Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego PDF Drukuj
poniedziałek, 01 kwietnia 2024 08:19

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 31 marca 2024 r.

„Tak i wy rozumiejcie, że umarliście dla grzechu,
żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie”

(Rz 6, 11)

1. Dziękuję Panu Bogu za różne osoby, który w ostatnim czasie angażowały się dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Składam serdeczne podziękowania: 1) Barbarze i Henrykowi Sznajderom za ofiarowanie paschału i kadzidła, 2) Oldze Duszyńskiej i Karolinie Fidut – Schull za projekt i wykonanie dekoracji Grobu Pańskiego, 3) Katarzynie i Michałowi Ligockim za dekoracje kwiatowe przy ołtarzu i figurach, 4) Łukaszowi Chojnie za projekt Ciemnicy i wykonanie dekoracji, 5) Pawłowi Królowi, Jakubowi Królowi, Janowi Wróblowi, Tomaszowi Rucińskiemu, Grzegorzowi Rucińskiemu, Jarosławowi Osowskiemu za przygotowanie konstrukcji Grobu i Ciemnicy, 5) Leszkowi Rutkowskiemu, Mirosławowi Gwizdale, Pawłowi Skrzypczakowi i Mateuszowi Dziewirzowi za wywiezienie śmieci z cmentarza; 6) dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Organiście oraz wszystkim osobom wykonującym posługę liturgiczną za zaangażowanie w liturgię Triduum Paschalnego, 7) dziękuję ceremoniarzom Łukaszowi Chojnie, Jakubowi Królowi i Karolowi Radziwiłłowi za godziny spędzone w kościele na przygotowaniu liturgii, 8) dziękuję naszym Strażakom z OSP Stegna za pomoc w liturgii Wigilii Paschalnej i procesji rezurekcyjnej, 9) dziękuję wszystkim, którzy podjęli moje zaproszenie do adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i Grobie Pańskim, 10) dziękuję za wszystkiego ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz ofiary złożone w Wielką Sobotę podczas poświęcenia pokarmów.

2. Dzisiaj Msze św. odprawiane jeszcze będą o godz. 10.30 i 12.00. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Jutro Msze św. jak w każdą niedzielę - o godz. 8.30, 10.30 i 17.00. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W Poniedziałek Wielkanocny taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

4. Za tydzień — druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Zapraszam do modlitwy o godz. 15.00, aby wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego i odprawić Godzinę Miłosierdzia. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej. Przez najbliższy tydzień po Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia z racji nowenny.

5. Przyszła niedziela to także dzień wyborów samorządowych. Zachęcam do mądrego, przemyślanego i przemodlonego głosowania w trosce o naszą Gminę i Powiat oraz naszą reprezentację w Sejmiku Województwa Pomorskiego.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca ze swymi nabożeństwami. Do chorych udam się w piątek od godz. 9.00. Spowiedź w piątek od godz. 17.30. Nabożeństwo w I sobotę miesiąca o godz. 17.30.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Młodzież przynosi karty dotyczące wyboru świętego patrona; będzie to także czas na poprawki.

8. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach Drogi krzyżowej przynoszą w przyszłą niedzielę podpisane modlitewniki.

9. Chętnych do nabycia Pisma Świętego zapraszam do zakrystii.

10. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd pielgrzymkowy do sanktuariów Dolnego Śląska. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce.

11. W tym roku uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, przypada wyjątkowo 8 kwietnia. W tę uroczystość chciałbym ponownie zaproponować Wam podjęcie modlitewnego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jeśli ktoś potrzebuje dowiedzieć się więcej na temat Duchowej Adopcji, to foldery informacyjne są u ministrantów rozprowadzających gazety. Jeśli ktoś jest już zdecydowany i chciałby podjąć się tego dzieła, to w przyszłą niedzielę będzie można wziąć deklaracje Duchowej Adopcji. Trzeba je wypełnić i przynieść w dniu 8 kwietnia na Mszę św., podczas której odbędzie się obrzęd złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji.

12. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym (numer poszerzony) ciekawe artykuły: o tym, jak wyglądał poranek zmartwychwstania, o tym, co dalej z klauzulą sumienia oraz o zmarłym niedawno cenionym poecie i artyście Leszku Długoszu. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim wiele ciekawych spraw, dotyczących wiary, nauki, sportu i życia. Zachęcamy do lektury!

13. Zapowiedzi: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Mariusz Marciniak, kawaler, zamieszkały w Rybinie, parafia tutejsza i Klaudia Weronika Kozak, panna, zamieszkała w Gdańsku – Świbnie, parafia św. Wojciecha. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

Poprawiony: poniedziałek, 01 kwietnia 2024 08:28

«  kwietnia 2024  »