Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Wielkanocy
Ogłoszenia IV Niedziela Wielkanocy PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 21 kwietnia 2024 08:01

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkanocy

21 kwietnia 2024 r.

„Ja jestem Dobrym Pasterzem!”.

(J 10, 11)

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o powołania do kapłaństwa i pracy apostolskiej w Kościele. W najbliższym czasie Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpocznie rekrutację kandydatów na studia. Na studentów i kandydatów do kapłaństwa czeka też Elbląskie Seminarium Duchowne. Nie lękajcie się!

2. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona naszej diecezji. Solenizantom, a zwłaszcza ks. bp. Wojciechowi Skibickiemu, życzymy błogosławieństwa Bożego i wsparcia od św. Patrona. Zapraszamy też do Świętego Gaju – sanktuarium męczeńskiej śmierci św. Wojciecha, gdzie w najbliższą sobotę odbędą się diecezjalne uroczystości. Msza św. przy ołtarzu polowym o godz. 14.00.

3. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które podjęły wspólne czytanie Pisma Świętego w naszej parafii. Jest nas 60 osób. Informacja o tym, co aktualnie czytamy jest podawana na naszym profilu parafialnym na Facebooku. Jeśli ktoś chciałby się jeszcze dopisać do pamiątkowej księgi, ponieważ rozpoczął czytanie, ale się nie zapisał, to zapraszam do zakrystii. Jeśli ktoś potrzebuje nabyć egzemplarz Pisma Świętego, to także zapraszam do zakrystii.

4. Serdecznie dziękuję ze wszelkie ofiary duchowe i materialne oraz prace wykonane na rzecz naszej parafii. Dziękuję panom: Leszkowi Rutkowskiemu, Mirosławowi Gwizdale i Pawłowi Skrzypczakowi za wywiezienie śmieci z cmentarza, Pawłowi i Jakubowi Królom za naprawę kosiarek i skoszenie trawy przy kościele.

5. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Rady Parafialnej ds. Ekonomicznych zapraszam na spotkanie w poniedziałek 22 kwietnia na godz. 19.00 na plebanii.

6. W najbliższy piątek zapraszam mężczyzn na godzinę 8.00 do pracy w kościele przy rozbiórce dekoracji Grobu Pańskiego. Natomiast na godzinę 9.00 potrzeba kilku osób do wypielenia zieleni wokół kościoła (opaska wokół murów kościoła).

7. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach Drogi krzyżowej i przyniosły do zakrystii podpisane modlitewniki otrzymają dziś specjalne upominki.

8. Dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną, którą przeznaczymy na prace na cmentarzu.

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam na spotkanie pielgrzymów wyruszających do Fatimy. Proszę też o wpłatę II raty w wysokości 1300 zł.

10. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd pielgrzymkowy do sanktuariów Dolnego Śląska w terminie 10-14.06.2024. . Zapraszamy do udziału w pielgrzymce.

11. W najbliższy piątek o godz. 18.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły rozpocznie się Kurs Płomień dla młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania. Kurs zakończy się w niedzielę o godz. 14.00

12. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy pomocny artykuł o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to bardzo ważny dokument. Przeczytamy także o niedawno powstałym szlaku św. Wojciecha oraz o tym, czy rzeczywiście grozi nam katastrofa klimatyczna. Mamy ponadto nowy, trzeci już, numer Historii Kościoła, a w nim przeczytamy o tym, jak mogła wyglądać Maryja, kiedy zaczął się kult maryjny, dlaczego w średniowieczu biskupi stali się inkwizytorami i wiele innych ciekawych treści (cena 12 zł). Zachęcamy do lektury!

13. Zapowiedzi: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: 1) Tomasz Staroń, kawaler, zamieszkały w Rybinie i Aneta Magdalena Cieklińska, panna, zamieszkała w Stegnie, oboje z naszej parafii 2) Paweł Michał Chojna, kawaler, zamieszkały w Stegnie i Alicja Bartosik, panna, zamieszkała w Wiktorowie, parafia Jegłownik. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2024

«  lipca 2024  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031