Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Miłosierdzia Bożego
Ogłoszenia Niedziela Miłosierdzia Bożego PDF Drukuj
niedziela, 07 kwietnia 2024 10:01

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 7 kwietnia 2024 r.

Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam!”.

(J 20, 26b)

1. Serdecznie dziękuję ze wszelkie ofiary duchowe i materialne złożone na rzecz naszej parafii. Dziękuję panom: Leszkowi Rutkowskiemu, Mirosławowi Gwizdale i Pawłowi Skrzypczakowi za troskę o porządek na cmentarzu.

2. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Zapraszam do modlitwy o godz. 15.00, aby wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego i odprawić Godzinę Miłosierdzia. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej.

3. Dzisiejsza niedziela to także dzień wyborów samorządowych. Zachęcam do mądrego, przemyślanego i przemodlonego głosowania w trosce o naszą Gminę i Powiat oraz naszą reprezentację w Sejmiku Województwa Pomorskiego.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Młodzież przynosi karty dotyczące wyboru świętego patrona; będzie to także czas na poprawki.

5. Ministrantem miesiąca marca został Bohdan Holdych. Gratulujemy zwycięzcy i zapraszamy chętnych chłopców do służenia przy ołtarzu. Najbliższe spotkanie dla kandydatów i ministrantów w sobotę 16 marca o godz.10.00 w sali parafialnej.

6. W tym roku uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, przypada wyjątkowo 8 kwietnia. W tę uroczystość chciałbym ponownie zaproponować Wam podjęcie modlitewnego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jeśli ktoś potrzebuje dowiedzieć się więcej na temat Duchowej Adopcji, to foldery informacyjne leżą na stoliku w kruchcie bocz. Jeśli ktoś jest już zdecydowany i chciałby podjąć się tego dzieła, to niech weźmie od ministrantów deklaracje Duchowej Adopcji. Trzeba je wypełnić i przynieść jutro na Mszę św., podczas której odbędzie się obrzęd złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji.

7. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach Drogi krzyżowej przynoszą do zakrystii podpisane modlitewniki.

Poprawiony: niedziela, 14 kwietnia 2024 19:03

«  kwietnia 2024  »