Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 17 marca 2024 09:05

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2024 r.

„Nadeszła godzina, aby został otoczony chwałą Syn Człowieczy”.
(J 12, 23)1. Dziękuję Panom: Janowi Wróblowi, Grzegorzowi Rucińskiemu i Mateuszowi Dziewirzowi za ułożenie betonowej podstawy pod śmietniki na cmentarzu od stronu Urzędu Gminy. Dziękuję wszystkim uczestnikom piątkowej Drogi krzyżowej ulicami naszej parafii. Dziękuję Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stegny za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem podczas procesji. Dziękuję Panu Organiście oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza za posługę w czasie Drogi Krzyżowej. Dziękuję Pani Oldze Duszyńskiej za udekorowanie figury św. Józefa.

2. Dziękuję wszystkim osobom, które przyszły w ubiegły czwartek i sobotę do porządkowania terenu wokół kościoła. Nie było nas wiele. Potrzeba więc kontynuowania prac porządkowych, głównie na cmentarzu oraz przy domu parafialnym na ul. Morskiej. W związku z tym zapraszam wszystkich chętnych do grabienia i porządkowania terenu parafialnego w najbliższy czwartek na godz. 9.00.

3. Dziś V. Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby uroczyście odsłonić je i ukazać w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.

4. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Solenizantom, a zwłaszcza ks. bp. Józefowi Wysockiemu, składamy serdeczne życzenia, dołączając też naszą modlitwę. Trwamy na Nowennie przed uroczystością św. Józefa; odmawiamy ją po Mszy św. (w niedzielę po Mszy św. o 17.00).

5. Mamy do nabycia Pismo Święte w dwóch formatach: klasyczna Biblia Tysiąclecia (cena 100 zł) i Biblia Jerozolimska (160 zł). Zapraszam do zakrystii.

6. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd pielgrzymkowy do sanktuariów Dolnego Śląska. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce.

7. Gorzkie Żale odprawiamy w tym roku bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.30, natomiast w piątek nabożeństwo Drogi krzyżowej będzie tylko o godz. 16.30.

8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 10.30.

9. Dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną. Przeznaczymy ją na prace na cmentarzu (wykonanie ogrodzenia, wytyczenie drogi i posadzenie drzew wzdłuż nowej drogi i inne).

10. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w jutro (pon. 18.03.) o godzinie 19.00 w sali domu parafialnego.

11. Za tydzień - Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami wyruszy do kościoła o godz. 10.30 spod Urzędu Gminy.

12. Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół w Stegnie prowadzi zbiórkę żywności na wielkanocne paczki świąteczne. Dziękuję właścicielom i zarządcom sklepów: „Czwórka” i „Lewiatan” za możliwość przeprowadzenia zbiórki żywności w dniu wczorajszym. Podobnie dziś przed każdą Mszą Świętą w bocznym wejściu do kościoła można złożyć artykuły żywnościowe o przedłużonym terminie ważności. Jednocześnie prosimy mieszkańców naszej parafii o informację o rodzinach i osobach samotnych, które potrzebują pomocy. Informacje można zgłaszać do Pani Marzeny Zaremby, opiekuna Szkolnego Koła Caritas. Dziękujemy młodzieży z SKC oraz Pani Marzenie Zarembie za zaangażowanie dla dobra potrzebujących.

Parafialny Zespół Caritas zaprasza na Charytatywny Kiermasz Wielkanocny. W przyszłą niedzielę tj. 24 marca będzie można nabyć w kruchcie bocznej kościoła ozdoby wielkanocne, palmy wielkanocne (dla zapominalskichJ) oraz świąteczne smakołyki. Zebrane środki Parafialny Zespół Caritas będą przeznaczone na organizację Dnia Dziecka. Serdecznie zapraszamy.

13. Już za tydzień rozstrzygnięcie KONKURSU na największą i najpiękniejszą palmę. Zapraszam dzieci i młodzież wraz z rodzinami do udziału w konkursie, którego rozstrzygnięcie nastąpi w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 10.30. Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w ufundowaniu nagród. Regulamin Konkursu zostanie umieszczony na parafialnej stronie internetowej.

14. W najbliższy piątek, po raz pierwszy w naszej parafii, zostanie poprowadzone nabożeństwo pn.: 24 Godziny Męki Jezusa Chrystusa. Jest to medytacja Męki Pańskiej według zapisków duchowych włoskiej mistyczki Luizy Piccarrety. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 17.00 w piątek i zakończy o godz. 17.00 w sobotę. Osoby prowadzące będą odczytywały na początku każdej godziny teksty do medytacji na daną godzinę, abyśmy mogli trwać przy Panu Jezusie, który udaje się na Mękę dla naszego zbawienia. W związku z tym został przygotowany grafik ulic, żeby nie było takiego momentu, w którym Pan Jezus pozostałby sam. Przy okazji tego nabożeństwa będzie także dyżur w konfesjonale: w piątek od godz. 18.00 do 20.00 i w sobotę od godz. 10.00 do 12.00.  Tej nocy odbywać się będzie także Ekstremalna Droga Krzyżowa z Tczewa do Stegny. Można się w nią włączyć przez udział w EDK, można pomóc przyjąć pielgrzymów w domu parafialnym i przygotować im poczęstunek, można też duchowo towarzyszyć im na adoracji podczas nocnej wędrówki.

15. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

16. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym przeczytamy handlu relikwiami, o zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu i o tym, jak zbudować większość. Jest także drugi numer bogato ilustrowanego magazynu „Historia Kościoła” (cena – 12 zł). Obecny numer podejmuje temat celibatu w Kościele. Możemy przeczytać kolejny odcinek rozmowy o inkwizycji oraz o średniowiecznej debacie dotyczącej sakramentu pokuty i pojednania. Zachęcamy do lektury!

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2024

«  lipca 2024  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031