Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
niedziela, 10 marca 2024 09:08

IV Niedziela Wielkiego Postu, „LAETARE”

10 marca 2024 r.

„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”.

(J 3, 16)

1. Misje parafialne zakończyły się 2 tygodnie temu, ale owoce tego czasu dopiero zaczynamy widzieć. Osoby, które doświadczyły szczególnej łaski w postaci uzdrowienia, uwolnienia, przemiany serca, uzdrowienia relacji czy innych, proszę, aby napisały o tym i złożyły w kopercie w następną niedzielę na tacę. Będę wdzięczny za podzielenie się świadectwem działania Pana Boga.

2. Wszystkich, którzy chcą kontynuować doświadczenie MISJI PARAFIALNYCH i wzrastać w Bogu zapraszam na Seminarium Odnowy Wiary. To ostatni moment, aby jeszcze dołączyć. Spotykamy się we środę o godz. 19.00 w kościele. SOW to cykl 11 spotkań, które stanowią kontynuację i pogłębienie naszych misji. Osoby, które chcą uczestniczyć w Seminarium, proszę o zapisanie się zakrystii po Mszy świętej lub po prostu przyjście we środę na spotkanie. Jeśli masz wątpliwości, czy dasz radę, to pytaj Ducha Świętego, co zrobić.

3. Serdecznie dziękuję panom: Leszkowi Rutkowskiemu, Mirosławowi Gwizdale, Janowi Wróblowi i Henrykowi Sznajderowi za prace wykonane na cmentarzu i przy plebanii.

4. Dziś rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Będziemy ją odmawiać po Mszy św. (w niedzielę po Mszy św. o 17.00).

5. Dziś po Mszy wieczornej zapraszam na spotkanie osoby, które zapisały się na wyjazd pielgrzymkowy do sanktuariów Dolnego Śląska. Proszę o wpłatę 700 zł. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce.

6. We środę przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Posługę Ojca Świętego powierzajmy opiece Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa.

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja  zaprasza na modlitwę różańcową wyjątkowo po Mszy świętej we wtorek 12 marca br. (w przededniu 13 marca ze względu na Seminarium).

8. Gorzkie Żale odprawiamy w tym roku bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.30.

9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się zarówno dziś jak i w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

10. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na pomoc misjonarzom kwotę 977 zł. Bóg zapłać! Taca w przyszłą niedzielę jest tacą inwestycyjną. Przeznaczymy ją na prace na cmentarzu (wykonanie ogrodzenia oraz doprowadzenie wody bieżącej do wejścia od strony Urzędu Gminy, wytyczenie drogi i posadzenie drzew wzdłuż nowej drogi i inne).

11. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 18 marca o godzinie 19.00 w sali domu parafialnego.

12. W najbliższy piątek – 15 marca – odbędzie się Droga krzyżowa ulicami Stegny. Rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Proszę o zabranie ze sobą zniczy oraz pomoc w niesieniu krzyża. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Drodze krzyżowej. W związku z tym nie będzie nabożeństwa o godz. 16.30 i 17.30.

13. Szkolne Koło Caritas zaprasza do włączenia się w zbiórkę żywności na paczki wielkanocne dla potrzebujących rodzin oraz osób starszych i samotnych.  Żywność będzie zbierana w sklepach „Lewiatan” i „Czwórka” w Stegnie w najbliższą sobotę w godzinach od 8.00 do 12.00, a także w przyszłą niedzielę przed każdą Mszą Świętą w bocznym wejściu do kościoła.  Wszystkim ofiarodawcom składamy już teraz serdeczne „Bóg zapłać ”.

14. Już niedługo Niedziela Palmowa, a wraz z nią KONKURS na największą i najpiękniejszą palmę. Zapraszam dzieci i młodzież wraz z rodzinami do udziału w konkursie, którego rozstrzygnięcie nastąpi w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 10.30. Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w ufundowaniu nagród.

15. W związku z potrzebą wykonania wiosennych porządków zapraszam wszystkich chętnych do grabienia i porządkowania terenu przy kościele i na cmentarzu w najbliższy czwartek na godz. 9.00 i w sobotę na godz. 12.00 (tu zapraszam kandydatów do bierzmowania).

16. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym przeczytamy o kobietach w Kościele oraz o wyborach w Konferencji Episkopatu Polski, a także o rozproszeniach na modlitwie i o tym, co z nimi robić. Jest także drugi numer bogato ilustrowanego magazynu „Historia Kościoła” (cena – 12 zł). Obecny numer podejmuje temat celibatu w Kościele. Możemy przeczytać kolejny odcinek rozmowy o inkwizycji oraz o średniowiecznej debacie dotyczącej sakramentu pokuty i pojednania. Zachęcamy do lektury!

«  kwietnia 2024  »