Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Wielkanocy
Ogłoszenia III Niedziela Wielkanocy PDF Drukuj
niedziela, 14 kwietnia 2024 18:54

III Niedziela Wielkanocy, 14 kwietnia 2024 r.

„Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma, niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz”

(Aklamacja)

1. Obchodzimy dziś Święto Chrztu Polski, który został przyjęty przez księcia Mieszka I i jego dwór 14 kwietnia 966 roku.

2. Dziś także przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który rozpoczyna w Polsce Tydzień Biblijny. Od tego dnia chciałbym Was zaprosić do codziennej lektury Pisma Świętego. Niektórzy podjęli już taką formę modlitwy lub po prostu czytanie Biblii zaraz po misjach parafialnych. To bardzo dobrze. Niektórzy może czekają na impuls, aby to zrobić. Przy Grobie Pańskim będzie na koniec Mszy św. wyłożona na stoliku Pamiątkowa Księga wspólnego czytania Pisma Świętego w naszej parafii, do której mogą wpisać się wszyscy, którzy już praktykują codzienną lekturę Biblii i ci, którzy dopiero od dnia dzisiejszego rozpoczną takie czytanie. Będziemy czytali codziennie jeden rozdział, zaczynając od Ewangelii według św. Marka (i dodatkowo jeden Psalm). Na naszym profilu na Facebooku będzie pojawiała się informacja o tym, które rozdziały czytamy. Pismo Święte ma 1189 rozdziałów, to znaczy, że przeczytanie całego Starego i Nowego Testamentu zajmie nam około 3 lat, ale codziennie nie zajmie nam to więcej niż kilka minut. Jeśli ktoś potrzebuje nabyć egzemplarz Pisma Świętego, to zapraszam do zakrystii.

3. Serdecznie dziękuję ze wszelkie ofiary duchowe i materialne oraz prace wykonane na rzecz naszej parafii.

4. Zapraszam Panie z Róż Różańcowych ze Stegny na spotkanie dziś  po Mszy św. o godz. 17.00 w domu parafialnym.

5. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Rady Parafialnej ds. Ekonomicznych zapraszam na spotkanie w poniedziałek 22 kwietnia na godz. 19.00 na plebanii.

6. We czwartek 18 kwietnia, na Mszy świętej o godz. 18.00 ks. biskup dr Wojciech Skibicki udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Zapraszam do wspólnej modlitwy o dary Ducha Świętego.

7. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach Drogi krzyżowej i przyniosły do zakrystii podpisane modlitewniki otrzymają w przyszłą niedzielę specjalne upominki.

8. Taca w przyszłą niedzielę jest tacą inwestycyjną, którą przeznaczymy na prace na cmentarzu.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam na spotkanie pielgrzymów wyruszających do Fatimy. Proszę też o wpłatę II raty w wysokości 1300 zł.

10. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd pielgrzymkowy do sanktuariów Dolnego Śląska w terminie 10-14.06.2024.  Zapraszamy do udziału w pielgrzymce.

11. Przypominamy, że diecezjalne uroczystości ku czci św. Wojciecha – biskupa, męczennika i naszego patrona, odbędą się w Świętym Gaju w sobotę 27 kwietnia. Msza św. polowa o godz. 14.00. Już dziś zachęcamy do pielgrzymowania.

12. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy pomocny artykuł o tym, jak czytać Pismo Święte. Przeczytamy ponadto o tym, jak mógł wyglądać chrzest księcia Mieszka, gdzie się odbył i jak przyjęli go poddani. Zachęcamy do lektury!

13. Zapowiedzi: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: 1) Mariusz Marciniak, kawaler, zamieszkały w Rybinie, parafia tutejsza i Klaudia Weronika Kozak, panna, zamieszkała w Gdańsku – Świbnie, parafia św. Wojciecha. 2) Paweł Pietraniuk, kawaler, zamieszkały w Stegnie i Justyna Katarzyna Kryszczuk, panna, zamieszkała w Łomiankach, par. pw. Św. Małgorzaty, Dziewicy i Męczennicy. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

Poprawiony: niedziela, 14 kwietnia 2024 19:01

«  kwietnia 2024  »