeć poprzez przekazanie 1,5% na Caritas Warmińską. Od dzisiaj będziemy mogli nabyć drugi numer bogato ilustrowanego magazynu „Historia Kościoła” (cena – 12 zł). Obecny numer podejmuje temat celibatu w Kościele. Będziemy mogli przeczytać kolejny odcinek rozmowy o inkwizycji oraz o średniowiecznej debacie dotyczącej sakramentu pokuty i pojednania. Zachęcamy do lektury!

15. W najbliższy piątek przypada Dzień Kobiet. Piękniejszej części naszej parafii dziękujemy za dar kobiecości, za tworzenie klimatu bliskości, serdeczności i przyjaźni, i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi, najpiękniejszej z kobiet na Ziemi.

«  kwietnia 2024  »