Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia VI Niedziela Wielkanocy
Ogłoszenia VI Niedziela Wielkanocy PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 05 maja 2024 08:03

Ogłoszenia parafialne
VI Niedziela Wielkanocy

5 maja 2024 r.

Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej!”

(J 15, 9)

1. Serdecznie dziękuję ze wszelkie ofiary duchowe i materialne oraz prace wykonane na rzecz naszej parafii. Dziś szczególnie pragnę podziękować pani Małgorzacie Szewczyk, która obsługuje naszą stronę internetową oraz pani Magdalenie Stupkiewicz, która prowadzi parafialną stronę na Facebooku.


2. Rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. W tym roku razem z dziećmi odwiedzamy sanktuaria maryjne związane z wezwaniami Litanii Loretańskiej, którą śpiewamy na nabożeństwach majowych. Wszystkie dzieci, które będą systematycznie uczestniczyły w nabożeństwach, otrzymają nagrody.

3. W tym tygodniu próby dla dzieci pierwszokomunijnych odbędą się we wtorek i piątek o godz. 16.00. W sobotę o godz. 9.30 zapraszam na nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci i ich rodzin. We czwartek zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych od godz. 9.00 i 16.00 na sprzątanie kościoła i otoczenia kościelnego. Uroczystość I Komunii świętej odbędzie się w najbliższą niedzielę na dodatkowej Mszy św. o godz. 12.00. Zachęcam do duchowego przygotowania się całej rodziny do wydarzenia I Komunii św. dzieci, a wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji tych rodzin.

4. Jutro zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych do kościoła na godz. 19.00, na specjalnie dla nich przygotowane nabożeństwo eucharystyczne.

5. Dzieci pierwszokomunijne wyjeżdżają 18 maja wraz z rodzicami na jednodniową pielgrzymkę do Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Ponieważ autokar jest większy niż grupa dzieci pierwszokomunijnych, dlatego zapraszam chętne osoby do udziału w pielgrzymce (mamy jeszcze kilka wolnych miejsc). Wyjazd o godz. 7.30, powrót o godz. 16.00. Koszt przejazdu, ubezpieczenia i obiadu – 100 zł. Zapisy w zakrystii.

6. W następny wtorek tj. 14 maja zapraszam na spotkanie rodziców dzieci rocznicowych. Spotkanie odbędzie się w kościele po Mszy św., o godz. 19.00. Rocznicę I Komunii św. będziemy przeżywali w niedzielę 26 maja na Mszy św. o godz. 10.30.

7. Zapraszam Panie z Róż Różańcowych ze Stegny na spotkanie dziś  po Mszy św. o godz. 17.00 w domu parafialnym.
Dnia 3 maja Parafialny Zespół CARITAS zebrał kwotę 2400 zł w ramach programu Rodzina Rodzinie. W ten sposób jako parafia pomagamy jednej z rodzin w Libanie. Comiesięczne wsparcie gotówkowe daje rodzinom możliwość zakupienia tego, co w danym momencie jest im najbardziej potrzebne, m.in. żywność, leki, opłata rachunków czy wysłanie dzieci do szkół.

8. Ministrantami miesiąca kwietnia zostali Tomasz Borzych i Piotr Król. Gratulujemy i życzymy zarówno zwycięzcom jak i pozostałym ministrantom gorliwości i wytrwałości w służbie Bożej. Zachęcamy także pozostałych chłopców do wstąpienia w szeregi liturgicznej służby ołtarza.

9. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawe artykuły o Jasnej Górze – sercu polskiego narodu, o coraz powszechniejszej praktyce całodziennej, a nawet całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, o tym jak zmieniała się polska flaga i nasze narodowe barwy, a także o przejęciu Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej przez osoby ze środowisk walczących od lat z polską tradycją.  Jest jeszcze nowy numer Małego Gościa niedzielnego, a w nim podróż po sanktuariach maryjnych całego świata. Mamy ponadto ostatnie egzemplarze najnowszego numeru Historii Kościoła, a w nim przeczytamy o tym, jak mogła wyglądać Maryja, kiedy zaczął się kult maryjny, dlaczego w średniowieczu biskupi stali się inkwizytorami i wiele innych ciekawych treści (cena 12 zł). Zachęcamy do lektury!

10. Wszystkie istotne informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiastegna.pl oraz na naszym profilu na Facebooku.

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2024

«  lipca 2024  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031