Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Palmowa
Ogłoszenia Niedziela Palmowa PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 24 marca 2024 09:03

Ogłoszenia parafialne
Niedziela Palmowa,

24 marca 2024 r.


„Hosanna! Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie!”

(Mk 11, 9b)

1. Dziękuję Panu Bogu za różne osoby, który w ostatnim czasie angażowały się dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Składam serdeczne podziękowania: 1) wszystkim uczestnikom i prowadzącym medytacje podczas 24-godzinnego nabożeństwa, w którym rozważaliśmy Mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa; 2) osobom, które pomogły w porządkowaniu cmentarza w poniedziałek i w czwartek; 3) osobom, które upiekły ciasta lub wsparły finansowo przygotowanie śniadania dla uczestników EDK z Tczewa; 4) Parafialnemu Zespołowi Caritas za organizację dzisiejszego Kiermaszu Świątecznego; 5) Gminie Stegna za pomoc w naprawie drugiej części naszego parkingu; 5) szczególnie dziękuję paniom Bernadecie Chojnie i Sylwii Wyrzykowskiej za ogarnięcie wielu zadań, począwszy od porządków na cmentarzu i sadzenia bratków, przez organizację adoracji, po przyjęcie pielgrzymów EDK i podjęcie obiadem księży spowiedników.


2. Dziś Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami wyruszy do kościoła o godz. 10.30 spod Urzędu Gminy. Dziękuję Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej w Stegnie za zabezpieczenie trasy przejścia naszej dzisiejszej procesji.

3. Po Mszy św. o godz. 10.30 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na największą i najpiękniejszą palmę. Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować za ufundowanie nagród w XI Parafialnym Konkursie Palm: Pani Wójt Gminy Stegna Ewie Dąbskiej, Państwu Grażynie i Andrzejowi Szczepkowskim - właścicielom Ośrodka Wczasowego „Krakus”, Bankowi Spółdzielczemu w Stegnie, Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Stegnie, Caritas Diecezji Elbląskiej oraz wszystkim ofiarodawcom indywidualnym. Dziękuję Pani Magdalenie Stupkiewicz za przygotowanie pamiątkowych dyplomów. Dziękuję jurorkom Konkursu: paniom Anicecie Dauter, Oldze Duszyńskiej i Mai Purzyckiej – Rausch.

4. Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym osobom zaangażowanym w pomoc i organizację Charytatywnego Kiermaszu Wielkanocnego. Szczególne podziękowania dla Pani Anicety Dauter i Ireny Borzych za zaangażowanie, fantazję i kreatywność, za trud, otwarte serce i bezinteresowną chęć do czynienia dobra. Środki zebrane podczas Kiermaszu zostaną przeznaczone na organizację Dnia Dziecka.

5. W dniu wczorajszym nasz lektor Jakub Król, po odpowiednim przygotowaniu został ustanowiony przez ks. biskupa Wojciecha Skibickiego ceremoniarzem parafialnym. Gratulujemy Jakubowi i cieszymy się, że nasza parafia ma nowego ceremoniarza.

6. Zapraszam mężczyzn do pomocy w budowie dekoracji Grobu Pańskiego oraz wywiezieniu śmieci z cmentarza – we środę o godz. 8.00 rano.

7. Tradycyjnie w Wielki Czwartek zamierzam wybrać się z lektorami i ministrantami do elbląskiej katedry na Mszę Krzyżma (godz. 10.00). Wyjazd spod kościoła o godz. 8.45. Zabieramy ze sobą stroje liturgiczne.

8. Chętnych do nabycia Pisma Świętego zapraszam do zakrystii. Ponadto przy wyjściu bocznym z kościoła można wziąć książeczkę pt.: Rachunek zdumienia, pomocną w dobrym przygotowaniu do spowiedzi i nie tylko.

9. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd pielgrzymkowy do sanktuariów Dolnego Śląska. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce.

10. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na inwestycje w naszej parafii kwotę 4241 zł. Przeznaczymy ją na prace na cmentarzu (wykonanie ogrodzenia, wytyczenie drogi i posadzenie drzew wzdłuż nowej drogi i inne).

11. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

12. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o Triduum Paschalnym czyli jak głęboko i duchowo przeżyć zbliżające się dni; o palmach, a zwłaszcza o tym jak weszły do tradycji chrześcijańskiej; a także wywiad z abp. Tadeuszem Wojdą – nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim wiele ciekawych spraw, dotyczących wiary, nauki, sportu i życia. Zachęcamy do lektury!

13. Przed nami najważniejsze dni w Roku Liturgicznym: Wielki Tydzień i Triduum Paschalne. Zachęcam wszystkich do przeżycia tego świętego czasu w skupieniu i na modlitwie. Zapraszam z całego serca do udziału w liturgii Triduum Paschalnego, tj. od Mszy Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania, ponieważ stanowią one jedną całość. Program Wielkiego Tygodnia umieszczony jest w gablotach przy kościele oraz na stronach internetowych parafii. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę mamy tradycyjnie adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Ciemnicy i Grobie Pańskim. Zapraszam, aby każdy poświęcił trochę czasu na to, aby przyjść w ciągu dnia na adorację do kościoła. Potrzeba też około 40 osób, które zapisałyby się na godzinną adorację w ciągu dnia tak, aby Pan Jezus nie był sam. Bardzo proszę o taką ofiarę ze swego czasu. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.

Program Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego
Niedziela Palmowa – Msze święte o 8.30, 10.30 i 17.00. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami do kościoła o godz. 10.30 spod Urzędu Gminy. Spowiedź na każdej Mszy św.
Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa - spowiedź przed Mszą świętą od godz. 17.30

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja indywidualna do godz. 22.00. Bezpośrednio po Mszy św. - I część Gorzkich Żali.
Wielki Piątek – indywidualna adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00 do 17.30. O godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 17.30 – Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii II i III część Gorzkich Żali. Okazja do spowiedzi po liturgii. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych oraz jemy raz do syta i dwa razy lekko. Post ścisły obowiązuje osoby pełnoletnie od 18 do 60 roku życia.

Wielka Sobota – indywidualna adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 19.30.
Poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 14.00; w Rybinie o godz. 12.30, w Popowie o godz. 12.45 i w Stegience o godz. 13.00.
Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi od 15.15 do 16.30.

Obchód zmartwychwstania rozpoczyna się w sobotę wieczorem o godz. 20.00 Liturgią Wigilii Paschalnej. Przynieśmy ze sobą świece, aby odnowić przyrzeczenia Chrztu świętego. Po liturgii nie ma już czuwania przy Grobie Pańskim.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła.
Następne Msze święte o godz. 10.30 i 12.00. Uwaga!!! Nie będzie Mszy św. o g. 17.00!
Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o g. 8.30, 10.30 i o 17.00.

Poprawiony: niedziela, 24 marca 2024 09:05
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2024

«  lipca 2024  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031